Rower dziecięcy Puky ZL 16 capt'n sharky

899.88 zł
928.39 zł
-3%
Najniższa cena z 30 dni: 899.88 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
Puky-4228
Darmowa dostawa
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+
POWIADOM MNIE

Aluminiowy rower dziecięcy Puky ZL 16


Rowerki dziecięce PUKY® konstruowane są w oparciu o ramę w niskim układzie. Rowerki o takiej budowie pozwalają maluchom łatwo wchodzić i schodzić z rowerka, oraz zapewniają bezpieczeństwo na etapie nauki jazdy. Geometria dostosowana do potrzeb dziecka gwarantuje zdrową, wygodną i tym samym bezpieczną pozycję siedzenia. Rowerki wyposażone są w grubą osłonę umieszczoną na kierownicy, bezpieczne zakończone plastykowymi nakładkami błotniki, a także chwyty zabezpieczające przed uderzeniami, i ześlizgnięciem się rączek. Rowerki nie posiadają kółek bocznych, gdyż powodują one nabycie mylnych nawyków i spowalniają naukę utrzymania równowagi. W wypadku początku nauki zdecydowanie zaleca się używanie drążka. Wszystkie pojazdy Puky są projektowane, konstruowane, i produkowane w Niemczech, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką jakością i trwałością, a tym samym uzyskują bardzo wysoką cenę odsprzedaży, przez co są często poszukiwane przez rodziców.


 • Producent: Puky
 • Model: ZL 16 alu
 • Przeznaczenie: Wiek: 3+
 • Wzrost: od 105 cm
 • Rozmiar kół: 16 cali
 • Rama: Aluminiowa
 • Koła, kierownica i pedały z łożyskami kulkowymi
 • Dopasowana dla dzieci dźwignia hamulca
 • Tylna piasta z hamulcem
 • Hamulec przedni cantilever
 • Aluminiowe obręcze kół
 • Podpórka
 • Poduszka kierownicy
 • Dzwonek
 • Odblask z przodu i tyłu
 • Osłona łańcucha
 • Bezpieczne uchwyty kierownicy
 • Przednie i tylne światło odblaskowe
 • Plastikowe osłony krawędzi błotników
 • Przekrok: 45 cm
 • Wysokość siodełka: 50 cm
 • Długość całkowita: 113 cm
 • Waga: 9.5kg
 • Kolor: Capt'n Sharky



Teraz Twój nowy pojazd PUKY może mieć przedłużoną gwarancję do 5 lat!

Gwarancja obejmuje ramę, widelec i kierownicę. Wydłużoną gwarancją objęty jest każdy pojazd zarejestrowany na stronie www.puky.pl. Gwarancja jest związana z produktem i przechodzi na nowego właściciela po jego odsprzedaniu.


Więcej informacji: https://www.puky.pl/pl/garantie






Porady jak dobrać rower dziecięcy

Podstawowa zasada / nasza porada względem wymagań, jakie stawiasz swojemu dziecku
Prosimy, nie próbuj przenosić swoich własnych oczekiwać rowerowych na dziecko. Tak jak w przypadku każdego innego pojazdu dziecięcego tak i podczas jazdy na rowerze ważne jest, by dziecko nie czuło presji, lecz było wspierane w rozwoju swoich zdolności. Rada dotyczy w pierwszej kolejności rozmiaru, ale również samego rodzaju rowerka. Zbyt duży rowerek lub zbytnio sportowa jego wersja szybko przeciąży Twoje dziecko i wzmocni w nim niepewność (szczególnie w sytuacjach zagrożenia). Zawsze uwzględniaj jego poczucie niepewności. Dobry rower dziecięcy powinien być dostosowany do anatomii malucha i spełniać wymagania stawiane względem sprzętu dziecięcego, tak, aby dziecko szybko mogło opanować na nim jazdę. Takie podejście sprawi, że jazda na rowerze (nauka jazdy na rowerze) będzie Twojemu dziecku sprawiać frajdę od samego początku i długi czas będzie wspierać jego rozwój.


