Nogawki rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Castelli
Chiba
GripGrab
Rogelli
Shimano
Sidi
XLC
Cena
Kolor
czarny
Rozmiar
L
L/XL
M
M/L
S
S/M
XL
XL/XXL
XS
XS/S
XXL

Nogawki rowerowe - funkcje i zastosowanie

Nadrzędnym zadaniem nogawek rowerowych jest izolacja od zimna. Ogromną zaletą jest także ich pakowność. Po zdjęciu z nóg powinny bez problemu zmieścić się do kieszonki na plecach lub do torebki na ramę. Dodatkową zaletą niektórych modeli wyższej klasy jest ochrona przed wiatrem i wilgocią oraz bardzo dobre właściwości oddychające materiału, aby noga zbyt szybko nie zapociła się podczas jazdy. Wybierając nogawki na rower powinniśmy wybierać w oparciu o tabelę rozmiarów podawaną przez producenta. Zazwyczaj jeśli nasze wymiary wypadają pomiędzy jednym, a drugim rozmiarem w tabeli zaleca się wybór większego. Natomiast nogawki rowerowe powinny być dobrane idealnie. Zbyt duże będą nam się po prostu zsuwać z nóg, a zbyt ciasne będą mocno uciskać nogi i utrudniać przepływ krwi.

Nogawki kolarskie najwyższej jakości w rowertour.com

Nogawki na rower produkowane są przez wiele mniej lub bardziej znanych marek. Mogą różnić się między sobą designem, rozmiarem, zastosowanymi materiałami oraz właściwościami izolacyjnymi. Wybierając nogawki kolarskie zwróćmy w pierwszej kolejności uwagę na porę roku sugerowaną przez producenta. Jeśli nie jeździmy w ogóle zimą to bardzo grube i mocno ocieplone nogawki mogą okazać się zbyt ciepłe. Wtedy lepiej wybrać cieńsze materiały bez dodatkowej warstwy izolującej.

 

Najbardziej renomowane nogawki rowerowe produkowane są przez takie marki jak włoskie Castelli oraz Sidi czy holenderskie Rogelli. Posiadamy też w ofercie nogawki mniej znanych producentów. One również charakteryzują się doskonałymi właściwościami oraz ciekawym designem. Zachęcamy do zapoznania się z nasza szeroką ofertą nogawek rowerowych na Rowertour.com. Jesteśmy przekonani, że każdy kolarz znajdzie tu idealny dla siebie model. Zapraszamy do zakupów!

 


zamknij [x]