Koła do rowerów gravelowych

Filtry
Marka
Accent
DT Swiss
Mavic
Shimano
WTB
Zipp
Cena
Rozmiar koła
27,5"
28"
29"
Mocowanie tarczy
6 śrub/is
centerlock
Typ bębenka
HG L2
SRAM XDR
Shimano / SRAM
Shimano Micro Spline
Montaż
komplet
przednie
tylne
Wysokość stożka
22mm
23mm
24mm
25mm
32mm
35mm
38mm
40mm
42mm
45mm
50mm
Materiał obręczy
aluminium
carbon
Szerokość obręczy
21,6m
21,6mm
21mm
22mm
23mm
24mm
25mm
27mm
28mm
29mm
33mm
Rozmiar osi
5x100mm
5x135mm
12x100mm
12x110mm
12x142mm
12x148mm
15x100mm

Koła gravel na bezdroża i szosę

Uniwersalność kół gravelowych sprzyja ich stosowaniu w szeroko rozumianym trekkingu, ale także w jeździe bardziej sportowej bez bagażu. Dzięki wyśmienitemu połączeniu wygody, komfortu i trwałości zyskujecie rower radzący sobie w terenie o dużym zróżnicowaniu. Pozwala on kręcić mocno na szosie, a kiedy ta przejdzie w ubitą polną drogę, szutrówkę czy leśny dukt z nieco luźniejszą nawierzchnią, maszyna nie traci rezonu i radzi sobie również tam. Oczywiście, ekstremalne i zaawansowane formy MTB i szosy będą od gravela lepsze - ale zawsze mniej uniwersalne.

 

Na szutrach i mieszanym terenie uniwersalność kół możemy odczytać na podstawie ich odporności na trudny teren, przyczepności, niewielkich oporów toczenia i wytrzymałej konstrukcji. Współczesne koła do roweru gravel wpisuje w to samo DNA, ale o innej otoczce - z definicji oparty jest o hamulec tarczowy, kasety z dużą ilością przełożeń i obręcze rowerowe z aluminium lub carbonu. Mieszanina tych składowych daje Wam w rowerach tę pożądaną uniwersalność.

Jakie koła do roweru gravel wybrać?

Wybór kół jest bardzo szeroki. Możecie postawić na topowe rozwiązania z włókien węglowych - wzrośnie cena, ale spadnie masa. Generalnie popularne są dwa rodzaje - koła 28 gravel kieruje w rejony gdzie opony są bliższe modelom trekkingowym i szosowym, tam też przesuwa się ciężar jazdy. W terenie świetne, ale wymagają dobrego ogumienia dla utrzymania pożądanego komfortu. Z kolei koła 650c gravel opiera o obręcze o mniejszej średnicy (585 mm) - dają natomiast lepszy moment obrotowy, pozwalają na założenie ogumienia dającego większą przyczepność i kontrolę. Pasują też niższym kolarzom szukającym dobrego kompromisu w jeździe po mieszanym terenie. Jeśli rama na to pozwala, można założyć dużo większe ogumienie i wjeżdżać w ten sposób w trudniejszy teren.

 

Niezależnie od potrzeb, zapraszamy do poznania naszej oferty. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas produkty dadzą Wam pożądany wachlarz możliwości i komfortu. Wysoka jakość i sprawdzeni producenci gwarantują satysfakcję z dokonanych zakupów. Oby te inwestycje wzbogaciły Waszą jazdę.