Foteliki rowerowe dla dzieci

Filtry
Marka
Hamax
Polisport
Thule
Urban Iki
Typ
przedni
tylny
Montaż
na bagażnik
na kierownicę
na ramę
Waga dziecka
do 15 kg
do 22 kg
Cena

Jak wybrać fotelik na rower dla dziecka?

Wybierając fotelik na rower musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów związanych z montażem i naszymi preferencjami dotyczącymi sposobu przewożenia dziecka. Fotelik możemy zamontować w trzech różnych miejscach: z przodu roweru, np. na kierownicy, również z przodu na rurze poziomej ramy oraz za naszymi plecami. Ten ostatni sposób można podzielić na mocowanie do rury podsiodłowej oraz do bagażnika.

Fotelik rowerowy przedni

Przewożenie dziecka z przodu roweru ma tę niezaprzeczalną zaletę, że dziecko może przez cały czas obserwować zmieniający się krajobraz, np. Hamax Caress Observer. W przypadku fotelików montowanych na tył widzi zazwyczaj jedynie nasze plecy. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przy zamocowaniu fotelika na kierownicy zmienia się nieco zwrotność roweru i nie każdy jest w stanie do tego przywyknąć. Potrzebna będzie też odpowiednio szeroka kierownica. Na szosowego baranka ciężko będzie zamocować tego typu fotelik na rower.

 

Jeszcze większej gimnastyki wymagają foteliki mocowane na ramie poziomej. Niestety nie zmieścimy jednocześnie fotelika i naszych nóg, więc będziemy musieli pedałować okrakiem, rozchylając kolana na zewnątrz. Kilka kilometrów bez problemu wytrzymamy, ale na dłuższe podróże to niezbyt wygodne rozwiązanie.

Fotelik rowerowy na bagażnik

Foteliki rowerowe montowane na bagażniku to najbardziej stabilne rozwiązanie takie jak Hamax Zenith Relax. Podstawą jest oczywiście dobrej klasy solidny i wytrzymały bagażnik rowerowy, który będzie kompatybilny z danym fotelikiem. Uniwersalnym wyborem jest fotelik rowerowy Hamax, który ma szeroki zakres montażowy wynoszący od 120 do 180 mm szerokości bagażnika oraz od 10 do 20 mm średnicy prętów bagażnika. W większości modeli Hamax’a można regulować położenie oparcia aż do 20 stopni, a to ważne dla wygody naszego malca. Podobnie jak sprężyste oparcie, które ochroni jego kręgosłup przed przeciążeniami.

Fotelik rowerowy na ramę

Najczęściej wybieranymi przez naszych klientów są foteliki rowerowe dla dzieci mocowane na rurze podsiodłowej. Prym wiodą tu marki Hamax i Thule. Fotelik mocowany jest na specjalnym pałąku zwieńczonym szeroką obejmą, którą mocujemy wokół rury podsiodłowej. Niewątpliwym plusem takiego systemu jest możliwość montażu fotelika do większości typów rowerów. Nie potrzebujemy szerokiej kierownicy czy bagażnika nad tylnym kołem. Zazwyczaj same pałąki możemy odczepić, a uchwyt pozostawić przy rowerze jeśli akurat nigdzie nie jedziemy z dzieckiem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie przekładanie fotelika pomiędzy różnymi rowerami. Wymaga to jednak dokupienia drugiej obejmy na rurę podsiodłową.

Czym kierować się przy wyborze fotelika rowerowego?

Fotelik na rower dla dziecka powinien być przede wszystkim dopasowany do jego wzrostu i wagi. Większość modeli bez problemu wytrzyma ponad 20 kg. Przeznaczone są dla dzieci od 9 miesięcy do około 6 roku życia. Warunkiem koniecznym jest jednak to, aby dziecko potrafiło samodzielnie siadać. Dużym atutem będzie też możliwość regulacji oparcia, łatwość montażu i przekładania pomiędzy rowerami, pasy bezpieczeństwa z blokadą uniemożliwiającą dziecku samodzielne odpięcie oraz możliwość regulacji poszczególnych elementów, aby fotelik „rósł” wraz z naszym dzieckiem. Dzięki temu fotelik rowerowy dla dziecka zapewni komfort i bezpieczeństwo na tak samo wysokim poziomie, przez cały czas jego użytkowania.

Bezpieczny fotelik rowerowy

Przy zakupie fotelika rowerowego dla dziecka ważnym czynnikiem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Warto upewnić się, że wybrany produkt spełnia obowiązujące normy, co potwierdzają odpowiednie atesty. W ofercie dostępnych modeli na stronie CentrumRowerowe.pl znajdują się foteliki posiadające certyfikaty EN14344, które są zgodne z przepisami. Dodatkowo większość z nich posiada prestiżowy niemiecki znak jakości TÜV/GS. Niezależnie od budżetu, zarówno modele premium, jak i te bardziej ekonomiczne, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Doskonałym wyborem będą foteliki rowerowe wyposażone w pięciopunktowe pasy, które skutecznie stabilizują dziecko podczas jazdy. Wyprofilowany zagłówek natomiast zapewni komfortową jazdę z założonym kaskiem. Warto również zwrócić uwagę na obecność elementów odblaskowych na obudowie fotelika oraz możliwość zamocowania lampki, co jeszcze bardziej zwiększy widoczność podczas nocnych przejażdżek.

Foteliki rowerowe w Rowertour.com

Jesteśmy jednym z liderów sprzedaży fotelików rowerowych w Polsce. Przez nasz sklep przechodzą setki fotelików najbardziej popularnych marek. Nasza oferta bazuje jedynie na najwyższej jakości modelach, które są synonimem jakości i bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań do kontaktu z naszym doświadczonym działem obsługi klienta.

 


zamknij [x]