Effetto-mariposa

Założycielem firmy i głównym pomysłodawcą jest De Gioannini Alberto, inżynier materiałoznawstwa z Politechniki w Turynie. Przez 6 lat związany z włoską firmą Vittoria & Geax, w której był głównym Product Managerem i projektantem.

Mając dość pracy w dużej korporacji postanowił stworzyć coś na własną rękę i 1 stycznia 2007 roku założył firmę pod wdzięczną nazwą Effetto Mariposa - „Efekt Motyla”. Effetto Mariposa czerpie swoją inspirację od słynnego zdania naukowca Edwarda Lorenza „...ruch skrzydeł motyla w Brazylii, może wywołać tornado w Texasie...” co stało się synonimem, że składowa wielu jednostek ma wpływ na jeden ogrom, a efekt zależy od wielu czynników.

W ten właśnie sposób narodziła się formuła Caffelatex, oparta na wieloletnim doświadczeniu pracy z rowerami, jak i samej jeździe zarówno w kolarstwie szosowym, jak i MTB, gdzie wszystko rozgrywa się w ułamkach sekund.

Alberto Gioannini stworzył formułę środka innowacyjnego, zdecydowanie różniącego się od oferowanych przez innych producentów uszczelniaczy do opon.Filozofia firmy- teoria chaosu i efekt motyla


Krótka charakterystyka teorii chaosu stwierdza, że nawet najmniejsza zmiana w danym środowisku nie pozostaje bez wpływu na otoczenie.

Tak zwany nie liniowy system dynamiczny prezentuje bliską korelację pomiędzy warunkami początkowymi kiedy to nawet bardzo nikłe zmiany warunków początkowych potrafią przyczynić się do znacznych wariacji w dłuższym okresie zachowania systemu.

Przykłady tej teorii są częścią naszego codziennego życia: warunki atmosferyczne, ruch dymu w powietrzu, częstotliwość spadania kropel wody z kranu… i znacznie, znacznie więcej.

Czuła zależność naod warunków początkowych jest popularnie rozpoznawana pod nazwą „efektu motyla” od czasu słynnej sentencji wypowiedzianej przez matematyka i meteorologa Edwarda Lorenza : „uderzenie skrzydełek motyla w Brazylii potrafi wywołać tornado w Terasie”, która zaczęła być utożsamiana z katastrofami zapoczątkowanymi przez małe, niespodziewane wydarzenia w przeszłości.
Effetto Mariposa czerpie inspiracje z podłoża naukowego. Posługując się dużym skokiem logicznym, nieświadomy mechanik dokręcający śrubę ze zbyt dużym momentem może zostać przyrównany w swoim działaniu do ruchu skrzydełek motyla zapoczątkowującego tornado w określonej lokalizacji na świecie… tyle, że tutaj efektem może być pęknięta kierownica.

Istnieje bez wątpienia pozytywny efekt naszej obsesji do przykładania uwagi do detali: w dyscyplinie, w której sprawa wygranej lub przegranej jest kwestią ułamków sekundy (kolarstwo torowe, jazda na czas), zwycięskie pociągnięcie korby może być uzależnione od rodzaju uszczelniacza opony w formule niespotykanej u konkurencji albo z uwagi na zastosowanie zestawu naprawczego, który naprawdę działa.

Effetto Mariposa skupia się na dwóch aspektach: zapobieganiu uszkodzeniom oraz na budowie małej przewagi na detalach, które na ogół pozostają niedocenianie.
Cena od
do
wybór marki
Podkategorie
Produkty
  3.49 zł
  4.90 zł
Opcje: 1000ml, 250ml, 60ml
1-2 dni
Effetto Mariposa Caffelatex Płyn uszczelniającyEffetto Mariposa Caffelatex Płyn uszczelniający
cena od 18.90 zł
  19.49 zł
  21.49 zł
  39.90 zł
  39.90 zł
  49.90 zł
  33.90 zł
Opcje: 20,5mm, 25mm, 29mm
Effetto Mariposa Taśma Caffe Tubeless 8 m
cena od 36.90 zł
  42.90 zł
  44.90 zł
  48.90 zł
  56.90 zł
  61.90 zł
  142.90 zł
  163.90 zł
  163.90 zł
  181.90 zł
zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]