Zapięcia do roweru U-lock Kryptonite

Kategorie
Filtry
Cena
Rozmiar
140x83mm
152x70mm
152x82mm
153x83mm
165x95mm
178x82mm
178x83mm
203x102mm
229x102mm
229x127mm
241x83mm
254x102mm
260x102mm
292x102mm
292x103mm
Grubość
11mm
12,7mm
12mm
13mm
14mm
16mm
18mm
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
Mocowanie
tak

Wymiary i grubości szekli w U-lockach Kryptonite

Firma stosuje dziesięciostopniową skalę ochrony, dzięki której można dobrać sprzęt odpowiedni do danych warunków i sytuacji. Skala jest dość przejrzysta, a producent proponuje określone kierunki stosowania. Przykładowo, jeśli rower ma zostać w centrum dużego miasta, czy też spędzić noc na bagażniku dachowym sugerowane jest zapięcie które na tej skali będzie miało parametry 9/10 - na przykład New York Lock LS. Ma specjalnie chronione dyski w zamku, a główną siłą szekli jest pręt gruby na 16 mm. Kilka godzin w centrum miasta, dzień na przedmieściach, czy kempingu - Evolution Standard na parametrze 8. Jesteś na wsi, na chwilę zostawiasz rower w centrum miasta - Kryptolok ATB z solidną szóstką i prętem o średnicy 12,7 mm. Wysoka ochrona i model środka - Evolution mini-9 ma mocne 7 i pręt o średnicy 13 mm.

 

Dobór warto przemyśleć - spora część produktów będzie bardzo rozsądnym kompromisem pomiędzy zdolnościami a masą, co daje duże możliwości i nie utrudnia poruszania się. Jednocześnie zawsze kiedy chcecie Wasz rower zyskuje bardzo masywną i solidną ochronę.

Rodzaje zamków w U-lockach Kryptonite

U-locki Kryptonite są odzwierciedleniem nowoczesnych nurtów w dziedzinie rowerowego security. Aby zapobiec przekręceniu końcówek pałąka z zamka, szekle w wyższych wersjach zapięć jest zakończona dwoma ryglami. W zapięciu na klucze stosuje się nową przesuwaną osłonę, która chroni przed zabrudzeniem, a zamek ma chronione cylindry i tarcze aby nie dopuścić do manewrów wytrychami. W wypadku zamków szyfrowych (np. Kryptolok Combo) mamy zapięcie zatrzaskowe z jednym ryglem, ale zamek umieszczony jest centralnie - nie da się go więc podważyć, a całość mimo kompaktowych wymiarów ma wciąż relatywnie wysoki stopień ochrony - 6.

Innowacyjne podejście do zapięć w U-lockach Kryptonite

Amerykański producent nie wymyśla koła na nowo, ale mimo wszystko jego produkty zrodzone są ze zmysłu mądrej obserwacji i zastosowania rozwiązań które nie podważą solidności całości. Tu na przykład w prostszych modelach mamy szyfrowy zamek umieszczony centralnie. W Kryptolok Mini-7 zastosowano nowatorski zamek Double Deadbolt - schowany w obudowie tak, aby maksymalnie uniemożliwić jakąkolwiek próbę skręcania go siłą. Podoba się nam także polityka kluczowa - zazwyczaj mamy trzy egzemplarze, a w wielu modelach jeden z nich jest świecący. W wypadku zgubienia kluczy, możemy je dorobić - warunek to rejestracja zakupionego zapięcia na stronie producenta. To samo Kryptonite zrobi z szyfrem - przechowa i udostępni w razie, gdybyśmy zapomnieli. Technicznie - bez zarzutu. Pręty są ze stali hartowanej, często ze wzmocnionymi poprzeczkami, a forma szekli jest prosta, solidna i bardzo trudna do sforsowania.

Wiele wariantów do wyboru

U-locki Kryptonite występują w wielu wersjach. Te mniejsze i tańsze używają prętów o mniejszej średnicy i długości. Te większe i droższe - ale jednocześnie niezwykle wręcz solidne - używają stali o poważnej średnicy, a całość stanowi dla złodzieja barierę nie do przejścia i często wręcz odstrasza od prób kradzieży. Jeśli szukasz potężnego zapięcia dla e-bike'a czy drogiej kolarzówki - U-lock Kryptonite Fahgettaboudit (słowna inwersja "forget about it" czyli "zapomnij o tym") to idealne rozwiązanie, mimo wysokiej ceny (560 zł) będzie i tak ułamkiem kwoty, jaką wydaliśmy na rower. Z kolei dla prostszych, codziennych zastosowań wystarczy nam podstawowy model Keeper. Firma gwarantuje nam zwrot kosztów, jeśli jej zapięcia polegną na froncie walki z kradzieżą. Zatem kupujcie, rejestrujcie zakup i przede wszystkim czujcie się bezpiecznie i spokojnie zostawiając swój jednoślad.

 


zamknij [x]