Buty rowerowe turystyczne

Filtry
Marka
Fizik
Shimano
Sidi
XLC
Cena
Kolor
beżowy
brązowy
czarny
fioletowy
niebieski
pomarańczowy
szary
żółty
Płeć
damskie
męskie
unisex
Rozmiar
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48

Wygodne i trwałe buty SPD turystyczne

Buty SPD stosowane w turystyce to nie to samo co modele używane w MTB czy na szosie. Podeszwa jest w nich bardziej miękka i sprężysta. Przekłada się to na słabszy transfer energii z nóg na pedały, lecz przez to są one wygodniejsze, szczególnie podczas chodzenia. Ciekawie prezentują się sandały SPD, które niestety nie nadają się specjalnie do chodzenia. Jeśli jednak nie planujemy nigdzie chodzić lub mamy buty na zmianę to warto zapoznać się z sandałami SPD oferowanymi przez Shimano.

 

Kupując buty rowerowe musimy zastanowić się w jaki sposób będą one użytkowane. Jeśli w dużej mierze będziemy poruszać się pieszo to wybierzmy model, który będzie mieć głęboko w podeszwie schowane bloki SPD. Dzięki takiemu rozwiązaniu chodzenie w nich będzie równie przyjemne co w klasycznych butach trekkingowych. Na dłuższe wyprawy warto sięgnąć po buty, które posiadają właściwości wodoodporne. Deszcz, błoto i brud są częstymi towarzyszami podróży, a przecież na wyprawy zabieramy zwykle tylko jedną parę obuwia.

 

Innym bardzo istotnym elementem jest sznurowanie lub zapięcie. Możemy wybrać buty spd sznurowane, zapinane na rzepy lub na żyłkę (np. system BOA). Niezależnie jaki system wybierzemy sprawdźmy czy po zasznurowaniu but jest dobrze dopasowany i nigdzie nas nie uwiera ani nie ciśnie. Długość wkładki powinna być minimalnie większa niż w dobrze dopasowanych rowerowych butach sportowych. Pamiętajmy, że w trakcie długiej jazdy stopy mogą nam spuchnąć. Warto więc zostawić im minimalną ilość wolnej przestrzeni.

Buty rowerowe turystyczne SPD w naszej ofercie

Bez względu na kierunek jazdy, panujące warunki atmosferyczne i czas podróży warto wybrać dobrej jakości modele, które wytrzymają trudy każdej podróży. Wszystkie buty turystyczne SPD znajdujące się na rowertour.com możemy z czystym sumieniem polecić. Nasza oferta bazuje jedynie na sprawdzonych producentach, którzy nie uznają kompromisów jeśli chodzi o wytrzymałość swoich produktów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do zakupów!

 


zamknij [x]