Castelli

(523)
Cena
Ocena klientów

Castelli - historia firmy

Historia firmy Castelli sięga 1876 roku. Firma została założona we Włoszech przez krawca - Vittore Gianniego. Z początku był to jedynie niewielki zakład krawiecki mieszczący się na jednej z mediolańskich ulic. Początkowo klientami zakładu byli miejscowi biznesmeni, mediolański balet oraz legendarny klub piłkarski AC Milan. Ze świata kolarstwa można było spotkać tam Alfreda Binda. W 1935 roku do zespołu dołączył Armando Castelli, a firma obrała nowy kierunek. Ambitny Armando jeszcze tego samego roku stał się właścicielem firmy. Przez następne lata zakład krawiecki obsługiwał wielu znamienitych klientów oraz gwiazdy kolarstwa takie jak: Rick Van Looy czy Luison Bobet. Jakiś czas później pracę rozpoczął syn Armanda – Maurizio. Młody kolarz chciał wprowadzić wiele innowacyjnych pomysłów, które nie zawsze trafiały w gust jego ojca. W 1974 roku Maurizio postanowił więc wziąć sprawy we własne ręce i założył własną firmę o nazwie Castelli, a w logo firmy umieścił skorpiona. Jako pierwszy wykorzystał lycrę przy produkcji spodenek kolarskich (pomysł, który podpatrzył u narciarzy), a w kolejnych latach stworzył strój kolarski, który bardzo przypominał obecnie używane modele.


Nowy sposób barwienia strojów pozwolił na łatwe nanoszenie logotypów sponsorów oraz umożliwiał produkcję modeli o bardziej wyszukanej kolorystyce. Doskonałą kampanią reklamową firma Castelli popisała się w 1981 roku. Gdy cały świat jeździł w czarnych spodenkach kolarskich Maurizio zaproponował swoim zawodnikom spodenki w kolorze turkusu. Na start przyjechali w tradycyjnych, czarnych spodenkach, ale chwilę przed startem wyścigu ściągnęli je, odsłaniając kolorową odzież. Świat zwariował na ich punkcie, a zamówienia spływały lawinowo.


Zahamowanie rozwoju nastąpiło w roku 1995 wraz ze śmiercią Maurizio, który dostał ataku serca. Jednak jego duch i wizjonerskie podejście wciąż utrzymywały się w firmie. Castelli jako pierwsza marka wypuściła w pełni aerodynamiczne stroje, w których zawodnicy zdobyli złoto Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Obecnie marka Castelli bez przerwy zaskakuje nowymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, a w ich odzieży wciąż jeździ wielu doskonałych kolarzy.Wszystkie produkty marki Castelli zasługują na uwagę, ale szczególnie warto przyjrzeć się poniżej opisanym.

Castelli koszulka rowerowa

Rowerowe koszulki Castelli występują w wielu wzorach i kolorach. Znajdziemy zarówno linię przeznaczoną dla kobiet jak i mężczyzn. Wiele modeli dostępnych jest w barwach ulubionych zespołów Pro Tour’owych, ale nie brakuje też odważnych autorskich pomysłów. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości włoskich materiałów, które dobrze przylegają do ciała, zapewniają komfort termiczny i błyskawicznie odprowadzają pot na zewnątrz.

Castelli spodenki rowerowe

Spodenki rowerowe muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Kolarze, którzy długie godziny spędzają siedząc na siodełkach rowerowych narażeni są nie tylko na dyskomfort, ale i problemy związane ze swoim narządem rozrodczym. Nawet jeśli jeździmy rekreacyjnie, powinniśmy zadbać o krocze i wybierać sprawdzone modele, które będą nas chronić w należyty sposób. Tak konstruowane są właśnie spodenki Castelli. Niezbyt gruba, ale świetnie amortyzująca wkładka jest nie tylko wygodna. Działa także przeciwbakteryjnie. To ważne, bo obszary do których przylega wkładka to doskonałe środowisko dla bakterii i grzybów. Tym bardziej gdy jest ciepło, a my jesteśmy spoceni. W ofercie marki Castelli znajdziemy najwyższej jakości spodenki przeznaczone do jazdy po szosie oraz indywidualnej jazdy na czas. Zarówno w wydaniu damskim jak i męskim.

Castelli bluzy i kurtki

Najbardziej zaawansowane technologicznie są z pewnością bluzy i kurtki, które znajdziemy w ofercie Castelli. Nic dziwnego. Odzieży wierzchniej stawia się najwyższe wymagania. Musi odprowadzać wilgoć najszybciej i najbardziej skutecznie jak to możliwe, a przy okazji doskonale izolować przed wiatrem i wilgocią. Potrzeba do tego najwyższej klasy materiałów i dużego doświadczenia w produkcji. W kurtkach Castelli startowali zawodnicy biorący udział w najbardziej ekstremalnych rajdach i wyścigach rowerowych. Możemy mieć więc pewność, że produkty z logiem skorpiona bez trudu poradzą sobie w naszym klimacie.

Castelli inne dodatki marki

Czym byłby najlepszy komplet odzieży kolarskiej gdybyśmy nie mogli dobrać do niego dodatków takich jak skarpetki, nogawki, rękawki, rękawiczki oraz czapeczki rowerowe? Marka Castelli zadbała o każdy szczegół, abyśmy na niedzielnej ustawce mogli zaprezentować się jak najlepiej.

Castelli sklep w Rowertour.com

Marka Castelli to synonim jakości. Producent doskonale łączą tradycję z najnowszymi trendami, a niekiedy sam wyznacza nowe ścieżki. Kupując produkty marki Castelli w Rowertour.com możecie mieć pewność, że otrzymacie oryginalny, najwyższej jakości produkt, w którym z dużym prawdopodobieństwem trenują i startują czołowi kolarze z zawodowego peletonu. Postaw na jakość, styl i bezpieczeństwo. Sprawdź choć jeden produkt i przekonaj się na własnej skórze czym jest Castelli.

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem