
Bagażnik na rowery na hak auta to solidny, stabilny i bezpieczny sposób na to, by podróżować i transportować rowery samochodem. Nowoczesne konstrukcje pozwalają w pełni korzystać z bagażnika auta, są też na tyle masywne, by udźwignąć często więcej niż 2 rowery. Konstrukcja urządzenia jest stosunkowo prosta, i każdy, kto tylko ma chęć bezproblemowo zainstaluje w swoim aucie bagażnik rowerowy na hak. Ponieważ hak jest połączony konstrukcyjnie z siłowymi elementami samochodu, platforma tego typu jest bardzo stabilna a połączenie wytrzymałe i pewne.
Jest kilka rodzajów platform rowerowych na hak, ale najprostszy podział wyróżnia składane i sztywne. Składany bagażnik rowerowy na hak najczęściej mieści do dwóch rowerów, a po użyciu nie musimy ściągać go z haka - wystarczy złożyć ramiona i chwyty i zamienia się on w kompaktową skrzyneczkę z tyłu naszego auta. Po użyciu możemy go odkręcić i przechowywać w tej formie, a kiedy jest na haku - zawsze jest gotów do użycia. Przykładowy tego rodzaju bagażnik rowerowy na hak - Thule EasyFold.
Konstrukcje sztywne mieszczą więcej rowerów - nawet cztery nie stanowią dla nich problemu. Składają się z mocnej, stabilnej platformy, najczęściej połączonej przegubowo z mocowaniem do haka. Możemy je odchylać (nawet załadowane) tak, by mieć dostęp do bagażnika samochodu. Nie da się ich złożyć, niemniej stanowią najlepsze miejsce podróży dla dużej ilości rowerów.
Ilość przewożonych jednośladów to kolejne kryterium podziału. Oto przykładowe modele w naszej ofercie, które możecie swobodnie dopasować do swoich potrzeb:
Pamiętajcie, że bagażnik Thule na hak to najwyższa możliwa jakość. Producent pozwala także na modyfikowanie swoich bagażników - bezproblemowo dołożymy dodatkowe ramię do wersji na trzy rowery, by przewiozła czwarty.
Bagażnik na hak na 4 rowery potrafi sprawić wrażenie ciężkiego i dużego urządzenia - ale wcale tak nie jest. Jego montaż przeprowadzi jedna osoba, a dwie mogą zrobić to w bardzo komfortowy sposób. Bagażnik samochodowy na hak - składany czy sztywny to już nie ma znaczenia - sam w sobie jest konstrukcją lekką i kompaktową. Urządzenie zakładamy na głowicę haka, po czym zaciągamy odpowiednią dźwignię i blokujemy ją przed niepożądanym ruchem. Gotowe!
Wybieranie renomowanych producentów nie prowadzi też do kłopotów z elektryką - posiadane wtyczki (13-Pin) pasują do gniazd w autach i przenoszą całe oświetlenie na światła bagażnika.
Oczywiście bagażnik na hak zasłoni naszą tablicę - to naturalne. Do 2015 roku był to nawet mandat w wysokości 100 zł, obecnie też nie wolno nam tego robić. Warto więc postarać się o trzecią tablicę - w dowolnym wydziale komunikacji kosztuje to zaledwie 52,50 zł. W ostateczności możemy przełożyć tablicę z tyłu na miejsce na bagażniku. Trzecia tablica jest dozwolona od 2016 roku i jej wydanie nie wiąże się z żadnym wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Warto więc zawczasu zainwestować w ten element aby uniknąć problemów.
Pamiętajcie, że pomimo iż bagażnik rowerowy na hak mniej zakłóca opływ powietrza niż dachowy, to i tak jest to dla auta pewne obciążenie i zakłócenie jego rozkładu masy - tak jakbyśmy jechali z lekką przyczepką. Dlatego producenci zalecają, by nie przekraczać 130 km/h. Jeśli jeździmy przepisowo, nie powinno się nam nic przykrego przydarzyć.
Wprowadzaliśmy ten asortyment na rynek, a dziś z radością obserwujemy Was, czyli naszych Klientów, jak podróżujecie ze swoimi rowerami. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi - wiemy, że wybieracie dobre markowe produkty i jesteście pewni bezpieczeństwa Waszych jednośladów. A my jesteśmy po to, by Wam pomóc - by być kiedy nas potrzebujecie. Zapytajcie, zajrzyjcie do nas, znajdźcie dla siebie bagażnik na hak - a my pomożemy Wam w całej reszcie. Zaufajcie doświadczeniu i latom praktyki. Jesteśmy tu dla Was!