Kierownice szosowe

Filtry
Marka
Accent
Merida Akcesoria
PRO
ProX
Thomson
XLC
Zipp
Cena
Materiał
aluminium
carbon
Średnica kierownicy
25,4mm
31,8mm
Szerokość kierownicy
360mm
380mm
400mm
420mm
440mm
460mm
Aerodynamiczna
tak
Wygięcie
anatomiczne
klasyczne

Drop i reach kierownicy szosowej

W określaniu technologicznym współczesnych modeli kierownic potrzebujemy trzech wartości. Dwie wymieniliśmy w nagłówku, a trzecia to szerokość. Powinna ona odpowiadać szerokości naszych ramion - szerszy model oznacza więcej pracy rękoma i utrudniony chwyt, węższy - zaburzy naszą równowagę. Drop to odległość między górną a dolną rurą kierownicy szosowej - im większa, tym kierownica jest głębsza. Z kolei reach to wartość określająca odległość między mostkiem a najdalszą częścią kierownicy - najczęściej jest to miejsce, w którym mocujemy manetki hamulców. Im większy reach, tym kierownica jest dłuższa.

Kierownica szosowa - rodzaje

Jeśli widzisz tylko jeden rodzaj kierownicy szosowej, możesz się głęboko zdziwić. Współczesne modele są już na tyle zróżnicowane, że ciężko o wpakowanie ich do jednego worka. Owszem, mają łudząco podobny kształt, ale musimy pamiętać o tym, że to tylko złudzenie. Dzielimy je dziś na trzy podstawowe grupy: kompaktowe, klasyczne oraz anatomiczne. Są jeszcze modele torowe, ale służą jeździe tylko po torze i mają wybitnie ukształtowany dla tej jazdy profil. Skupiając się na tym, co stosujemy najczęściej, wybór powinien dokonywać się między trzema podstawowymi modelami.

 

 

 

Bądź dobrze skierowany. W naszą stronę.

Posiadamy ogromną gamę nowoczesnych produktów do rowerów szosowych, która pozwala dopasować się idealnie tak do Twojej anatomii, jak i zasobności portfela. Nie musisz wybierać między jakością i jej brakiem, możesz wybrać model który będzie Ci idealnie odpowiadał i nie spowoduje drastycznych cięć w budżecie. Zawsze uzyskasz u nas fachową pomoc. Zapraszamy - przekonaj się sam, dołącz do szczęśliwych klientów naszej placówki. Jesteśmy tu dla Ciebie. I zawsze będziemy.

 


zamknij [x]