Thule

Filtry
Cena

 

Thule to światowej sławy producent bagażników rowerowych, ale ich oferta rowerowa obejmuje znacznie więcej niż tylko to. W ich asortymencie znajdują się również produkty do przewozu dzieci oraz różnorodne torby i akcesoria.

Thule kojarzy się przede wszystkim z produkcją bagażników rowerowych i narciarskich, boxów dachowych oraz bagażników bazowych, tzw. belek - to bez wątpienia główne i najbardziej dochodowe segmenty ich działalności. Jednak szwedzki producent oferuje o wiele więcej, a w dziedzinie rowerów mają rozbudowaną i interesującą ofertę. Jeśli chodzi o transport rowerów samochodem, Thule oferuje 3 systemy przewozu jednośladów - na dachu, na haku holowniczym i na klapie bagażnika. W ich bogatej ofercie uchwytów rowerowych znajdziemy wiele różnych produktów dla każdego typu bagażnika. Dodatkowo, rowerzyści i kolarze powinni zainteresować się przyczepkami rowerowymi oraz fotelikami do przewozu dzieci. W ofercie dedykowanej cyklistom znajdziemy także sakwy, plecaki rowerowe oraz specjalne torby podróżne. Nie można też zapomnieć o torbach i walizkach do transportu rowerów np. samolotem czy pociągiem - są to produkty dla wąskiej grupy użytkowników, ale Thule również jest w tym segmencie silnym graczem.

 

Thule jest uznawane generalnie za eksperta w dziedzinie transportu, organizacji przestrzeni do przewożenia bagażu oraz twórcę wielu poręcznych i łatwych w obsłudze rozwiązań. Firma powstała w Szwecji w 1942 roku i jak podkreśla sama, "pomaga w bezpiecznym, łatwym i stylowym transporcie dowolnego ładunku, ułatwiając prowadzenie aktywnego stylu życia". Te słowa trafnie oddają jakość i innowacyjność ich produktów. Ciekawostką jest, że firma posiada również fabrykę w Polsce, gdzie m.in. produkowane są bagażniki dachowe.

Bagażnik dachowy Thule

Marka Thule  proponuje wszystkim swoim klientom wysokiej jakości bagażnik dachowy Thule, który można wykorzystywać zarówno do transportu rowerów jak również do transportu różnorodnego sprzętu sportowego takiego jak narty, deski snowboardowe czy nawet kajaki. Thule dba o zapewnienie swoim podróżującym klientom wysoki komfort użytkowania swoich produktów oraz maksymalną wygodę podczas krótkich, oraz długich wycieczek. Bagażnik rowerowy na dach Thule to przemyślana konstrukcja zdolna przewozić praktycznie każdy rodzaj roweru, bez względu na jego typ, rozmiary kół czy wagę. Bagażniki Thule na dach samochodu osobowego mogą się nie sprawdzić jedynie w najmniejszych modelach samochodów, które posiadają niezwykle wąski dach. Montaż takiego bagażnika Thule na dachu auta odbywa się poprzez przymocowanie w poprzek do istniejących relingów auta lub dodatkowych „stóp” specjalnych belek bazowych, do których z kolei są mocowane uchwyty samego bagażnika rowerowego. Bagażniki dachowe Thule to komfortowe rozwiązanie mogące być używane w przeróżnych typach samochodów osobowych. Na dachu samochodu uzbrojonego w belki bazowe można założyć równocześnie od jednego do nawet czterech bagażników rowerowych Thule równocześnie.

Box dachowy Thule

Chcąc przewozić sprzęt gabarytowy, którego wymiary przekraczają pewne normy uniemożliwiające jego transport wewnątrz naszego auta jak np. narty zjazdowe czy kajaki do sportów wodnych zdecydowanie warto wybrać sprawdzony box dachowy Thule. Box Thule gwarantuje dużą przestrzeń bagażową zdolną do przewożenia ponad gabarytowego sprzętu na dachu samochodu osobowego. Boxy dachowe Thule różnią się od siebie kilkoma parametrami pod względem samego wyglądu, ale także pod względem funkcjonalności. Boxy dachowe Thule mogą różnić się względem siebie kształtem, materiałem, z którego zostały wykonane oraz dostępną pojemnością bagażową. Oprócz tego dochodzi również kwestia wyglądu, a więc kolor, faktura materiału czy połysk. Do wyboru marka Thule powierza nam zarówno małe boxy przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników, którym zależy jedynie na nieznacznym powiększeniu dostępnej przestrzeni bagażowej jak i takie boxy Thule posiadające łączną pojemność wynoszącą bagatela 610 litrów. W kwestii dostępnej pojemności każdy znajdzie coś odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom.

