Kierownice rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Answer
Author
Cannondale
Clarks
Controltech
Crank Brothers
Dartmoor
DK
Ergon
Ergotec
Fiend
Gist
Heresy
Jagwire
Merida Akcesoria
ODI
PRO
ProTaper
ProX
Rock Shox
San Marco
Selle Italia
Sportourer
SRAM
Supacaz
Thomson
TranzX
Truvativ
Voxom
WTB
XLC
Zipp
Cena

404

Drogi Kliencie!

Nie znaleźliśmy produktów spełniających wszystkie Twoje kryteria wyszukiwania. Aby znaleźć interesujący produkt:

  1. Zredukuj ilość zastosowanych filtrów.
  2. Sprawdź, czy szukasz w odpowiedniej kategorii.
  3. Spróbuj użyć innych słów w zapytaniu.
  4. Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma "literówki".

 

Dodatkowe informacje:

  1. Dodatkowe filtry wyświetlają się po wybraniu dokładniejszej kategorii.
  2. Być może produkt, którego szukasz, nie posiada na tę chwilę przypisanego filtra.
  3. Przejrzyj listę kategorii, by znaleźć szukany produkt.
  4. Spróbuj poszukać produktu poprzez wyszukiwarkę.

 

lub zobacz:

 

 

Szukasz produktu, a nie ma go w naszym sklepie? Skontaktuj się z nami, zadzwoń lub napisz!

Jeśli to możliwe postaramy się go dla Ciebie sprowadzić!

 

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach:

pon. - pt.: 8:00 - 18:00

sob.: 9:00 - 15:00

 

pod numerem telefonu: 52 335 00 41

oraz mail: [email protected]

 

 

Mamy nadzieję, że zarówno zamówione produkty, jak i jakość obsługi spełnią Twoje oczekiwania.

Nasz zespół dokłada najwyższych starań, by zakupy w naszym sklepie stały się czystą przyjemnością!

 


Rodzaje kierownic rowerowych

Jak już wspomnieliśmy kierownice rowerowe różnią się do siebie wieloma elementami. Modele szosowe, czyli tzw. baranki są zazwyczaj dość wąskie, mają od 38 do 46cm szerokości i mają charakterystyczne gięcie przypominające baranie rogi. Co ciekawe te wygięcie tworzone jest pod różnymi kątami. Jeśli spotkamy się z podobnym modelem mającym większą szerokość, a dodatkowo końce będą wywinięte na zewnątrz, będzie to z pewnością kierownica do gravela. Kierownica do roweru MTB jest natomiast prosta, bądź minimalnie wygięta i bardzo szeroka. Ich wymiary mogą sięgać nawet 80cm. W trudnym terenie przydaje się zwiększona stabilność i pewność prowadzenia naszego jednośladu, a tę zapewnia właśnie szeroka kierownica do roweru.

 

Bardzo podobne, ale jednak dużo węższe są modele stosowane w rowerach trekkingowych. Mocno wygięta do góry i do tyłu będzie natomiast kierownica do roweru miejskiego. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie komfortowej i wysokiej pozycji, która ułatwi sprawną obserwację otoczenia, bo jak wiadomo podczas jazdy po zatłoczonym mieście trzeba zachować szczególną uwagę.

 

Zupełnie kosmicznym wynalazkiem są kierownice do jazdy na czas. Nie da się ich pomylić z żadnym innym typem. Posiadają one podłokietniki, na których kolarz opiera swoje przedramiona. Dłońmi chwyta specjalne wysięgniki zakończone manetkami do zmiany biegów. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najbardziej aerodynamiczną pozycję. Warto dodać, że leżąc na lemondce nie ma on pod ręką hamulców, które znajdują się po obu stronach kierownicy bazowej. Chcąc ich użyć musi podnieść się i zmienić chwyt.

 

Materiał z którego wykonana jest kierownica rowerowa w dużej mierze odpowiada za tłumienie mikro drgań powstających podczas jazdy. Lepiej tłumione wstrząsy pozwalają dłużej cieszyć się jazdą bez uczucia bólu i drętwienia. Niewątpliwym liderem w amortyzacji jest włókno węglowe. Jest też najlżejsze i łatwe w formowaniu. Minusem jest jednak cena. Kierownice do roweru wykonane z włókna węglowego kosztują zwykle od kilkuset złotych w górę.

 

Najchętniej wykorzystywanym materiałem jest aluminium. Tanie, wytrzymałe i niestety sztywne, a co za tym idzie słabo radzące sobie z tłumieniem niedużych drgań. W rowerach z amortyzacją nie jest to jeszcze aż tak odczuwalne, ale w przypadku sztywnych rowerów szosowych nawet średnio zaawansowany kolarz poczuje różnicę.

 

Kierownice rowerowe mogą też być wyprodukowane ze stali. Takie rozwiązanie znajdziemy najczęściej w rowerach miejskich. Stal jest dużo bardziej wytrzymała niż aluminium, lepiej tłumi drgania, ale jest zdecydowanie cięższa. Właśnie dlatego nie stosuje się tego materiału w przypadku lekkich rowerów wyścigowych. Stal ma jednak zagorzałe grono zwolenników wśród podróżników rowerowych, którzy cenią ją właśnie z uwagi na dużą wytrzymałość i niezawodność.

 

Jeśli macie dość bólu i zdrętwiałych rąk podczas dłuższej przejażdżki na rowerze warto się rozejrzeć i pomyśleć nad nowym modelem kierownicy. Jeśli nie jesteście pewni jaka kierownica do roweru będzie dla nas odpowiednia to zasięgnijcie porady u naszych doświadczonych pracowników. Zmianę pozycji na rowerze rozpocznijcie od kierownicy!

 


zamknij [x]