Siodełka rowerowe szosowe

Filtry
Marka
Accent
Author
Ergon
Fizik
PRO
ProX
San Marco
Selle Italia
Sportourer
Wittkop
WTB
XLC
Cena
Kolor
biały
brązowy
czarny
czerwony
niebieski
różnokolorowy
szary
zielony
złoty
Płeć
damskie
dziecięce
męskie
Szerokość
126mm
127mm
130mm
131mm
132mm
134mm
135mm
137mm
138mm
139mm
140mm
141mm
142mm
143mm
144mm
145mm
146mm
147mm
148mm
149mm
150mm
151mm
152mm
153mm
154mm
155mm
157mm
160mm
163mm
165mm
170mm
180mm
Otwór anatomiczny
nie
tak
Wypełnienie
pianka
żel

Jakie siodełko do roweru szosowego wybrać?

Obecne, nowoczesne siodełka rowerowe szosowe to prawdziwy wyścig zbrojeń między producentami, na którym korzystacie przede wszystkim Wy jako klienci końcowi. Większość nowoczesnych modeli ma wypełnienie pianką lub żelem i wyposaża się je w tak zwany otwór anatomiczny - biegnący wzdłuż siodła dopasowany do układu miednicy i kształtu pośladków tak, aby ciężar spoczywał przede wszystkim na nich i odciążał krocze, zapewniając jednocześnie doskonałą wentylację i odpowiednie krążenie. Podnosi to nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo - nie odczuwamy odrętwienia, nie ma też niebezpieczeństw dla mięśni prostaty u mężczyzn.

 

Podstawowe cechy, jakie powinno mieć dobre siodełko szosowe, można zawrzeć w kilku punktach, które powinniście mieć na uwadze. To przede wszystkim: niska masa, kształt sprzyjający pochylonej postawie, długość która pozwala zajmować wiele pozycji na kierownicy (dolny i górny chwyt) oraz cienkie ale komfortowe wypełnienie. Producenci już w produktach ze średniej półki stosują doskonałe materiały - stopy magnezu, włókna szklane i węglowe są na porządku dziennym, np. w siodełkach San Marco Shortfit 2.0 czy PRO Falcon Performance. Daje to niską masę i łatwość formowania siodła, co potem przekłada się na komfortowe warunki użytkowania. Accent Exe w wersji Carbon to tylko 160 g wagi, wersja z prętami ze stali jest o 50 g cięższa. Wszystko zależy od tego jak dużą uwagę przykładacie do wagi i osiągów, na jakim poziomie jesteście i czego oczekujecie od swoich treningów i roweru. Dobrze dobrane, odpowiednio szerokie siodełko szosowe to jeden z kluczowych elementów gwarantujących postęp w tej materii.

 

Wybierajcie markowych producentów, którzy dbają nie tylko o jakość wykonania i serwisowania, ale używają też dobrych materiałów, pozwalają na większą swobodę w wyborze a ich produkty są certyfikowane i odpowiednio przetestowane. To czyni Waszą inwestycję bardzo celową i przede wszystkim - skuteczną.

Jak ustawić siodełko w rowerze szosowym?

Rower szosowy koncentruje nasze wysiłki na przejechaniu jak najszybciej określonej, najczęściej dużej ilości kilometrów po asfaltowym podłożu. Siodełko szosowe musi więc odpowiadać przyjmowaniu szerokiego zakresu pozycji i odpowiednio przenosić ciężar kolarza. Stąd jest zazwyczaj nieco dłuższe i węższe od większości dostępnych modeli.

 

Odpowiednie ustawienie dobranego siodełka szosowego to kwestia prób i błędów. Pochylone zbyt mocno do przodu przeniesie nacisk na ręce i spowoduje drętwienie ramion. Za daleko do tyłu - sprawi że będziemy "kołysać" biodrami i odczujemy ból w kroczu. Komfortowe jest ułożenie równoległe względem podłoża, początkowo można lekko pochylić je do przodu - zwłaszcza w początkach szosowej pasji pomaga to w uzyskaniu odpowiedniej postawy. Odległość czubka siodła od mostka nie powinna być mniejsza niż długość od czubków palców do łokcia, pod warunkiem że mamy dopasowaną pod nas ramę. Jeśli chodzi o wysokość - doskonale sprawdza się współczynnik LeMonda - długość nogi od stopy do krocza mnożymy przez 0,883 i uzyskany wynik przekładamy na odległość od środka korby do grzbietu siodła - w ogromnej większości pozwala to uzyskać zadowalającą pozycję. Pręty siodła pozwalają na regulowanie go w płaszczyźnie przód - tył i zmianę nachylenia. Pracujmy aż uzyskamy maksymalnie wygodną pozycję.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty siodełek szosowych. Dopasujcie modele tak do swojej masy, układu i roweru jak i możliwości finansowych. Zebraliśmy dużą ilość naprawdę dobrych modeli, pozwalając Wam na elastyczny dobór w każdej z kwestii, także finansowych. Zajrzyjcie do nas i dokonajcie dobrego wyboru. Wygodne siodełko szosowe już nas Was czeka!