Bagażnik rowerowy Thule

Rowery z roku na rok zyskują coraz większą popularność w kraju i za granicą. Rowerzyści z całego świata pragną zabierać ze sobą swoje rowery na wakacje, dlatego inwestują w rozwiązania takie jak niezastąpiony bagażnik rowerowy Thule. Rowerzyści mają do wyboru różne rodzaje i typy bagażników przeznaczonych do przewozu rowerów. Marka Thule oferuje swoim ekskluzywnym i pewnym siebie klientom bagażniki montowane na dach samochodu, bagażniki na tylną klapę auta oraz bagażnik na rowery Thule zakładany na hak, w który został wyposażony nasz samochód. Każdy bagażnik musi być odpowiednio dopasowany do konkretnego modelu auta. Bywa tak, że nie każdy bagażnik będzie pasował dla naszego auta, właśnie z tego względu marka Thule stara się dopasować swoje produkty dla każdego użytkownika, tworząc nowoczesne modele bagażników do każdego samochodu, dając mu możliwość właściwego wyboru. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy oraz minusy, ale można być stuprocentowo pewnym, że Thule dba, aby każdy z oferowanych produktów zapewniał maksimum bezpieczeństwa. Bagażnik na rowery Thule pozwala na komfortowe podróżowanie z rowerami całej rodziny.

Bagażnik rowerowy na hak Thule

Ten typ bagażnika, jakim jest bagażnik rowerowy na hak Thule, pozwala na wykorzystanie zamontowanego w naszym samochodzie haka domyślnie służącego do podłączenia przyczepy. Dla wielu osób to rozwiązanie jest najbardziej komfortowe, przemyślane i zarazem funkcjonalne. Bagażnik rowerowy Thule na hak w banalny sposób zakłada się na hak auta, który później blokuje się na nim za pomocą specjalnie zaprojektowanego przez Thule zacisku. Połączenie jest trwałe, bezpieczne i pozwala na przewóz kilku rowerów bez obawy o jego poluzowanie. Sam Thule bagażnik na hak posiada wiele plusów. Do najważniejszych zalet bagażników Thule na hak jest łatwy i komfortowy dostęp do tylnego bagażnika samochodu osobowego. Wystarczy pochylić lekko bagażnik za pomocą specjalnego podestu umożliwiającego oddalenie bagażnika rowerowego Thule od klapy bagażnika samochodowego. W ten sposób można w łatwy sposób dostać się do wnętrza bagażnika samochodu i jego zawartości bez konieczności demontowania samego bagażnika na hak Thule. Bagażnik na hak Thule w związku z faktem, że jest on zamocowany z tyłu naszego auta, nie działają na niego tak wielkie siły i opory powietrza jak w przypadku, chociażby bagażnika montowanego na dachu. Równocześnie nie musimy się martwić, że uderzymy naszym bagażnikiem Thule z zamontowanymi rowerami, wjeżdżając np. do tunelu. Bagażniki rowerowe na hak Thule są usytuowane nisko, co pozwala na ich komfortową obsługę nawet niskim osobom, dla których korzystanie z bagażnika dachowego byłoby mocno utrudnione.

Bagażnik na klapę Thule

Jeżeli model naszego samochodu uniemożliwia montaż bagażnika dachowego oraz bagażnika na hak to w takiej sytuacji marka oferuje bagażnik na klapę Thule. To ostatni rodzaj bagażnika znajdujący swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne rozwiązania zawodzą. Bagażnik montowany na tylną klapę umożliwia montaż do trzech rowerów jednocześnie. Jego niewątpliwą zaletą jest jego obecność za samochodem tak jak w przypadku bagażnika montowanego na hak. To rozwiązanie pozwala na bezpieczną i komfortową jazdę bez ograniczeń spowodowanych dodatkowym elementem w postaci rowerów na samochodzie. Thule jako wady tego rozwiązania podkreśla jedynie możliwość zarysowania tylnej szyby oraz klapy naszego samochodu, co jest ściśle związane z jego usytuowaniem. Dodatkowo możemy mieć mniejsze pole widzenia w tylnej szybie po zamontowaniu kilku rowerów na bagażniku rowerowym Thule montowanym na tylnej klapie samochodu.