Rower biegowy Puky LR 1L capt'n sharky

428.88 zł
Najniższa cena z 30 dni: 428.88 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
Puky-4063
Darmowa dostawa
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+
POWIADOM MNIE
Rowerek biegowy Puky LR 1L

Doskonałym rozwiązaniem do nauki utrzymania równowagi na rowerku dla najmłodszych dzieci są rowerki biegowe. Rowerki Puky stanowią idealne uzupełnienie dla klasycznej hulajnogi i zarazem odpowiednie rozwiązanie przed zakupem pierwszego tradycyjnego rowerka dziecięcego. Wyróżniają się niskim ułożeniem ramy i szczególną ergonomią dostosowaną do potrzeb dziecka. Specjalne siodełka posiadają ergonomiczny kształt, idealnie wspierają ruchy biegowe dziecka. Możliwość regulacji wysokości kierownicy i siodełka dają  możliwość właściwego dopasowania do wzrostu dziecka, a także dzięki temu pozwalają się nim cieszyć przez wiele lat.

 • Producent: Puky
 • Model: LR 1L
 • Przeznaczenie: Wiek: 2,5 +
 • Wzrost: od 90 cm / Przekrok: 35 cm
 • Bezpieczne gripy
 • Specjalny fotelik rowerka biegowego
 • Łożyska kulkowe w kołach i sterach
 • Duża regulacja fotelika i kierownicy
 • Podnóżek
 • Rama z niskim przekrokiem oraz platforma
 • Osłona kierownicy
 • Pompowane koła 50-203
 • Dopuszczalne całkowite obciążenie wynosi maksymalnie 25 kg
 • Duża regulacja fotelika i kierownicy
 • Wysokość kierownicy: Regulowana 49-57cm
 • Wysokość siedziska: Regulowana 35-45cm
 • Wymiary: Długość 87cm
 • Waga: 5kg
 • Kolor: Capt'n sharky


Wszystkie pojazdy Puky są objęte 2-letnią gwarancją producenta obejmującą ramę, widelec i kierownicę. Gwarancja jest związana z produktem i przechodzi na nowego właściciela po jego odsprzedaniu.
Porady jak dobrać odpowiedni rowerek Puky

Podstawy
Rowerek biegowy to obok hulajnogi pierwszy „pojazd jednośladowy” w życiu malucha. Idealnie trenuje utrzymanie równowagi i koordynację, to również prosty sposób na przygotowanie malucha do jazdy na rowerze bez przeciążania jego możliwości. Warunki dla dzieci rozpoczynających przygodę z rowerkiem biegowym, pozwalające utrzymać optymalny poziom jazdy:
 
1. "Puky" rekomenduje jazdę na rowerku biegowym dla dzieci w wieku od 2,5 lat.

2. Rama rowerka biegowego powinna być niska, by zapewnić dziecku łatwe wchodzenie i schodzenie z rowerka. Dziecku towarzyszy wtedy zawsze poczucie pewności podczas jazdy.

3. Dzieci rosną nader szybko, dlatego rowerek biegowy powinien posiadać opcję regulacji wysokości nie tylko siodełka, ale również wysokości kierownicy. Regulacja samej tylko wysokości siodełka zakłóca znacznie geometrię pojazdu i dodatkowo nie spełnia wymagań dla uczącego się jazdy dziecka.

4. Specjalne siodełko zamontowane w rowerku biegowym posiada ergonomiczny kształt, zapewnia pewny chwyt i idealnie wspiera ruchy biegowe dziecka. Inaczej niż w rowerze dziecko prowadzi rowerek biegowy, wspierając się w dwóch miejscach (na siodełku i na kierownicy).

5. Bezpieczne rączki oraz gruba osłona kierownicy ochronią malucha przed obrażeniami.

6. Wysokiej jakości koła zapewniają zdrowy komfort i lekkie prowadzenie rowerka.

7. Rowerki biegowe PUKY to produkty, które zachowują wysoką wartość przy odsprzedaży, którą warto później zainwestować w kolejny pojazd (np. w zakup rowerka dziecięcego).


Rowerek biegowy z hamulcami czy bez hamulców?
Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rowerkiem biegowym, najczęściej nie są jeszcze w stanie korzystać z hamulca ręcznego, tj. synchronizować jazdy i hamowania. Dziecko często nie ma dość siły w rączkach i nie potrafi właściwie uruchomić dźwigni hamulca - ponadto nie umie koordynować równocześnie różnych czynności, takich jak oglądanie się za siebie, balansowanie, kierowanie i hamowanie.

Rodzicie nie powinni absolutnie zakładać, że ich dziecko będzie potrafiło samodzielnie i w sposób kontrolowany zatrzymać pojazd poprzez użycie hamulca (szczególnie na spadzistym terenie czy podobnym jest to bardzo niebezpieczne). Obserwacje jednak wskazują, że jazda na rowerku biegowym jeszcze przez długi czas sprawia wielką frajdę nawet dzieciom posiadającym doświadczenie w tego typu jeździe, mimo, że te potrafią już np. jeździć na rowerze. Dlatego też sensowne jest wyposażenie niektórych rowerków biegowych w system hamulcowy dostosowany do potrzeb dziecka.

Rowerek biegowy o konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy?
Stosowanie konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy w rowerku biegowym stanowi zagrożenie, ponieważ gdy pojazd leży na ziemi, kierownica automatycznie kieruje się stromo ku górze i nie przestawia się w chwili, gdy dziecko na nią wpadnie. Uderzenie górną częścią ciała, brzuchem bądź obszarem genitaliów w końcówkę kierownicy może w ekstremalnych sytuacjach prowadzić do ciężkich obrażeń. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka i wszystkich innych maluchów zrezygnuj ze stosowania konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy.

Ustawienie kierownicy w rowerku biegowym
Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona tak, by dziecko mogło siedzieć na rowerku, zachowując możliwie prostą pozycję i chwytać kierownicę w wygodny sposób. Ręce nie powinny być przy tym wyprostowane całkowicie, lecz lekko ugięte. Tylko taka pozycja pozwala dziecku zachować optymalne rozeznanie i odpowiednio wcześnie reagować na ewentualne zagrożenia. Ustawienie kierownicy zbyt nisko sprawia, że kąt widzenia dziecka prowadzi za bardzo ku powierzchni podłoża. Maluch musiałby najpierw podnieść głowę, by zorientować się w sytuacji, i tym sposobem straciłby cenny czas na reakcję w sytuacji zagrożenia.

Ustawienie siodełka w rowerku biegowym
Siodełko powinno być ustawione tak, by dziecko w pozycji siedzącej mogło swobodnie dotykać podłoża swoimi nóżkami. Nawet w trakcie jazdy nóżki powinny być lekko ugięte, by maluch mógł mocno odpychać się od podłoża.

Klienci kupili również

zamknij [x]