Bloki do pedałów rowerowych szosowych

Coraz więcej ludzi podchodzących do kolarstwa na poważnie, decyduje się zaiwestować w pedały zatrzaskowe SPD. Z czasem jednak, naturalnym procesem jest zużywanie się części rowerowych, dlatego w naszej ofercie nie zabraknie takich produktów jak bloki do pedałów spd.  Wymiana starych na nowe bloki spd nie jest czynnością skomplkowaną czy wymagającą. 

 

Montując bloki rowerowe należy przyjrzeć się kierunkowi ich ułożenia na podeszwie. Pomagają w tym specjalne strzałki, które są odmalowane fabrycznie na blokach. Bloki do butów spd przydadzą się prefesjonalistom, jak i innym osobom aktywnym fizycznie, pragnącym zwiększyć szybkość i wydajność jazdy na rowerze.

zobacz więcej »
Cena od
do

Gdy bloki szosowe to dla nas nowość, warto poćwiczyć i przyzwyczaić się do ich obecności. Największym wyzwaniem jest uświadomienie sobie, iż bloki spd do butów szosowych są sztywno złączone. Przed rozpoczęciem jazdy można kilka razy poćwiczyć wpisnanie i wypinanie butów, by lepiej zapoznać się z zasadą kierującą spd bloki. Tak naprawdę, nie jest to nic skomplikowanego. Buty rowerowe wyposażone są w bloki do spd, natomiast pedały w zatrzask. Wpięcie bloku w zatrzask odbywa się w momencie nadepnięcia na pedał, następuje wtedy charakterystyczny odgłos klikania. Z kolei, gdy pragniemy wypiąć się z bloków do butów spd, trzeba przekręcić stopę w prawo lub w lewo. Gdy nauczymy sie tej "sztuczki" bloki do butów rowerowych staną się nieodłącznym elementem naszej jazdy. Dlatego w ofercie rowertour.com nie zabraknie 

produktów jak bloki do pedałów, czy innych elemntów zapewniających najwyższy komfort i efektywność jazdy szosowej. 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]