ZIPP - Dożywotnia gwarancja na koła


Marka ZIPP, dbając o jakość swoich produktów jak i o swoich klientów wprowadzili globalną dożywotnią gwarancję dla posiadaczy ich produktów. Sprawdź co obejmuje ta gwarancja i na co należy zwrócić uwagę.

 

 

Dożywotnia gwarancja na koła Zipp

 

Dożywotnia gwarancja na produkty ZIPP

Kupując nowe koła rowerowe Zipp ich komponenty, otrzymujesz globalną dożywotnią gwarancję. Obejmuje ona wady produkcyjne, ale także wszelkie awarie systemu występujące podczas jazdy na rowerze zgodnie z przeznaczeniem produktów ZIPP. Jeśli Twój produkt ZIPP ulegnie awarii podczas jazdy, producent wymieni go lub naprawi bezpłatnie.

Przykłady pokrycia gwarancyjnego (podczas jazdy)

  • Jedziesz w grupie, wjechałeś w dziurę, której nikt nie zapowiadał, a Twoje koło jest uszkodzone. Gwarancja pokryje takie uszkodzenia.
  • Lecisz po singletracku na kołach MOTO i rozbijasz felgę na ostrym kamieniu, którego nie zauważyłeś? Gwarancja pokryje takie uszkodzenia.

Czego nie obejmuje gwarancja ZIPP?

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych poza jazdą na rowerze lub jeśli używasz produktów Zipp niezgodnie z ich przeznaczeniem:

  • Twoje koła zostały uszkodzone w wypadku samochodowym, a Twoje ubezpieczenie pokryłoby szkody.
  • Przykład użycia zestawów kół niezgodnie z przeznaczeniem: 808 Firecrest na szutr lub przejazd 3ZERO MOTO na rowerze zjazdowym.

 

Program "Keep Rolling"

W przypadkach produktów nieobjętych gwarancją, Zipp oferuje program "Keep Rolling", dzięki któremu możesz wymienić lub naprawić swoje produkty w rozsądnej cenie i jak najszybciej wrócić na siodło.

 

Jeśli masz więcej pytań, odwiedź sekcję FAQ na stronie producenta - TUTAJ

 

Gwarancja obejmuje koła Zipp, kierownice, mostki i sztyce z roku modelowego 2021 i nowsze. Dotyczy tylko pierwszego właściciela i nie podlega przeniesieniu na inne osoby. Komponenty z roku modelowego 2021 i nowsze można rozpoznać po nowym logo Zipp. Dożywotnia gwarancja dotyczy produktów nieelektronicznych, więc w przypadku Vuka Shift AXS 90 gwarancja obejmuje przedłużenia karbonowe, ale nie elektronikę, które mają dwuletnią gwarancję.

 

Nowe logo marki Zipp

Nowe logo marki Zipp

 

Aby rozpocząć proces gwarancyjny klient musi dostarczyć produkt Zipp wraz z oryginalnym dowodem zakupu do autoryzowanego sprzedawcy Zipp u którego został zakupiony. Autoryzowany sprzedawca musi rozpatrzyć roszczenia gwarancyjne i przesłać je do punktu serwisowego SRAM w celu oceny. Aby przyspieszyć interakcje z serwisem, producent zaleca zarejestrowanie swojego zestawu kół na stronie https://register.sram.com/. Warto pamiętać, że rejestracja nie jest konieczna do korzystania z polityki gwarancyjnej Zipp.

 

Jak to wygląda w skrócie?

  • Kup u autoryzowanego sprzedawcy Zipp lub na stronie Zipp.com
  • Zachowaj dowód zakupu (WYMAGANE)
  • Zarejestruj swoje koła Zipp  – nie jest to konieczne do uzyskania gwarancji, ale może przyspieszyć proces
  • Jeśli masz problem, dostarcz objęty gwarancją produkt Zipp do miejsca zakupu
  • Uzyskaj wycenę wymiany lub naprawy w punkcie serwisowym SRAM

 

 

zamknij [x]