Impregnat do odzieży typu Softshell Nikwax Softshell Proof Atomizer

36.93 zł
49.90 zł
-26%
Najniższa cena z 30 dni: 36.93 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
NI-441
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Środek impregnujący przeznaczony do odzieży typu Softshell Nikwax Softshell Proof Spray On

 

Preparat Nikwax SoftShell Proof Spray On można łatwo i szybko nałożyć na odzież w czasie prania w pralce, środek posiada wyjątkowe właściwości hydrofobowe (DWR) które są aktywowane podczas suszenia na powietrzu. Nakładanie środka w czasie prania w pralce daje pewność, że środek przejdzie przez odzież, dotrze do szwów, tasiemek, a także tkaniny. Dodatkowo, ponieważ nie ma już potrzeby suszenia odzieży w suszarce automatycznej, oszczędza się energię i chroni najbardziej delikatną, starszą odzież przed działaniem gorącego powietrza. Nikwax SoftShell Proof™ Wash-In został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla odzieży softshell; na pojedynczych włóknach pozostawia elastyczną warstwę hydrofobową, co pozwala oparom wilgoci przedostać się na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające. Aplikacja sprayem pozwala na bezpośrednią pielęgnację miejsca, które tego najbardziej potrzebuje (np. łokci lub szwów kurtki), i nie osłabią zdolności do przenoszenia wilgoci przez membrany.

 

 • Producent: Nikwax
 • Model: Softshell Proof Spray On
 • Pojemność: 300ml atomizer

 

Właściwości:

 • Nadaje właściwości wodoodporne i odświeża zdolność do oddychania
 • Przedłuża okres korzystania z odzieży, oraz optymalizuje jej zachowanie w czasie deszczu
 • Łatwy w użyciu – może być stosowany w pralce automatycznej, nie wymaga suszenia w suszarce bębnowej celem aktywacji preparatu
 • Bez wpływu na wygląd zewnętrzny
 • Na bazie wody - bezpieczny dla środowiska naturalnego, ulegajacy biodegradacji, nie palny, bezpieczny w użyciu
 • Nie zawiera fluorokarbonów

 

Sposób użycia

Aby uzyskać najlepszy efekt należy przed impregnacją odzieży wyprać w Nikwax Tech Wash®. Środek może być stosowany na wilgotne powierzchnie nie trzeba ich suszyć przed impregnacją. Wstrząsnąć przed użyciem. Postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie.

 

 • Rozłożyć impregnowany, mokry przedmiot na czystej powierzchni. Jeżeli jest to kurtka powinna być zapięta na zamek.
 • Trzymać butelkę w odległości 15cm od przedmiotu.
 • Nanieść impregnat równomiernie na zewnętrzną powierzchnię impregnowanego przedmiotu.
 • Odczekać 2 minuty. Wetrzeć nadmiar środka. Szczególnie istotne w przypadku tkanin o urozmaiconej teksturze.
 • Sprawdzić, czy cała powierzchnia została dokładnie pokryta impregnatem.
 • Odczekać 2 minuty. Nadmiar środka usunąć wilgotną szmatką

 

 Jak działa Nikwax


Co oznacza dwustopniowe impregnowanie?
Dwustopniowa impregnacja produktami Nikwax jest sekwencją czyszczenia i ponownej impregnacji, która przywraca początkowe właściwości nadane przez producenta odzieży, obuwia czy sprzętu. Nasze produkty do czyszczenia i impregnacji można łatwo rozrożnić dzięki kolorom zakrętek na butelkach - "zielone - czyszczące" a "fioletowe - impregnujące".

 Zielony do czyszczenia. Czy to odzież, obuwie czy sprzęt, pierwszym etapem procesu Nikwax musi zawsze być czyszczenie. Pozwala ono usunąć zanieczyszczenia, kurz i brud, które zakrywają wodoodporne membrany w odzieży i obuwiu. Środki czyszczące do odzieży i sprzętu w spray'u oraz do stosowania w praniu bezpiecznie usuną wszelkie pozostałości po detergentach osadzone w tkaninie i wzmagające przemakanie, tzn. tam gdzie woda nie jest wypierana przez tkaninę lecz wchłaniana przez włókna. Środki czyszczące do obuwia z aplikatorem gąbkowym wydajnie oczyszczają z plam i brudu każdy rodzaj obuwia (wyjściowe, rekreacyjne i sportowe) i odnowią wygląd brudnych części wierzchnich bez pozbawiania ich istniejących właściwości wodoodpornych. Cząsteczki ziemi wrzynają się we włókna skóry lub tkaniny powodując w końcu ich osłabienie. Regularne czyszczenie zapobiega niszczeniu. Przed zastosowaniem odpowiedniego produktu "fioletowego - impregnującego" należy zawsze stosować jeden z naszych produktów "zielony - czyszczący". 
Fioletowy do impregnacji. Czy to odzież, obuwie czy sprzęt drugim etapem procesu musi zawsze być impregnacja. Zastosowanie któregokolwiek z naszych produktów do impregnacji zapewni mocny i długotrwały efekt przeciwdeszczowy zapewniając suche stopy i sprzęt podczas deszczu. Stosowanie Nikwax podtrzyma właściwości "oddychające" sprzętu, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci wewnątrz sprzętu i spowoduje, że zostanie ona wypchnięta na zewnątrz, utrzymując odpowiednią temperaturę ciała. Jednocześnie Nikwax usuwa deszcz z zewnętrznej warstwy tkaniny pozwalając zapewniając pozwalając cieszyć się suchym po obu stronach ubraniem.  Impregnaty z aplikatorem gąbkowym i w spray'u mogą być wykorzystane do obuwia wyjściowego, rekreacyjnego i sportowego i nadadzą właściwości wodoodporne każdemu rodzajowi skóry i materiału. Gdy jakaś rzecz zostanie już zaimpregnowana przy użyciu impregnatu Nikwax należy zawsze pielęgnować jej właściwości wodoodporne czyszcząc regularnie odpowiednim roztworem czyszczącym Nikwax (do odzieży i obuwia).      

Klienci kupili również

zamknij [x]