Design dostosowany do potrzeb dziecka
Dzieci posiadają mniejsze pole widzenia niż dorośli, tzn. postrzegają swoje otoczenie tylko przy ograniczonym kącie widzenia. Ograniczenie to niesie za sobą zagrożenia, szczególnie w ruchu okołodrogowym. Dlatego też szczególnie ważne jest, by dzieci podczas jazdy zachowywały na rowerku prostą pozycję. Tylko dzięki zachowaniu rozluźnionej, prostej pozycji ciała Twój maluch może optymalne postrzegać otoczenie i buduje tym samym bazę dla bezpiecznego zachowywania się w trakcie jazdy na rowerze. Produkty "PUKY®" posiadają szeroki zakres regulacji poszczególnych elementów odpowiednio do faz wzrostu dziecka, gwarantując tym samym właściwy czas ich użytkowania. U dzieci punkt ciężkości inaczej niż u dorosłych przypada na górną połowę ciała, dlatego tak ważny jest dobór geometrii ramy, by rower zachowywał się w sposób wyważony w trakcie jazdy. Odpowiednie umiejscowienie suportu oraz zachowanie optymalnej odległości pomiędzy siodełkiem a kierownicą to kolejne ważne czynniki mające wpływ na geometrię ramy a tym samym utrzymanie przez dziecko prawidłowej pozycji.


Komponenty rowerowe odpowiadające potrzebom dziecka
Rowery dziecięce PUKY® wyróżnia również przemyślany dobór poszczególnych elementów roweru: zgodne z potrzebami dziecka właściwości jazdy i hamowania, lekkie w działaniu i ergonomiczne elementy obsługi, a także różnorodność biernych elementów bezpieczeństwa służą do ochrony Twojego dziecka. Zestaw bezpieczeństwa PUKY® obejmuje: dźwięczny dzwonek, rączki, wyjątkowo grube kołnierze na chwytach, przednie i tylne odblaski oraz ochronę brzegów z tworzywa sztucznego na błotnikach VR, które są podstawowymi elementami wyposażenia każdego roweru dziecięcego PUKY®.


O hamulcach zaprojektowanych dla dzieci
Wszystkie rowery dziecięce PUKY® zostały wyposażone w piastę z hamulcem pedałowym. Dodatkowo rowerki posiadają wysokiej jakości hamulce typu cantilever na przednim kole przeznaczone do nauki działania hamulca ręcznego w formie zabawy. Nagłe zahamowanie za pomocą hamulca przedniego w rowerze dziecięcym nie powinno działać tak, jak ma to miejsce w rowerze przeznaczonym do ruchu drogowego (ryzyko zblokowania koła). Dzieci w kontakcie z tego typu hamulcem są jeszcze niedoświadczone i często (szczególnie w sytuacji, gdy się wystraszą) nie są w stanie właściwie dozować siły, z jaką naciskają ten hamulec. Wiele testów przeprowadzonych z dziećmi potwierdza, że takie zagrożenie istnieje (koło przednie wpada w poślizg lub dziecko przelatuje przez kierownicę). Z tego względu w rowerach dziecięcych PUKY® nie stosujemy nigdy ostrych hamulców typu V-brake!


Koła boczne
Jazda na rowerze rozpoczyna się wraz z opanowaniem utrzymania równowagi, którą wyćwiczyć można tylko przy jeździe bez kół bocznych. Koła boczne zakłócają proces nauki, ponieważ przyzwyczajają dziecko do postawy, która nic nie wnosi a po ich odstawieniu wręcz wymuszają na dziecku ponowną żmudną naukę jazdy na rowerze. Nasza porada: Nie korzystaj z kół bocznych! Do nauki jazdy zamiast kół bocznych zalecamy stosowanie drążka.


Ustalenie prawidłowego rozmiaru roweru
Kupując rower dziecięcy, należy pamiętać, by w najniższym położeniu siodełka maluch był w stanie dotykać podłoża przedstopiem (a nie tylko końcówkami palców), co zapewni mu właściwe bezpieczeństwo w trakcie stania.
zamknij [x]