Rowery dla chłopców

Filtry
Marka
Accent
Fitbikeco
Ghost
Romet
Woom
Cena
Kolor
biały
czarny
czerwony
niebieski
pomarańczowy
zielony
Boczne kółka
tak

Na co zwrócić uwagę wybierając rower dla chłopca?

Rowerki dla chłopców zazwyczaj posiadają standardowo hamulce szczękowe, które są uruchamiane za pomocą manetki na kierownicy lub hamulec w piaście, który działa poprzez naciskanie nogami na pedały do tyłu. W przypadku rowerów z kołami o średnicy 20 cali, często stosuje się hamulce tarczowe. Niektóre modele rowerów 20" dla chłopców mogą być dodatkowo wyposażone w przerzutkę lub nawet amortyzator. Przykuwającym uwagę elementem dla chłopca na pewno będzie rower ozdobiony motywami ulubionych superbohaterów z kreskówek, bajek czy filmów.

Rower chłopięcy - wybierz odpowiedni rozmiar

Rowery dla chłopców występują w różnych rozmiarach kół: 14-calowych, 16-calowych oraz 20-calowych. Najmniejsze z nich są dedykowane dla chłopców powyżej drugiego roku życia, te o rozmiarze 16 cali są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat, zaś rowery z kołami 20 cali są idealne dla chłopców w wieku 6-8 lat. Podobnie jak w przypadku rowerów dla dorosłych, należy dobrać odpowiedni rozmiar do wieku oraz wzrostu dziecka. Ponieważ najmłodsi dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą, warto zapewnić im jak najłatwiejszy i bezpieczny start.

 

Dla chłopców, którzy dopiero uczą się jeździć lub mieli styczność jedynie z rowerami biegowymi, warto rozważyć zakup jednośladu wyposażonego w dodatkowe boczne kółka lub z możliwością ich montażu. Rower chłopięcy (zwłaszcza tych uczących się) powinien być pozbawiony odsłoniętych niebezpiecznych elementów. Modele dedykowane najmłodszym często posiadają osłonę na ramie i kierownicy wykonaną z miękkiej gąbki.

 


Zobacz również:

 

Popularni producenci w kategorii rowerów dziecięcych:

 

 

zamknij [x]