
Typowy rower MTB (Mountain Terrain Bike) posiada szereg cech, które wyróżniają go z tłumu innych jednośladów. Przede wszystkim - rama. Jest masywna i mocna. Te wartości są tu naprawdę istotne. Rower górski musi wytrzymać niejedną przejażdżkę po trudnym terenie. Geometria ramy sprawia, że prześwit między korbą a ziemią jest też większy niż w wypadku innych rowerów - to z potrzeby unikania spotkań między blatami a terenem. Kierownica - w większości prosta, ewentualnie lekko gięta. Bardzo mocne wsporniki kierownicy - jazda MTB, rowery traktuje często szokująco mocno. Na kierownicy spoczywa rola kontrolna i sterowania, więc te elementy są kluczowymi dla bezpieczeństwa jazdy.
Koła najczęściej w rozmiarach 26, 27,5 i 29 cali to często także wzmocnione obręcze, podobnie jak piasty i przerzutki. Zawieszenie - w góralach często mamy do czynienia z rowerami full-suspension, chociaż typowe hardtaile i rowery z tylko przednim amortyzatorem też znajdą tu miejsce. Każdy wybiera według siebie i stylu jazdy jaki uprawia. Nieodzowne hamulce - obecnie obowiązkowe są tarczówki. Najlepiej - hydrauliuczne, chociaż mechaniczne także mają swoich fanów. Komplet konstrukcji stanowią małe błotniki rowerowe (często leciutkie ażurowe) i opony definiowane do danego typu jazdy, inne na rekreacyjną jazdę inne na agresywne odmiany, gdzie różnorodność terenu i stylu wymaga większej wszechstronności.
Ceny jakie osiąga rower MTB na rynku, są bardzo różne. Warto przy zakupie postawić nie na ilość przerzutek i inne reklamowe slogany, ale przede wszystkim na markowego producenta, który stworzy rower mtb właściwie - zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, komfortu i możliwości modyfikacji. Oznacza to też wsparcie sprzętowe i łatwiejszy serwis w wypadku remontu czy modyfikacji.
Możecie wybrać wśród wielu marek. Rowertour sprawdził to, co sprzedaje po to, abyś Ty, drogi Kliencie, mógł spokojnie wybierać, nie obawiając się o kompromisy i improwizacje. Dlatego cenowy przedział jaki posiada dobry rower mtb jest tak duży. Z jednej strony - przyzwoite, doskonale wyposażone rowery MTB takich firm jak Romet, Accent czy Ghost: najczęściej z przednim amortyzatorem, wygodne i komfortowe. Z drugiej - wyspecjalizowane maszyny do bardzo wszechstronnej jazdy mtb - firmy takie jak Dartmoor czy Ghost (najdroższe w gamie producenta modele Lector czy Nirvana), lekko przekraczające kwotę 10 tysięcy złotych za egzemplarz. Większość modeli możemy kupić dla obu płci - rower górski damski będzie miał nieco inną geometrię ramy w porównaniu do rowerów górskich męskich.
Do roweru górskiego można założyć inne opony, siodełko i bidon i ruszać na trudniejsze trasy. Rower MTB może stać się naszym podstawowym narzędziem treningu i źródłem rekreacyjnej satysfakcji. Dlatego rowery górskie są tak zróżnicowane. Jaki wybrać, czym się kierować, czego szukać? Jeśli czujesz się choć trochę zagubiony, a zależy Ci na dobrym wyborze - dobrze trafiłeś. Jesteśmy tu dla Ciebie.
Rowertour posiada ogromną gamę rowerów górskich MTB. Od prostych i tanich po wyrafinowane i trochę droższe. Nasz zespół jest na bieżąco z rynkowymi nowościami i trendami, pracujemy z producentami osprzętu aby uczynić jazdę szczęśliwą, a Was - zdrowymi i zadowolonymi ludźmi. Prowadzimy serwis, więc możemy doradzić w kwestii wyboru, pokierować i wskazać to, co na rynku dobre. I nade wszystko zawsze zostaniecie dla nas najważniejsi. Nie ryzykujcie - wybierzcie pewność, znajdźcie u nas swoją rowerową przystań. Jesteśmy dla Was. Zapraszamy!