Wybieramy bezpieczną przyczepkę rowerową dla dzieci

Przewożenie dzieci na rowerze zawsze było osią zainteresowań tych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej tylko dlatego, że w ich rodzinie pojawił się nowy członek. Dzisiejsze, bardzo dynamiczne czasy wyznaczają nam nowe standardy aktywności, a jednocześnie znoszą bariery które wynikają właśnie z takich sytuacji, jakie powoduje małe dziecko. To już nie jest powód, dla którego nie wyjdziemy z domu – producenci dotarli do takich rozwiązań, które swoją obecnością pytają nas dlaczego w nim zostajemy. Przyczepka rowerowa jest właśnie jedną z takich odpowiedzi rynku dla młodych rodziców, którzy chcą się ruszać razem z dzieckiem i nie widzą powodu dla którego mieliby przestać.

 

przyczepka rowerowa dla dziecka to wybór aktywnych rodziców

 

Łatwa w użytkowaniu, stabilna i bezpieczna konstrukcja pozwala wozić dzieci już kilkumiesięczne, a nam samym nie zabiera świeżego powietrza i koniecznej porcji ruchu. Rower z przyczepką nikogo już dziś nie dziwi, staje się elementem codzienności wielu cyklistów, którzy zostali rodzicami i jednocześnie – tych rodziców, którzy nie przestają być cyklistami. Dobrze dobrana przyczepka na długo, w zasadzie aż do momentu gdy nasze dziecko samo zacznie jeździć, zapewnia mu kontakt z przyrodą, świeżym powietrzem i przyzwyczaja do aktywności. 

Wózek rowerowy dla dziecka to doskonały wybór

Nowoczesne przyczepki do roweru dla dzieci to urządzenia bardzo zaawansowane. Są przede wszystkim bezpieczne – wyposażone w wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, a dzięki obudowie chronią przed błotem i kurzem. Przewaga przyczepki nad fotelikiem uwidacznia się też w momencie wywrotki rowerzysty – przeguby łączące przyczepkę z rowerem skonstruowane są tak, aby w razie takiej sytuacji przyczepka pozostała w swojej pozycji. W wypadku fotelika z definicji wynika że położy się razem z rowerem – konstrukcje są bezpieczne, ale dziecko przeżywa takie upadki znacznie trudniej. Przyczepka do roweru dla dzieci to w tym wypadku lepszy wybór. 

 

Pojawiają się opinie, jakoby ciężar przyczepki rowerowej niwelował jej zalety. Jest to opinia bezzasadna. Po pierwsze, obecne konstrukcje opierają się na wysokowytrzymałym aluminium i tworzywach sztucznych, są więc stosunkowo lekkie i posiadają duży udźwig. Po drugie, koła na jakich toczą się przyczepki wyposażone są w łożyska, a połączenie z rowerem realizowane jest za pomocą połączeń przegubowych, reagujących na nierówności. Po trzecie i bardzo ważne – obecność przyczepki jest oczywiście obciążeniem, to jest jasne i klarowne, ale obciążeniem poniżej osi, a więc nie zakłócającym środka ciężkości jak robi to fotelik

 

zalety przyczepki rowerowej dla dzieci

 

Pozostaje nam pytanie o jakość – tu trudno o lepszą weryfikację niż ta dokonana przez klientów. Wózek rowerowy dla dziecka jest częstym wyborem młodych rodziców, którzy mają na uwadze bezpieczeństwo swoje i dzieci. Dlatego rynek bardzo szybko weryfikuje jakość tych produktów, odsiewając te doskonałe od tych w jakikolwiek sposób odstających od przyjętych standardów. Łatwość serwisu mechanicznego, czyszczenia wnętrza i obudowy, wytrzymałość połączeń, odporność na zabrudzenia – to wszystko poddane jest gruntownej ocenie i wielokrotnie sprawdzone przez dzieci i ich mających zapędy wędrowne rodziców. Zatem, reasumując, przyczepka rowerowa dla dziecka to doskonały wybór – pozwala wozić już kilkumiesięcznych pasażerów w bezpieczny sposób z wygodą dla kierującego rowerem i komfortem, o jaki trudno w foteliku. 

