Środki do impregnacji odzieży sportowej i technicznej

Filtry
Marka
Dynamic Bike Care
Nikwax
Cena
Pojemność
1L
300ml

 

Po nabyciu warto pamiętać o pielęgnacji ubrań technicznych, aby zachować ich właściwości. Dlatego warto korzystać z impregnatu do odzieży, który chroni i utrzymuje wysoką jakość materiałów. Ten specjalistyczny produkt tworzy trwałą, wodoodporną warstwę na tkaninach, zapewniając ochronę nawet po wielokrotnym praniu. Regularne stosowanie impregnatu pozwala nie tylko przedłużyć żywotność odzieży technicznej, ale także zachować jej wydajność na najwyższym poziomie.

Impregnat do odzieży technicznej i sportowej z membraną

Szczególnie istotne jest zadbanie o odzież z membraną, która nie tylko posiada cechy wodoodporne i wiatroszczelne, ale również umożliwia skórze swobodne oddychanie. Brak należytej opieki nad nią może skutkować stopniowym pogorszeniem kluczowych właściwości. Na szczęście skuteczny impregnat dedykowany do odzieży z membraną może skutecznie temu zapobiec, przedłużając trwałość danego elementu garderoby nawet na wiele lat.

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje impregnatów, przeznaczonych zarówno do materiałów Gore-Tex, jak i DWR. Warto sięgnąć po nie, gdy zauważymy, że krople wody przestają swobodnie spływać po tkaninie, zaczynając w nią wsiąkać, a właściwości oddychające tracą na efektywności. Jednym z wygodnych rozwiązań jest impregnat w formie sprayu, ponieważ jego aplikacja zajmuje jedynie chwilę. Skutecznym środkiem jest także impregnat do prania, jednak przed użyciem warto dokładnie oczyścić bęben i dozownik pralki z ewentualnych pozostałości proszku, które mogłyby negatywnie wpływać na tkaninę. Produktami cieszącymi się popularnością są impregnaty marki Nikwax, oparte na wodzie i bezpieczne w użyciu. Doskonałym wyborem jest TX Direct Wash-In, dedykowany zarówno kurtkom, spodniom, jak i innej odzieży z membraną, w tym z technologią Gore-Tex. Nadaje ubraniom właściwości wodoodporne, a po zastosowaniu jest całkowicie niewidoczny.

 

Oprócz impregnatów warto również dysponować specjalnym płynem do prania odzieży sportowej, który nie szkodzi parametrom technicznym materiałów.

Impregnat do odzieży typu Softshell

Ubrania z softshellu, nawet te bez membrany, potrzebują regularnej pielęgnacji. Specjalnym rozwiązaniem jest impregnat do kurtek przeciwdeszczowych oraz innych części odzieży sportowej z tego materiału. Ten produkt nie tylko poprawia hydrofobowe właściwości, ale także zachowuje oddychalność tkaniny. Dobrym przykładem jest Nikwax Softshell Proof, który można stosować podczas ręcznego prania lub w pralce, aby zachować jego efektywność.

 


zamknij [x]