Zapięcia do roweru U-lock

Filtry
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Gerda
Hiplok
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
Trelock
XLC
Zefal
Cena
Grubość
10mm
11mm
12,7mm
12mm
13mm
14mm
15mm
16,8mm
16mm
17mm
18mm
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
Mocowanie
tak

Najlepsza oferta U-lock'ów w rowertour.com

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zabezpieczeń typu u-lock. Różnią się od siebie nie tylko  grubością czy długością, ale również systemem zastosowanego mechanizmu blokującego. Zarówno średnica pałąka, jak również sposób zamykania ma wpływ na stopień zabezpieczenia danego modelu. Większość producentów przy poszczególnych produktach podaje klasę bezpieczeństwa która charakteryzuje dane zapięcie rowerowe. Im jest on wyższy, tym większa jest jego odporność na próby ewentualnego zerwania, przecięcia czy złamania.

 

Zapięcie u-lock ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę o której nie wspominają w swoich katalogach producenci. Ze względu na swój ciężar, a przede wszystkim biorąc pod uwagę ich masywny wygląd, już przed samą próbą kradzieży skutecznie potrafią zniechęcić większość przypadkowych złodziei. Możemy się tylko domyślać, że taki rabuś, wybierając się na miasto w poszukiwaniu „łatwej zdobyczy”, nie będzie nawet próbował sforsować solidnej konstrukcji u-locka. Popularne wśród złodziei nożyce do cięcia prętów mogą co najwyżej poradzić sobie z dużo delikatniejszymi linkami.

 

Z praktycznego punktu widzenia, u-lock jest bardzo skuteczny, o ile wiemy, jak z niego korzystać. Najprostszym sposobem jest przełożenie podkowy przez ramę, a następnie przypięcie roweru do stałego elementu takiego jak słup czy znak. Optymalnym rozwiązaniem jest natomiast, aby podczas zabezpieczenia dodatkowo przepleść u-locka zarówno przez rurę podsiodłową oraz tylne koło. Tym sposobem mamy pewność, że złodziej nie tylko zostawi rower, ale również nie zechce odkręcić nam koła. Oczywiście to czy damy radę w ten sposób zapiąć rower będzie zależało od konstrukcji samego roweru jak również od długości u-locka.

 

Jak każde z zapięć rowerowych u-locki mają również swoje ograniczenia których powinieneś być świadomy wybierając tego typu rozwiązanie. Wynikają one głównie z samej konstrukcji, która paradoksalnie wpływa również na zalety dzięki którym decydujemy się na ich zakup. Pierwszą z nich jest waga zapięcia. Ze względu na rodzaj oraz średnicę zastosowanego materiału, u-locki charakteryzujące się wysoką klasą bezpieczeństwa niejednokrotnie ważą więcej niż 1 kg. O ile podczas  poruszania się po mieście nie będzie to stanowiło problemu, tak przy dłuższych wycieczkach będzie to już dość mocno odczuwalny ciężar.

 

Kolejną kwestią są ograniczenia wynikające z kształtu podkowy u-locka. To jej szerokość oraz długość będzie determinowała to do jakich obiektów będziesz w stanie przypiąć rower. Musisz wziąć pod uwagę, że średnica słupa czy barierki nie może być większa niż średnica wewnętrzna u-locka. Niemniej korzystając świadomie z tego rodzaju zabezpieczeń uważamy, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych aktualnie na rynku. Jeśli poszukujesz dobrego u-locka, ale nadal wahasz się który z modeli wybrać, napisz do nas. Nasi konsultanci postarają Ci się doradzić który z produktów będzie dla Ciebie najlepszy.

Najlepsi producenci U-locków na rynku w Rowertour.com

Kryptonite to jedna z najbardziej cenionych marek u-locków na rynku. Firma ta działa od prawie pół wieku i cieszy się uznaniem wśród użytkowników jednośladów. Wiele certyfikatów i wyróżnień potwierdza wysoką jakość produktów Kryptonite. Producent oferuje również wieczystą gwarancję oraz specjalny program przeciwkradzieżowy - ATPO (Anti-Theft Protection Offer). Dzięki niemu, jeśli złodziej pokona zabezpieczenia i ukradnie rower przy użyciu u-locka Kryptonite, producent zwróci pieniądze za skradziony pojazd. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta. Kryptonite to marka, na którą warto zwrócić uwagę, gdy chcemy zabezpieczyć nasz rower przed kradzieżą.

 

U-locki marki OnGuard są bardzo popularne i cieszą się dobrą opinią. Charakteryzują się jaskrawymi kolorami, które mają odstraszać potencjalnych złodziei. Co więcej, modele te są bardzo skuteczne w zapobieganiu kradzieży roweru. Nawet w przypadku, gdy kolor zapięcia nie zniechęca złodzieja, to u-locki OnGuard są trudne do sforsowania. Najlepsze modele posiadają szeklę wykonaną z prawie 17-milimetrowego pręta i ich ochrona oceniana jest na 97 punktów w skali 100 punktowej. Co ważne, wszystkie modele u-locków OnGuard są pokryte gumą, co chroni lakier roweru przed zarysowaniem.

 

U-locki Abus to rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo Twojemu rowerowi. Firma ta posiada szeroką gamę modeli zapięć, co świadczy o wieloletnim doświadczeniu niemieckiego koncernu w tej dziedzinie. Jednym z atutów u-locków Abusa jest ich stosunkowo niska waga, co zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu stali najwyższej jakości. Dzięki temu produkt ten zapewnia nie tylko ochronę przed kradzieżą, ale także komfort użytkowania. Abus to marka, na którą można liczyć, jeśli chodzi o zabezpieczenie roweru.

 


zamknij [x]