Bezpieczne przyczepki rowerowe

Przyczepka rowerowa to bardzo praktyczny i oryginalny produkt, który zdaje się nie być jeszcze popularny w Polsce. Mimo iż jest ona rzadko spotykana na naszych drogach, nie ulega wątpliwości, że ma mnóstwo zalet, które są widoczne już na pierwszy rzut oka! Nie ulega wątpliwości, że przyczepki rowerowe są wygodniejsze od tradycyjnych fotelików.

 

Bezpieczne przyczepki rowerowe

 

 

Komfort i bezpieczeństwo

Mały pasażer przyczepki rowerowej może jechać w pozycji siedzącej lub leżącej, dzięki czemu jego podróż jest komfortowa i bezproblemowa dla rodzica. Znaczącą zaletą, jaką posiadają przyczepki rowerowe jest gwarancja bezpieczeństwa dla naszego dziecka. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że przyczepka rowerowa znajduje się bliżej ziemi niż fotelik, który zazwyczaj jest przymocowany do bagażnika naszego roweru. Dzięki temu w przypadku kolizji czy przewrócenia roweru ciągnącego przyczepkę, skutki nie są tak dotkliwe.

 

Niektóre sprzęty takie jak przyczepki rowerowe Burley czy przyczepki rowerowe Weehoo mogą posiadać tzw. zaczep kulowy, który sprawia, że podczas przewrócenia się roweru – nasza przyczepka się nie przewraca. Ponadto ze względu na osłonę złożoną ze specjalnego materiału i siatki, przyczepka rowerowa stanowi doskonałą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg czy nadmiernie działające promienie słoneczne.

 

Komfort i bezpieczeństwo dziecka  w przyczepce rowerowej

 

Moskitiera, w którą jest wyposażona praktycznie każda przyczepka rowerowa chroni również nasze dziecko przed owadami, np. uciążliwymi komarami. Należy nadmienić, że przyczepki rowerowe Burley są w większości złożone z aluminiowych rurek i zawiasów, które zapewniają przyczepce lekkość i ergonomiczność, dzięki czemu są kompatybilne z każdym rowerem, a także posiadają kilka kieszeni, w których z powodzeniem zmieścimy jedzenie i akcesoria przydatne nam podczas podróży.

 

Plusem jest również przyjemność z jazdy przyczepką rowerową. Nie ulega wątpliwości, że jadąc w przyczepce dziecko lepiej widzi otoczenie, dzięki czemu przyczepka jest lepszym rozwiązaniem niż fotelik, z którego widać wyłącznie plecy kierującego.

 

Oryginalne rozwiązanie

Warto zaznaczyć, że niektóre przyczepki rowerowe takich producentów jak wspomniane Burley i Weehoo mogą pełnić również inne funkcje. Mogą np. przewozić nie tylko dziecięcych pasażerów, ale również zwierzęta, czy bagaże. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają samochodu, a chcą wybrać się na większe zakupy lub na wycieczkę rowerową z czworonogiem.

 

Ponadto przy użyciu specjalnych, dedykowanych akcesoriów przyczepki rowerowe mogą posłużyć nam za wózek spacerowy, bardzo modny ostatnimi czasy wózek do biegania, a nawet za sanki dla naszego dziecka! Jak widać jest to produkt wielofunkcyjny.

 

Przyczepki rowerowe to oryginalne rozwiązanie

 

Przyczepki rowerowe to idealne rozwiązanie dla pasjonatów wycieczek rowerowych, którzy chcą włączyć w rowerowe szaleństwo swoje dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy swoją pociechę przy sobie i nie musimy martwić się o jej wygodę i bezpieczeństwo.

 

Dzięki oryginalnym przyczepkom rowerowym takich firm jak Burley i Weehoo możemy być pewni, że nasze dziecko będzie miało przyjemność z jazdy – obojętnie czy zawozimy je do przedszkola, czy zabieramy w długą wycieczkę za miasto.

 

Powiązane artykuły

zamknij [x]