Koła Zipp 202 NSW to propozycja dla wymagających kolarzy, którzy szukają maksymalnej wydajności w górskim terenie, gdzie każdy gram ma znaczenie. Ten zaawansowane koła szosowe został zaprojektowany nie tylko z myślą o dynamicznych podjazdach, ale również o utrzymaniu przewagi aerodynamicznej podczas wyścigów oraz pełnej kontroli na szybkich, technicznych zjazdach.
Inspiracją dla konstrukcji była technologia zastosowana w topowym modelu Zipp 353 NSW. W modelu 202 NSW wykorzystano innowacyjny laminat biomimetyczny, który łączy włókna węglowe o różnym module sprężystości. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć sztywność w miejscach mocowania szprych oraz poprawić wytrzymałość w obszarze styku opony z obręczą. Struktura ta naśladuje działanie ścięgien mięśni, zapewniając optymalny balans między lekkością a trwałością.
Zewnętrzna część obręczy została zaprojektowana z myślą o maksymalnej odporności na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia, co przekłada się na większą trwałość podczas jazdy w wymagających warunkach. Z kolei wewnętrzna średnica wykorzystuje włókna o wyższym module sprężystości, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie stabilnego napięcia szprych nawet przy dynamicznych obciążeniach.
Efektem zastosowanych technologii jest ultralekkie koło, które błyskawicznie reaguje na każdy ruch kolarza.
| Producent | ZIPP |
| Przeznaczenie | szosa |
| Rozmiar | 28" |
| Waga | 1090 g |
| Kolor | czarny |
| Materiał obręczy | włókno węglowe |
| Profil obręczy | symetryczny |
| Szerokość wewnętrzna | 23 mm |
| Wysokość stożka | 35 mm |
| System obręczy | Tubeless ready, Hookless |
| Oś | 12x100 mm |
| Mocowanie tarczy | centerlock |
| Typ bębenka | brak |
| Model | ZR1 SL |
| Model | Alpina Hyperlite J-Bend |
| Liczba szprych | 20 |
Firma ZIPP oferuje swoim klientom dożywotnią gwarancję na swoje produkty takie jak koła czy mostki. Koła marki ZIPP są automatycznie objęte prawami gwarancyjnymi i nie trzeba ich specjalnie rejestrować.
Dowiedz się co obejmuje gwarancja producenta i gdzie złożyć wniosek w przypadku uszkodzeń. Więcej informacji znajdziesz tutaj.