Okulary sportowe

Filtry
Marka
Accent
Rogelli
Rudy Project
Shimano
Uvex
XLC
Rodzaj szkła
bezbarwne
fotochromowe
lustrzane
polaryzacyjne
przyciemniane
Aktywność
bieganie
golf
kolarstwo
sailing
shooting
trekking
Cena

Sportowe okulary przeciwsłoneczne ochronią twoje oczy

Okulary przeciwsłoneczne sportowe jak sama nazwa wskazuje powinny przede wszystkim chronić nasze oczy przed słońcem, a bardziej precyzyjnie przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. To jednak nie ich jedyne zadanie. Okulary sportowe powstrzymują owady i inne ciała obce przed dostaniem się ich do oczu, chronią przed wiatrem, który mógłby szybko je wysuszyć, a niektóre modele odbijają także promienie podczerwone. Ponadto sportowe okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mogą wyostrzyć obraz, a fotochromowe sprawią, że poziom przyciemnienia sam dostosuje się do pogody i dostępnej ilości światła.

Okulary sportowe polaryzacyjne dostosowane do Twoich potrzeb

Sportowe okulary przeciwsłoneczne wyposażone w warstwę polaryzacyjną doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z refleksami świetlnymi. Z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia przede wszystkim nad wodą. Okulary z polaryzacją są więc doskonałym wyborem dla żeglarzy, wioślarzy, kajakarzy, wędkarzy i wszystkich tych, którzy spędzają czas nad wodą. Także kierowcy skorzystają z doskonałych właściwości polaryzacji. Brak refleksów świetlnych oraz bardziej wyostrzony obraz z pewnością ułatwią prowadzenie auta i każdego innego pojazdu mechanicznego. Okulary sportowe polaryzacyjne są doskonałym wyborem dla każdego kto ceni sobie czysty obraz, brak refleksów świetlnych, a przy tym nie chce rezygnować ze sportowego charakteru swoich okularów. Polaryzacja częściej spotykana jest w okularach tradycyjnych, lifestylowych, ale bez trudu znajdziecie w naszej ofercie także modele o sportowym charakterze.

Okulary sportowe męskie i damskie

Różnica między okularami męskimi i damskimi polega przede wszystkim na ich wielkości oraz kolorze oprawek. W większości jednak producenci decydują się na okulary sportowe bez podziału na płeć. Przy okularach damskich oczywiście najmocniej rzuci nam się w oczy kolor oprawek. Różowe, turkusowe oraz inne tego typu pastelowe barwy mogą świadczyć o tym, że są to okulary sportowe damskie. Mogą, bo nie zawsze świadczą i równie dobrze możemy natrafić na modele unisex. To co bardziej istotne w przypadku podziału na płcie to rozmiar. Okulary dla kobiet są po prostu mniejsze. Wynika to z faktu, że panie mają zwykle mniejsze głowy niż mężczyźni. Możemy w nich znaleźć także węższe noski i cieńszą oprawkę, ale w tym przypadku również nie ma reguły.

Okulary przeciwsłoneczne sportowe w Rowertour.com

Okulary sportowe to dla wielu zawodników i zawodniczek absolutnie podstawowy element wyposażenia, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia na trening. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór różnego rodzaju okularów przeznaczonych do wielu dyscyplin sportowych w tym najważniejsze czyli okulary rowerowe. Zwróćcie przede wszystkim uwagę na takie marki jak Uvex czy Rudy Project. W razie pytań lub problemów z wyborem nasz dział obsługi klienta pozostaje do Waszej dyspozycji. Zapraszamy!

 


zamknij [x]