Koła BMX

Filtry
Marka
Dartmoor
Fiend
Cena

404

Drogi Kliencie!

Nie znaleźliśmy produktów spełniających wszystkie Twoje kryteria wyszukiwania. Aby znaleźć interesujący produkt:

  1. Zredukuj ilość zastosowanych filtrów.
  2. Sprawdź, czy szukasz w odpowiedniej kategorii.
  3. Spróbuj użyć innych słów w zapytaniu.
  4. Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma "literówki".

 

Dodatkowe informacje:

  1. Dodatkowe filtry wyświetlają się po wybraniu dokładniejszej kategorii.
  2. Być może produkt, którego szukasz, nie posiada na tę chwilę przypisanego filtra.
  3. Przejrzyj listę kategorii, by znaleźć szukany produkt.
  4. Spróbuj poszukać produktu poprzez wyszukiwarkę.

 

lub zobacz:

 

 

Szukasz produktu, a nie ma go w naszym sklepie? Skontaktuj się z nami, zadzwoń lub napisz!

Jeśli to możliwe postaramy się go dla Ciebie sprowadzić!

 

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach:

pon. - pt.: 8:00 - 18:00

sob.: 9:00 - 15:00

 

pod numerem telefonu: 52 335 00 41

oraz mail: [email protected]

 

 

Mamy nadzieję, że zarówno zamówione produkty, jak i jakość obsługi spełnią Twoje oczekiwania.

Nasz zespół dokłada najwyższych starań, by zakupy w naszym sklepie stały się czystą przyjemnością!

 


Koła BMX w różnych rozmiarach

Generalnie mały rozmiar jest nadrzędną cechą jaką posiadają koła do BMX. Chodzi o jak najlepszą kontrolę podczas jazdy, często decydują tu milimetry więc wymagana jest pełna symbioza między jeżdżącym a jego maszyną. Wynika stąd najpopularniejszy rozmiar, jaki najczęściej mają koła BMX - 20 cali. To idealny wymiar dla tego roweru, chociaż możemy też znaleźć rowery z kołami 24 czy 26, a także mniejszymi: 16 i 18 cali. Wszystko wynika tu z osobistych preferencji. Trzeba także pamiętać, że BMX ma rosnącą konkurencję w postaci freeride'u i street'u - i obie dyscypliny sięgają po rozwiązania stosowane w BMX, swobodniej podchodząc do rozmiaru kół.

 

Różne rozmiary pozwalają idealnie dopasować koła BMX do Waszego wzrostu. Wymagająca i stosunkowo niełatwa pozycja na rowerze tego typu wymaga odpowiednich kół i stosowania rozwiązań pozwalających na harmonijny rozwój.

Piasty freecoaster to jest coś

Rower BMX przenosi ruch w trzy wymiary. Możliwe są tu skoki, przejazdy po rampach, wykręcanie szalonych ewolucji w powietrzu. Stąd minimalizuje się masę ramy, zmniejsza ilość ruchomych połączeń, upraszcza mechanizmy. Widać to zwłaszcza z tyłu. Tylne koło do BMX jest nietypowe - stosuje się tu szereg rozwiązań dopasowanych do przenoszonych obciążeń, a więc przede wszystkim piasty z łożyskami maszynowymi i kasetowe. To gwarancja mniejszej masy i większej wytrzymałości. Równie ciekawe są piasty typu freecoaster. To nowatorska piasta powstała w wyniku zapotrzebowania jakie mógł wygenerować tylko rower BMX - aby jechać do tyłu bez pedałowania do tyłu.

 

Freecoaster pozwala więc na jazdę do tyłu bez konieczności kręcenia, co daje lepsze wyczucie i swobodę przy atakowaniu potencjalnych akrobacji. Koła z tymi piastami są nieco droższe, ale to rozwiązanie nowe i bardzo lubiane - znajdziecie je w modelu Fiend Cab Freecoaster.

Obręcze BMX - zrób to sam

Oczywiście nie chodzi o to, abyście sami wykonali obręcz BMX, ale o to, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Na rynku jest sporo modeli - możecie stworzyć własne, w pełni dopasowane, wytrzymałe i funkcjonalne koło BMX. Przód i tył roweru BMX często w jednakowym natężeniu "atakują" przeszkody i amortyzują lądowanie po ewolucjach - stąd możecie mieć większe potrzeby i konieczność zastosowania innej obręczy niż te montowane fabrycznie. Pamiętajcie o wymiarach - ich znajomość jest kluczowa, aby odpowiednio dobrać koło do ramy i stosowane ogumienie.

 


zamknij [x]