Ramy rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Author
Cannondale
Dartmoor
DK
Fiend
Heresy
Hoffman
SRAM
Winora
XLC
Cena
Kolor
biały
brązowy
czarny
czerwony
fioletowy
khaki
niebieski
pomarańczowy
srebrny
szary
zielony
żółty
Rozmiar
12"
13,5"
15"
16"
17"
18"
18,5"
19"
19,5"
20"
20,75"
21"
22"
50cm
52cm
56cm
58cm
L
M
S
XL
XS
Wzrost użytkownika
155 cm
156 cm
157 cm
158 cm
159 cm
160 cm
161 cm
162 cm
163 cm
164 cm
165 cm
166 cm
167 cm
168 cm
169 cm
170 cm
171 cm
172 cm
173 cm
174 cm
175 cm
176 cm
177 cm
178 cm
179 cm
180 cm
Rozmiar koła
20"
24"
26"
27,5"
28"
29"
Materiał
aluminium
carbon
stal
Amortyzacja ramy
nie
tak

Ramy rowerowe najlepszych marek

Ku uciesze wszystkich miłośników jednośladów, na rynku znajdziemy ramy do roweru każdego typu. Niezależnie od tego jaki rodzaj jednośladu nas interesuje, przeglądając oferty sprawdzonych marek będziemy mieli możliwość idealnego jej dopasowania względem swoich potrzeb. Oferują oni bowiem całą gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych kolarzy, jak również rekreacyjnych rowerzystów. Co więcej, jakość oferowanego asortymentu, ich dopracowanie oraz gwarancja jakiej udzielają na swoje ramy, sprawia że zdecydowanie warto zainwestować w modele znanych i szanowanych firm.

 

Podczas zakupu nowej ramy rowerowej powinieneś kierować się jej przeznaczeniem. Każda z nich stworzona jest z myślą o innym rodzaju kolarstwa. Już na etapie projektowania uwzględniane są wszystkie aspekty jakie mogą mieć wpływ zarówno na komfort użytkowania, ale również funkcjonalność gotowego produktu. Inna rama będzie dedykowana np. do roweru szosowego, a jeszcze inna do gravela czy roweru górskiego. Z tego względu już na tym etapie powinieneś określić jaki styl jazdy preferujesz.

 

Kolejnym aspektem który jest niezwykle istotny z punktu widzenia użytkownika, jest geometria ramy rowerowej. Zakładając że w poprzednim kroku wybrałeś ramę szosową jako produkt który był w kręgu Twojego zainteresowania, tak na tym etapie powinieneś się zdecydować jaki to będzie rodzaj. Czy ma to być rower czasowy, typowa maszyna do ścigania czy może wersja endurance, która umożliwi Ci komfortowe pokonywanie setek kilometrów. Właśnie na te wszystkie parametry wpływa geometria ramy.

Ramy do roweru z materiałów najwyższej klasy

Równie istotną co dwie pozostałe kwestią, jest wybranie materiału z jakiego dana rama rowerowa ma zostać wykonana. Możliwości masz wiele. Od ciężkich, ale wytrzymałych ram stalowych, przez uniwersalne aluminium na tytanie i karbonie kończąc. Tu również wszystko zależy od tego, do czego dana maszyna ma Ci służyć. Czy będzie to lekki „góral” z włókna węglowego, czy ciężki stalowy ale niezwykle wytrzymały gravel, który zniesie trudy niejednej wyprawy. W tym miejscu należy wspomnieć, że niektóre rodzaje kolarstwa wykluczają stosowanie wybranych materiałów z jakich są wykonane ramy rowerowe. Z tego względu np. na pewno nie znajdziemy na rynku stalowej ramy do „czasówki”, czy karbonowego BMX-a.

 

Jeśli już wiesz jaki rodzaj ramy chciałbyś kupić, kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na otwory montażowe oraz zastosowane systemy, które z góry narzucają rodzaj osprzętu jaki może być w danym rowerze zamontowany. Takie parametry jak np. wielkość kół, szerokość piast, rodzaj i typ hamulców czy model widelca, mają duże znaczenie w chwili „uzbrajania” roweru w kolejne podzespoły. To również doskonały moment, aby zwrócić uwagę na ilość dodatkowych otworów montażowych na koszyki na bidon, błotniki czy innego typu elementy wyposażenia jednośladu, które mogą się przydać w praktyce.           

 

Jak widzisz, wybranie odpowiedniej ramy rowerowej nie jest takie proste, jednak przy odrobinie cierpliwości oraz bazując chociażby na tak bogatej ofercie jaką znajdziesz w naszym sklepie, na pewno uda Ci się znaleźć interesujący produkt. Co więcej, jeśli często będziesz odwiedzał naszą witrynę, wówczas masz szansę skorzystać z jednej z wielu akcji promocyjnych jakie pojawiają się w rowertour.com

 


zamknij [x]