Wybierz przyczepkę rowerową Thule lub Hamax

Szwedzi będący narodem bardzo bogatym i aktywnym fizycznie przykładają ogromną wagę do tego, aby rodzice po narodzinach pociechy bardzo szybko mogli wrócić do sportu i utrzymywać się w formie. Nic więc dziwnego, że to tam powstały najlepsze przyczepki rowerowe dla dzieci, w renomowanych firmach Thule i Hamax. Pierwsza zasłynęła dzięki genialnym sposobom przewożenia rowerów na samochodach oraz produkcji wyśmienitych kufrów dachowych. Druga od lat pracuje nad transportem dzieci na rowerze. Wybierając produkty tych firm mamy pewność wysokiej kultury wykonania i użytkowania, bezkompromisowej jakości i świetnej ergonomii

  • Thule Coaster XT

Jeden z najlepszych modeli firmy Thule będący bardzo udanym połączeniem wysokiej jakości z maksymalną mobilnością. Przyczepka do roweru dla dzieci Coaster XT ma wysokość oparcia wynoszącą 60cm, więc na długo wystarczy naszemu pasażerowi. W środku znajduje się miejsce dla dwójki dzieci, co pozwala dowolnie i swobodnie aranżować wnętrze – także przez samo dziecko, które może zabrać w podróż swoją ulubioną maskotkę czy zabawkę. Nośność wynosi aż 45kg, więc przyczepka nie będzie obawiać się dużego obciążenia. 

 

kompaktowa przyczepka rowerowa thule coaster xt

 

Duże, siatkowane okna pozwalają dziecku oglądać świat w sposób niemal niezakłócony. To duża zmiana względem fotelika, gdzie szkrab ogląda najczęściej nasze plecy, otoczony wysokimi burtami boków. Tu, nawet zapięty w pasach ma dużo więcej swobody, ma swoją prywatną przestrzeń i zupełnie inaczej odbiera podróżowanie. Przód i góra przyczepki jest chroniona przez odwijaną do tyłu roletę z przezroczystą folią, zabezpieczającą przed ochlapaniem i brudem który może wydostawać się spod tylnego koła. 

 

przyczepka dla dziecka thule coaster xt jest bezpieczna i funkcjonalna

 

Przyczepka rowerowa Thule szybko może stać się wózkiem spacerowym. Przegub, którym łączy się ona z rowerem z jednej strony, zamienia się w wahacz przedniego kółka, natomiast z tyłu mamy wygodny, regulowany uchwyt. Cała operacja zajmuje dosłownie kilka sekund i pozwala na kreatywne spędzanie czasu bez obaw o sprzęt. W prosty sposób przyczepka do roweru dla dzieci staje się spacerówką i daje nam swobodę ruchu.

 

przyczepka rowerowa thule coaster xt posiada wiele przydatnych funkcji

 

Przyczepka rowerowa Thule Coaster XT kosztuje obecnie około 1900 zł. To kwota która rozkłada się na lata dzięki żywotnej, mocnej konstrukcji i pomysłowym rozwiązaniom. Jednocześnie mamy poczucie dobrze wydanych pieniędzy – całość jest niezwykle trwała, wygodna i komfortowa tak dla dziecka, jak i dla nas.

  • Thule Chariot Cross

Topowy model Thule jest wynikiem wielu lat badań i zapewne wielu przebytych kilometrów. Wykonany z aluminium i tworzyw sztucznych szkielet zawiera w sobie funkcjonalność  jaką ma przyczepka do roweru dla dzieci, wózka biegowego, spacerówki a nawet towarzysza biegów narciarskich – tak, można dokupić płozy. Thule Chariot Cross nie zna słowa kompromis – do jego produkcji użyto naprawdę wysokiej klasy materiałów. Za co więc jeszcze płacimy ponad 4500zł? Za funkcjonalność! 

 

funkcjonalna przyczepka rowerowa dla dziecka thule chariot cross

 

Warto zaznaczyć na samym początku, że przyczepka występuje w dwóch wariantach – jedno i dwu osobowym. W zależności od liczby miejsc dokładna nazwa modelu to Chariot Cross 1 lub Chariot Cross 2. Druga opcja będzie idealna dla wszystkich rodzin z dwójką dzieci niekoniecznie w tym samym wieku. Przyczepka skonstruowana jest w ten sposób, aby dysproporcja wagowa dzieci - mieszcząca się w limicie nośności przewidzianej przez producenta - nie wpływała na jej sterowność czy stabilność

 

