Środki do czyszczenia odzieży sportowej i technicznej

Filtry
Marka
Nikwax
Cena
Pojemność
1L
300ml

 

Coraz bardziej zaawansowane technologicznie materiały używane do produkcji ubrań sportowych wymagają od nas abyśmy stosowali specjalne środki do prania odzieży technicznej. Nie jest to jedynie wymysł producentów tych preparatów, którzy chcą nam sprzedać swój produkt sugerując, że nasz tradycyjny proszek do prania zniszczy odzież. Prawda jest taka, że zwykły proszek wypierze, usunie plamy i prawdopodobnie nie zauważymy żadnej różnicy między nim a preparatem do czyszczenia odzieży sportowej. Ucierpieć mogą natomiast specjalne właściwości naszych drogocennych ubrań. Na przykład może dojść do zapchania membran, których zadaniem jest transportowanie wilgoci na zewnątrz, a zarazem powstrzymywanie wiatru czy wody przed przedostaniem się przez materiał.

Płyn do prania odzieży z membraną

Odzież wyposażona w specjalną membranę, na przykład Gore-Tex, charakteryzuje się nieprzepuszczalnością dla wody i wiatru, zachowując przy tym odpowiednią oddychalność. Ważne jest, aby pamiętać, że standardowe proszki i kapsułki do prania nie są odpowiednie do pielęgnacji takich ubrań. Składniki zawarte w tradycyjnych detergentach mogą negatywnie wpływać na tkaninę, zaburzając jej właściwości. Aby utrzymać funkcjonalność odzieży, zaleca się korzystanie z płynów do prania dedykowanych dla kurtek z membraną i innych elementów garderoby.

 

Nikwax to jedna z renomowanych marek na rynku, specjalizująca się w produkcji środków do czyszczenia i impregnacji odzieży sportowej. Przykładowo, Tech Wash to płyn stworzony do prania membran, takich jak Gore-Tex, powszechnie stosowanych w różnych rodzajach odzieży. Jego właściwości odnawiają hydrofobowość tkaniny, co czyni go bezpiecznym środkiem do prania kurtki przeciwdeszczowej. Z kolei Base Wash to płyn przeznaczony do prania bielizny termoaktywnej oraz innych warstw, bezpośrednio stykających się ze skórą.

Płyn do prania odzieży termoaktywnej z wełny merino

Odzież wykonana z wełny merynosów charakteryzuje się właściwościami termoaktywnymi, gwarantującymi wygodę noszenia oraz hamującymi rozwój bakterii. Dzięki połączeniu najlepszych cech włókien naturalnych i sztucznych, ubrania te są wyjątkowo cenione przez osoby aktywne fizycznie. Jednakże konieczne jest odpowiednie dbanie o nie, wymagające stosowania specjalnych detergentów. W tym kontekście warto sięgnąć po dedykowany płyn do prania odzieży sportowej, np. Nikwax Wool Wash, który delikatnie, ale skutecznie odświeża ubrania, jednocześnie zachowując ich naturalne właściwości.

Wybierz środki do czyszczenia ubrań renomowanej marki

Środki do prania odzieży technicznej produkuje wiele firm. Osób doświadczonych w tym temacie nie zaskoczymy jeśli polecimy kultową markę Nikwax, uważaną przez wielu sportowców za najbardziej skuteczną w usuwaniu plam i dbaniu o specjalistyczną odzież sportową. Inną marką godną polecania jest Dr. Wack i jego linia F100, która radzi sobie równie dobrze jak Nikwax. Wszystkie te produkty znajdziecie na Rowertour.com. Zapraszamy do zakupów!

 


zamknij [x]