Koła szosowe

(89)
Marka
DT Swiss
FFWD
Mavic
Shimano
Vittoria
Zipp
Mocowanie tarczy
6 śrub/is
brak
centerlock
Typ bębenka
Sram/Shimano
Sram XDR
Rodzaj koła
komplet
przednie
tylne
Wysokość stożka
19mm
21mm
22mm
23mm
24mm
28mm
30mm
32mm
33mm
36mm
40mm
44mm
45mm
46mm
50mm
58mm
60mm
84mm
dysk
Materiał obręczy
aluminium
carbon
Rozmiar osi
5x100mm
9x100mm
9x130mm
10x130mm
12x100mm
12x142mm
100mm
130mm
Cena
Ocena klientów

Koła szosowe - wysoka klasa

Na ogół współczesne koła szosowe nie są tanim zakupem, jeśli tylko chcemy wejść na półkę wyżej niż amatorska jazda. Prawie każdy model z włókien węglowych, co jest niemal obowiązkowym parametrem, będzie kosztował dużo - typowe modele Vittorii (Qurano 60, Qurano 46) to wydatek ponad 5500 zł za komplet. Tylko trochę tańsze będą modele linii Dura-Ace od Shimano, a więc najlepszej, topowej linii modelowej - carbonowe egzemplarze WH9000 będą kosztować nas nawet 4500 zł za sztukę. Otrzymujemy za to obręcze z włókien oraz topową piastę z serii Dura-Ace.

 

Jeśli jednak nie potrzebujemy aż tak pro-tourowych rozwiązań, jak Dura Ace czy Qurano, kosztujących tyle, co niejeden rower (a nawet więcej) i będących awangardą światowego peletonu i ścigania się - musicie wybrać tańsze i prostsze rozwiązania. Tych na rynku jest bardzo dużo i znajdziecie je również tutaj w odpowiednim kolorycie i rozpiętości cenowej. Dobry przykład to obręcze aluminiowe Shimano z linii Ultegra - leżącej tuż za topowymi Dura-Ace. Aluminiowe obręcze są lekkie, sprawdzone i wytrzymałe - a koła szosowe na nich zbudowane kosztują już poniżej 750 zł. Różnica w cenie jest więc diametralna i w zasadzie zależy tylko od nas - na co i w jakiej skali chcemy wydawać.

Koła rowerowe - szosowe wojny

Bezpardonowa walka o każdy gram wagi, często ślepe i bezwzględne ukierunkowanie na jak najlepsze osiągi pozwalają zgubić bakcyla z jakim wsiadaliście na jednoślad. Jeśli tak się stanie - to nic, nie dajcie się zwariować. Najważniejsze jest to, co czyni Was szczęśliwymi na rowerach szosowych. Nie musi to być dwie sekundy lepszy czas - ale jeśli daje Wam to satysfakcję, wspieramy Was w każdym możliwym aspekcie tego pojedynku. Jeśli potrzebujecie naszego wsparcia, pomocy, otwartej dyskusji czy porady - jesteśmy na posterunku. nie ma dla nas zbyt banalnych pytań, są tylko te niezadane. Dołączcie więc do naszej szczęśliwej rodziny zadowolonych klientów.

 


zamknij [x]