Buty gravelowe

Filtry
Marka
Fizik
Shimano
Sidi
Cena

Dlaczego warto wybrać buty gravelowe?

Buty na gravel muszą spełniać określone normy i warunki by być w pełni funkcjonalne. Są zbliżone konstrukcyjnie do butów szosowych, ale bardzo często to tylko powierzchowne nawiązanie. Buty rowerowe na gravel mają bogatszy i głębszy bieżnik - w niektórych odmianach zbliżają się do typowych butów MTB, gdzie blok SPD jest schowany w bieżniku co umożliwia swobodne chodzenie. Producenci dostrzegli tę pośredniość i stworzyli więc buty na gravel - typowe dla tej konkretnej konstrukcji i stylu jazdy.

 

Wyróżniające cechy butów gravelowych przekładają się na określone korzyści z ich noszenia. Są smuklejsze i często lżejsze od typowych butów MTB. Cholewki są niższe, stopa oddycha znacznie lepiej dzięki bogatej wentylacji. Podeszwy zazwyczaj są wyposażone w nieco głębszy bieżnik, często jest on bogaty na tyle że zbliża to je do butów na rower górski. W porównaniu do butów szosowych, gravele są nieco bardziej miękkie - często zbliżone też do butów turystycznych. Zapewnia to stabilność stopie i komfort na dłuższych odcinkach, a jednocześnie dobre przekazanie mocy na korbę.

Buty SPD do gravela w Rowertour.com

Buty na gravel to młoda, stosunkowo mocno zaawansowana grupa obuwia rowerowego. Łączy ona cechy dobrych butów szosowych - sztywność i wygodę, oraz butów MTB - wygodne podparcie w terenie, odporność na ścieranie i dobre przekazanie mocy. Jeśli buty gravelowe kupimy w komplecie z blokami SPD, mamy prostą i skuteczną drogę do znakomitego, sportowego obuwia, które nie będzie przeszkadzać, a świetnie odda siłę na układ napędowy i pozwoli w pełni cieszyć się urokami przełajowej przygody na Twoim gravelu.

 

Zachęcamy do sprawdzenia oferty w Rowertour.com. Mamy ogromną bazę produktów, jesteśmy więc w stanie dobrać dobry jakościowo but do każdej, także mniej zamożnej stopy. Zapewnimy Ci wsparcie i pomoc, abyś nie pozostał sam i mógł spokojnie realizować swoją pasję na dwóch kółkach. Dzięki dobrym butom dasz sobie radę w każdym terenie i będziesz miał zawsze pełną kontrolę nad mocą. Zapraszamy, rozejrzyj się u nas - na pewno możemy Ci pomóc. Nasza bogata oferta i wyspecjalizowany zespół są tu dla Ciebie.

 


zamknij [x]