Zipp

Filtry
Cena

Koła Zipp

Koła Zipp są najważniejszą i najszerszą grupą asortymentu marki. Od zawsze uchodziły one za jedne z najlepszych i najbardziej innowacyjnych kół na rynku. Ceniona i doskonale rozwijająca się marka Zipp została z czasem wykupiona przez amerykańskiego giganta – SRAM. Od tego czasu rozwój nowych technologii tylko przyspieszył, a konkurencja pozostawała coraz bardziej w tyle. Warto dodać, że koła produkowane są w Stanach Zjednoczonych. Świadczy o tym napis, który znajdziemy na obręczach: „Handmade in Indianapolis, Indiana, USA.” Krajowa produkcja pozwala na zachowanie większej kontroli nad wszystkimi kluczowymi procesami z nią związanymi.

 

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się koła szosowe oraz do jazdy na czas i triathlonu. Nacisk na zmniejszenie oporów aerodynamicznych w kołach Zipp zawsze był priorytetem dla Leigh’a Sargent’a – założyciela firmy i głównego inżyniera. Oprócz tego koła mogą pochwalić się doskonałą sztywnością i niską wagą. Nie dziwi więc fakt, że możemy je spotkać na wszystkich dużych wyścigach od Igrzysk Olimpijskich, przez najważniejsze wyścigi jednodniowe, na Tour de France kończąc. Zipp wygrywa też co roku w zestawieniu najpopularniejszych kół używanych podczas Mistrzostw Świata Ironman na Hawajach.

 

W 2021 roku światło dzienne ujrzała nowa kolekcja kół i komponentów Zipp’a przeznaczona do rowerów gravelowych. Można ją znaleźć pod oznaczeniem XPLR. Carbonowe koła z technologią Moto sprawiają, że podczas zakrętów obręcz delikatnie wygina się na boki, aby umożliwić oponie złapanie lepszej przyczepności. Wraz z oponą G40 XPLR zyskujemy niezwykłą kontrolę nawet nad naszym rowerem.

 

Mało kto kojarzy markę Zipp z kołami MTB, a już na pewno nie z dyscypliną Enduro. Zipp może się jednak pochwalić wieloma sukcesami na tym polu. Bez wątpienia największym z nich było zwycięstwo Isabeau Courdurier i Adrien Dailly z Lapierr Zipp Collective podczas Enduro World Series. Oczywiście na kołach 3ZERO MOTO.

Dyski Zipp

Dyski Zipp to najbardziej zaawansowane produkty w kolekcji tej marki. Serię Super-9 ciężko pomylić z innymi dyskami konkurencji. Współpracujące z hamulcami szczękowymi lub tarczowymi, wyposażone w bębenek tradycyjny, XDR lub Microspline. Super-9 to zupełnie płaski dysk, który od krawędzi aż do piasty zachowuje taką samą grubość. Taki zabieg wpływa na zmniejszenie oporów aerodynamicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą marki Zipp oraz do zakupów. U nas każdy znajdzie idealny dla siebie model kół lub komponentów rowerowych.