Ochraniacze na buty rowerowe

(75)
Marka
Accent
Author
Castelli
Chiba
Fuse
Rogelli
SealSkinz
Shimano
Sidi
Silvini
Wowow
XLC
Rozmiar
3XL
32
33
36
36-42
37
38
39
40
41
42
43
43-46
44
45
46
47
47-49
48
49
50
51
52
L
L/XL
M
S
S/M
XL
XXL
Przeznaczenie
MTB
szosa
Wodoszczelność
tak
Materiał
Gore-Tex
lycra
neopren
poliamid(nylon)
poliester
polipropylen
poliuretan
softshell
Cena
Ocena klientów

Ochraniacze na buty na każde warunki

Ochraniacze na buty rowerowe jak sama nazwa wskazuje chronią nie tylko nasze stopy przed zimnem, wiatrem i wilgocią, ale też nasze ulubione buty kolarskie. Z różnych powodów kolarze nie chcą inwestować w zimowe buty SPD, którymi swoją drogą także warto się zainteresować. Wolą oni swoje ulubione, sprawdzone, i wygodne buty, w których jeżdżą wiosną i latem. Szkoda jednak wystawiać je na działanie brudu, błota i soli. Właśnie wtedy przydają się ochraniacze. Neopren bowiem chroni przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią. Niestety jednak nie zapewnia on 100% ochrony, ponieważ zanieczyszczenia i tak przedostaną się przez dziurę na blok. Mimo wszystko po leśnej wyprawie buty będą w znacznie lepszych stanie, niż gdybyśmy jechali bez dodatkowej ochrony.

 

Często pojawia się pytanie do jakiej dyscypliny kolarstwa dedykowany jest dany model. Producenci zazwyczaj nie decydują się na taki podział. Ochraniacze na buty MTB są takie same jak na buty szosowe. Nie ma więc znaczenia jaki model wybierzemy do jakiego rodzaju obuwia. Najważniejsze, aby był dobrze dopasowany. Ochraniacze na buty są najczęściej zapinane na zamek błyskawiczny, który znajduje się na pięcie lub z boku, na wewnętrznej stronie stopy. Z doświadczenia bardziej polecamy zapięcie z boku stopy. Jest łatwiejsze w obsłudze i trudniej je uszkodzić. Zwróćmy też uwagę czy zamek jest szeroki i solidny, jak również odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią.

 

Ochraniacze neoprenowe sprawdzą się z każdego rodzaju obuwiem wpinanym w pedały. Wyjątek od tej zasady stanowią jedynie sandały rowerowe SPD oraz buty rowerowe zimowe, które z racji swojej budowy i doskonałej izolacji nie wymagają już dodatkowe ochrony. Poszukując ochraniaczy na bardzo trudne warunki należy zwrócić uwagę na grubość zastosowanego neoprenu, budowę zamka oraz wykończenie i jakość szwów. Modele przeznaczone do najbardziej ekstremalnych przygód nie mogą mieć słabych punków.

 

Ochraniacze na buty rowerowe kosztują zazwyczaj od niespełna 50zł do nawet 500zł. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą przede wszystkim jakością zastosowanych materiałów, skutecznością izolacji termicznej, łatwością w czyszczeniu oraz designem. Warto wybierać modele wyposażone w duże odblaski, ponieważ dzięki nim szybko rzucimy się w oczy mijającym nas kierowcom. Oczywiście nic nie zastąpi mocnego oświetlenia rowerowego, ale dodatkowy element odblaskowy nie zaszkodzi.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rowertour.com, w której znajdziecie szeroki wybór ochraniaczy na buty najbardziej znanych i cenionych marek rowerowych na świecie. Ochraniacze na buty rowerowe zimowe zapewniają ciepłe i suche stopy podczas przejażdżek rowerowych, nawet w czasie bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki ochraniaczom przejedziemy przez sezon zimowy suchą stopą!

 


zamknij [x]