Siodełka rowerowe trekkingowe i miejskie

Filtry
Marka
Accent
Author
Ergon
Merida Akcesoria
ProX
San Marco
Selle Italia
Selle Royal
Sportourer
Voxom
Wittkop
WTB
XLC
Cena
Kolor
beżowy
biały
brązowy
czarny
różnokolorowy
różowy
szary
Płeć
damskie
dziecięce
męskie
unisex
Szerokość
135mm
138mm
143mm
148mm
149mm
150mm
152mm
154mm
155mm
158mm
159mm
160mm
164mm
165mm
166mm
167mm
168mm
170mm
172mm
173mm
174mm
175mm
180mm
183mm
186mm
188mm
189mm
190mm
195mm
196mm
200mm
201mm
205mm
206mm
210mm
212mm
214mm
215mm
220mm
221mm
227mm
230mm
233mm
246mm
250mm
251mm
255mm
257mm
269mm
270mm
Otwór anatomiczny
nie
tak
Wypełnienie
pianka
żel

Jakie siodełko do roweru trekkingowego wybrać?

Dobre siodełko trekkingowe nie musi być drogie - w kwocie do 200 zł znajdziecie naprawdę doskonałe modele gotowe realizować się razem z Wami przez dłuższy czas. Warto zwrócić uwagę na anatomiczne walory - duży otwór wentylacyjny poprawia higienę, a odpowiednie ukształtowanie niweluje potencjalne problemy z krążeniem, ułatwiając pracę mięśniom i ścięgnom. Dobrze dobrane siodełko trekkingowe nie obciera, pozwala na utrzymanie masy ciała w maksymalnie wygodnej pozycji, zapewnia doskonałą higienę i nie powoduje przykrego odrętwienia. Dobry wybór poznacie po przejechanych kilometrach.

 

Zarówno modele piankowe jak i żelowe zapewnią Wam komfort. Część konstrukcji jak np. doskonałe Selle Royal w serii Scientia, łączą oba typy wykonania. Część, jak np. Sportourer Garda tworzą nowe pokrycia siodła (Soft Touch). Pamiętajcie, że najdroższe w gamie siodełko nie jest gwarancją komfortu. Siodełko musi być najlepiej do Was dopasowane a cena gra drugorzędną rolę.

Jakie siodełko do roweru miejskiego wybrać?

Zarówno w wypadku rowerów typu e-bike jak i klasycznych jednośladów przeznaczonych do miejskiej dżungli komfort dyktuje tu pozycja jeźdźca - znacznie bardziej wyprostowana, a więc przenosząca większą część obciążeń na miednicę i pozwalająca na jazdę w bardzo komfortowym wymiarze. Tu osiągi nie są dla Was najważniejsze - za to istotna jest wygoda. Wygodne siodełko do roweru miejskiego jest zazwyczaj dużo szersze od swoich sportowych i turystycznych odpowiedników. Zapewnia dużą wygodę, ma też dużo bardziej miękką charakterystykę a często wyposażone jest we własną, dodatkową amortyzację. Doskonałe przykłady to np. XLC w serii Globetrotter, mocno amortyzowane Selle Royal Drifter czy luksusowe, wyśmienite San Marco City Gel. Markowe produkty dają Wam gwarancję że są przebadane i sprawdzone, a ich okładziny - niezależnie od tego czy żelowe czy piankowe - dają ogromny komfort i poczucie wygody.

Jak ustawić siodełko trekkingowe i miejskie

Producenci starają się schematyzować zastosowania siodeł. Na przykład Selle Royal dzieli je na trzy podstawowe typy - Athletic (pochylenie ciała 45 stopni, trekking), Moderate (60 stopni, trekking/miasto) i Relaxed (prawie 90 stopni, miasto), pozwalając dopasować do tego podziału określone typy siodełek. Każda pozycja wymaga od nich innego przenoszenia ciężaru - im bardziej wyprostowana, tym intensywniej.

 

Ustawienie siodełka nie jest trudne. Zaczynając od najprostszych czynności, które działały już kiedyś - odległość między frontem siodła a mostkiem kierownicy musi być minimalnie taka jak długość naszej ręki do łokcia. Jeśli chodzi o wysokość - warto skorzystać z tzw. współczynnika LeMonda, pozwalającego idealnie dopasować położenie siodełka względem ziemi i odległości do środka korby. Pochylenie siodełka - to kolejny aspekt. Początkowo warto ustawić je możliwie równolegle do ziemi i dopiero z tej pozycji wyjściowej dokonywać ewentualnej korekty. Im mocniej nachylicie siodełko do przodu, tym większe obciążenie przenosicie na ramiona i dłonie.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej gamy siodełek. Znakomite, sprawdzone modele pozwolą Wam jeździć dłużej i bardziej komfortowo. Unikniecie otarć i bolesnych konsekwencji. Szeroki wybór modeli od najlepszych producentów i niewysokie ceny - to powinno Was przekonać. Zadbajcie o swój komfort z nami.

 


zamknij [x]