Walizki i torby do transportu roweru

Filtry
Marka
DK
Elite
PRO
Thule
Przeznaczenie
do samolotu
przechowywanie
Usztywnienie
tak
Cena

Walizka na rower do samolotu

Dobra walizka na rower do samolotu to niekoniecznie ta najdroższa, najcięższa i najbardziej pancerna. Wybierając odpowiedni dla siebie egzemplarz powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary wewnętrzne i sprawdzić czy nasz rower się do niej zmieści. Wymiary zewnętrzne też nie są bez znaczenia. Po co nam walizka, która przekroczy dopuszczalną wielkość na lotnisku lub na tyle ciężka, że wraz z rowerem przekroczy limit wagowy? Lepiej przed zakupem sprawdzić jakie limity obowiązują w naszych ulubionych liniach lotniczy i na tej podstawie zawęzić zakres poszukiwań. Na lotnisko musimy się jakoś dostać, a po przylocie pokonać nawet bardzo długi dystans na autobus, do taksówki lub hotelu. Przydadzą się więc duże kółka oraz wygodne uchwyty.

 

Walizka do samolotu powinna być walizką sztywną, czyli taką, w której zarówno podstawa jak i ściany boczne nie mogą się zanadto uginać pod ciężarem. Nie raz niestety dojdzie do sytuacji, w której na naszą walizkę zostanie rzucony inny bagaż. Warto mieć to na uwadze, aby potem nie okazało się, że wakacje czy obóz sportowy zaczniemy od wizyty w miejscowym serwisie rowerowym.

 

Walizka rowerowa do pociągu lub samochodu nie musi być już tak idealnie dobrana. Owszem, wymiary wewnętrzne i zewnętrzne również nie są bez znaczenia, bo przecież zależy nam na tym, aby zmieściła się ona do bagażnika. Pociąg daje tu większą swobodę. Z pewnością w obu tych przypadkach nie ogranicza nas limit wagowy, lecz z drugiej strony nie ma też sensu wybierać najbardziej pancernych walizek, bo tak wysoki poziom bezpieczeństwa będzie zbędny. Lepiej postawić wtedy na mobilność i zastanowić się nad innym rozwiązaniem jakim jest torba do przewozu roweru lub bardzo lekka walizka na rower. Torba na rower nie zapewnia takiego poziomu bezpieczeństwa jak walizka. Ma ona miękkie ścianki boczne, więc do samolotu raczej się nie nadaje. Jej niewątpliwym plusem jest waga i niewielkie rozmiary po złożeniu. Wybierając miękką torbę na rower weźmy pod uwagę jedynie modele z usztywnianym dnem i kółkami. Dzięki temu łatwiej będzie się prowadzić i będziemy mogli ją postawić na ziemi bez obaw o uszkodzenie zębatek korby. Dodatkowe pianki zabezpieczające boki torby będą mile widziane, a jeśli ich zabraknie to bez problemu możemy dorobić własne z kawałka grubszej gąbki.

 

Zakup torby lub walizki rowerowej może wydawać się dość dużym wydatkiem, tym bardziej jeśli planujemy z niej korzystać raz lub dwa razy do roku. Mimo to, jest to dobra inwestycja, szczególnie jeśli posiadamy drogi rower, o który na co dzień bardzo dbamy. Naszym zdaniem nie ma sensu korzystać z półśrodków i lepiej wybrać sprawdzony model znanej i doświadczonej marki. Najlepszą cenę oraz fachową pomoc znajdziecie oczywiście na rowertour.com. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 


zamknij [x]