Kierownice gravel

Filtry
Marka
Accent
Author
Merida Akcesoria
PRO
XLC
Zipp
Cena
Materiał
aluminium
carbon
Średnica kierownicy
31,8mm
Szerokość kierownicy
400mm
420mm
440mm
460mm
480mm

Kierownica gravelowa - jaką wybrać?

Nowoczesna kierownica "gravel" ma już wpisane w DNA. W toku ewolucji najlepszą opcją okazały się kierownice kompaktowe stosowane na szosach - ich głębokość pozwala na szybką zmianę pozycji nawet z dolnego chwytu na górny, a okładziny klamek stają się w tym modelu naturalnym przedłużeniem linii jaką ma kierownica. Gravel zaadoptował możliwości płynące z tego modelu - pozwala na szybką zmianę pozycji i stabilną postawę. Jeśli trzeba - możemy z dolnego chwytu uzyskać mocne szarpnięcie dla nóg, a stojąc w blokach w górnej pozycji wciąż mamy pełną kontrolę nad rowerem. Te zalety plus zwarta i lekka konstrukcja - coraz częściej z użyciem włókien węglowych - świetnie sprawdzają się w gravelowej przygodzie.

 

Coraz częściej spotyka się także kierownice proste do graveli. Te rządzą się takimi samymi zasadami, jak przy stosowaniu ich w MTB czy crossach: szerokość powinna odpowiadać szerokości cyklisty w barkach, natomiast regulację przejmuje w dużej części mostek. Tu, aby uzyskać dodatkowy chwyt możemy pokusić się o dodatkowe rogi lub lemondki. Zwłaszcza jeśli z jakichś względów chcemy pozostać przy prostej kierownicy a planujemy dłuższe trasy. W wypadku krótkich i miasta - prosta kierownica doskonale się sprawdzi. Dłuższa, obfitująca w podjazdy i odległości będzie wymagać ergonomii i wygody klasycznego baranka.

 

Niezależnie od tego, co wybierzesz i jaki jest Twój rower gravelowy, jesteśmy tu by dać Ci jak najszerszy wybór przy zachowaniu odpowiedniej relacji cenowej. Nasz zespół służy Ci informacjami - nie ma dla nas banalnych pytań, nie ma problemów na które nie chcemy odpowiadać. Sprawdź nas, zostań z nami i dołącz do grupy zadowolonych klientów. Jeździmy tak jak Ty - chcemy też być tacy jak Ty. Zaufaj nam - jesteśmy i czekamy na Ciebie.

 


 
zamknij [x]