Kaski fullface

(66)
Kategorie
Marka
Author
Bluegrass
Fox
IMX
MET
SixSixOne 661
Uvex
XLC
Przedział rozmiarowy
47-48cm
49-51cm
51-52cm
51-56cm
51-60cm
52-54cm
52-56cm
52-57cm
53-54cm
54-56cm
54-57cm
54-58cm
55-56cm
56-58cm
56-61cm
57-58cm
57-59cm
57-60cm
58-60cm
58-61cm
58-66cm
59-60cm
59-62cm
60-61cm
60-62cm
61-62cm
61-64cm
62-63cm
63-64cm
Cena
Płeć
dziecięcy
unisex
Kolor
biały
czarny
czerwony
fioletowy
niebieski
pomarańczowy
szary
turkusowy
zielony
żółty
Ocena klientów
Odpinana szczęka
tak

Kask rowerowy fullface dla dyscyplin grawitacyjnych

Poszukując idealnego dla siebie kasku musimy na początku odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy od wymarzonego modelu. Zależy nam na wadze, na wyglądzie, marce, dopasowaniu, poziomie bezpieczeństwa czy może na możliwościach regulacji lub demontażu gardy? Zacznijmy od wagi. Im niższa masa tym prawdopodobnie nasz kask fullface będzie mniej wytrzymały. Wyjątkiem są tu jednak kaski z warstwą zewnętrzną wykonaną z włókna węglowego. Są one lżejsze od modeli z tworzywa, a zarazem mogą być od nich bardziej wytrzymałe.

 

Kask fullface powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany. Odpowiedni rozmiar to nie tylko kwestia komfortu, ale i bezpieczeństwa. Jeśli założymy zbyt duży kask może on nam się zsunąć na oczy zmniejszając pole widzenia. Natomiast podczas uderzenia nie zamortyzuje siły działającej na naszą czaszkę tak dobrze, jak w przypadku kasku we właściwym rozmiarze. Właśnie dlatego producenci często oferują po sześć czy siedem rozmiarów danego modelu, aby rowerzysta otrzymał dokładnie to czego szuka.

Kaski z odpinaną szczęką

Kask fullface, od którego możemy odpiąć szczękę to genialny wynalazek. Przede wszystkim dlatego, że w przypadku uszkodzenia gardy możemy ją wymienić na nową. Oczywiście jeśli producent ma w ofercie wymienne szczęki pasujące do naszego modelu. Zazwyczaj na szczęście tak jest. Odpinana szczęka przydaje się także w czasie jazdy w łatwym terenie, np. gdy musimy dojechać do docelowej miejscówki jakąś łatwą ścieżką. Jakby nie patrzeć szczęka nieco przeszkadza w oddychaniu, a na płaskiej i łatwiej trasie prawdopodobnie nie będzie przydatna. Chociaż tego nigdy nie możemy być w 100% pewni.

Wentylacja kasku rowerowego fullface

Każdy dobry kask fullface musi posiadać kanały wentylacyjne, którymi będzie mogło przepływać powietrze w czasie jazdy. Trudno oczekiwać tu wentylacji na poziomie kasków szosowych, ale pewien poziom cyrkulacji powietrza musi zostać zachowany. Jeśli wybrany przez nas kask rowerowy fullface nie ma otworów wentylacyjnych to od razu możemy go odłożyć na półkę i poszukać czegoś innego. Jazda w słabo wentylowanym kasku sprawi, że głowa nam się przegrzeje, koncentracja spadnie, a niższy poziom koncentracji to większe ryzyko przykrego wypadku. Spójrzmy na wentylację nie tylko pod kątem komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Bezpieczne kaski fullface na rowertour.com

W naszym sklepie mamy kaski fullface znanych na całym świecie producentów. Oprócz wszelkiego rodzaju certyfikatów potwierdzających poziom ich bezpieczeństwa, zaawansowanych technologii oraz materiałów są one po prostu ładne. Większość z nich znajdziemy w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Ich cena waha się od 354zł do nawet 1700zł. Każdy więc znajdzie tu model dostosowany do swoich potrzeb i budżetu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do zakupów.