Kierownice czasowe

Filtry
Marka
Controltech
PRO
Zipp
Cena
Materiał
aluminium
carbon
Szerokość kierownicy
380mm
400mm

Kierownica czasowa - jaką wybrać?

Lekka i aerodynamiczna kierownica czasowa w niczym nie przypomina żadnej innej. Podstawową pozycją jaką na niej przyjmiemy jest ta, w której ręce spoczywają na wspornikach lemondki. Boczne chwyty kierownicy są zminimalizowane, aby zapewnić sterowanie i dopasowane tylko do jednego chwytu - domyślnie po ich użyciu natychmiast zmieniamy pozycję do lemondki.

 

Wśród prostych modeli dominują wsporniki ogólnie nazywane lemondkami. Pozwalają one na montaż do posiadanej kierownicy szosowej czy gravelowej i relatywnie dużą zmianę nachylenia ciała podczas korzystania. Tam gdzie spoczywają Twoje ręce, teraz kładziesz łokcie - ciało wyciąga się do przodu i przyjmujesz bardzo aerodynamiczną, mocną pozycję. Lemondki różnią się kształtem, są zintegrowane jako całość bądź dzielone, w większości swobodnie dopasujesz je do rozstawu swoich ramion i do maksymalnego komfortu.

 

Prawdziwe, wyrafinowane kierownice czasowe są już półkę wyżej. To kompletny, w pełni funkcjonalny komponent który montujemy na rowerze w miejsce posiadanej kierownicy. Regulacja odbywa się tak jak w wypadku normalnej kierownicy za pomocą sterów i mostka, wiele modeli pozwala też na przemieszczanie podstawek do łokci do przodu lub do tyłu. Zaawansowane, wyrafinowane modele mają w standardzie wewnętrzne prowadzenie linek i kompatybilność z układami bezprzewodowymi jak np. Shimano Di2. Wysięgniki które określamy tu jako podtyp S-Bend są regulowane - w świetnych produktach Controltecha możemy regulować ich kąt oraz szerokość. Nad wszystkim mamy jeszcze królującą niską masę własną - świetny Controltech Time Zone S-bend to prawdziwy władca w tym zakresie: kierownica waży niespełna 700 g i zawdzięcza to oczywiście użyciu włókien węglowych w konstrukcji.

 

Wysoka cena, niska masa, spektaklularna ergonomia i wygoda podporządkowane są Tobie - to Ty masz możliwości, i dostajesz - dosłownie - do ręki wybitne urządzenie, które robi wszystko by Ci pomóc. Ponieważ wygoda i właściwości kierownic czasowych należą do topowego poziomu na rynku, bardzo często wykorzystywane są jako podstawowy model do triathlonu. Jeśli więc poważnie myślisz o wystartowaniu w takich zawodach - na pewno zainteresuje Cię nasza oferta. Zapraszamy!

 


zamknij [x]