Dodatkowo w przyczepce dwuosobowej może swobodnie podróżować także jedno dziecko - jednak nie na środku, ale w jednym z siedzisk po prawej lub lewej stronie. Jest tak dlatego, ponieważ pięciopunktowe pasy w przyczepce pełniące najważniejszą funkcję zabezpieczającą dziecko, są integralną częścią wnętrza. Nie możemy ich zatem przesuwać na boki - istnieje jedynie regulacja pasów w zakresie dostosowania ich długości do rozmiarów dziecka. W przypadku przewozu jednego dziecka, na drugim stanowisku możemy wedle potrzeby usytuować ulubionego pluszaka, wyprawkę podróżną lub po prostu pozostawić to miejsce puste.

 

thule chariot crooss występuje w wersji dla jednego i dwoje dzieci

 

Sposobów użycia tego urządzenia – bo nazwanie go po prostu przyczepką zakrawa o bezczelność – jest naprawdę wiele. Jako przyczepka rowerowa dla niemowlaka nawet, sprawdzi się doskonale. Ma regulowane oparcie składane jedną ręką. Wygodne uchwyty, bardzo trwałą podłogę i okładziny łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Świetnie pomyślany, składany przegub dość daleko łączy się z rowerem, jest jednocześnie ramieniem dla mniejszego kółka przedniego w wypadku biegania. Jeśli z kolei chcemy aby Chariot Cross zmienił się w spacerówkę, nic prostszego – rozkładamy kółka i uchwyt i możemy ruszać. 

 

przyczepka rowerowa thule chariot cross posiada funkcję wózka biegowego

 

Znakomite wykonanie idzie tu w parze z niezwykłą wręcz pomysłowością. Z tyłu mamy zamontowane światło, i to dość wysoko aby zwiększyć widoczność. Aluminiowa konstrukcja przypomina klatkę, więc w momencie jakiejkolwiek, nawet sporej wywrotki dziecko jest kompletnie bezpieczne, oczywiście zapięte w wielopunktowe pasy. Chcemy biegać? Nie ma problemu – Chariot Cross zmniejszy swoją powierzchnię bagażową z tyłu aby zrobić miejsce na nasze nogi. Całość ma własny układ zawieszenia niwelujący wstrząsy, więc możemy śmiało zjechać z utwardzonych dróg. Jeśli gdziekolwiek znajdziemy encyklopedyczne określenie „wózek do roweru dla dziecka” - tam powinniśmy znaleźć Chariot Cross jako najlepsze z rozwiązań. 

  • Hamax Outback One

Również szwedzki producent, Hamax, proponuje nam model Outback One. Kosztuje nieco ponad 3200zł, więc plasuje się w wyższej klasie urządzeń i w zasadzie porównanie ma tylko do droższych modeli Thule. Outback to przyczepka rowerowa dla dziecka która szybko i sprawnie zmieni się w spacerówkę. Całość stworzono na bazie aluminiowej ramy z dwóch owalnych części, które z jednej strony po złożeniu zajmują niewiele miejsca, z drugiej, gdy je rozłożymy tworzą przestrzenną klatkę, w której dziecko jest bezpieczne. 

 

idealna przyczepka dla aktywnych rodzin to hamax outback one

 

Regulowane oparcie i zagłówek pozwala na dopasowanie oparcia do pozycji dziecka. Jeśli nam zaśnie, nie stanowi żadnego problemu rozłożenie oparcia i umożliwienie pasażerowi wygodnej drzemki. Całość okładzin oczywiście się w całości wyjmuje i nadaje do czyszczenia. Przyczepka Hamaxa łączy się z rowerem za pomocą szerokiego aluminiowego pałąka i porusza się na ułożyskowanych, amortyzowanych kołach o rozmiarze 20 cali. To pozwala na doskonałą walkę z nierównościami i utrzymanie kultury obsługi na wysokim poziomie. 

 

hamax outback one posiada regulowane siedzisko

 

Outback One to przyczepka rowerowa dla niemowlaka – można wozić dzieci już od szóstego miesiąca życia, a górna granica określona jest przez wzrost – do 117cm i wagę do 22kg w wersji jedoosobowej. Wersja dla dwójki dzieci generuje nośność zwiekszoną do 40 kg. Jest to więc zakup na lata. Kupując wózek do roweru dla dzieci Outback One mamy więc świadomość, że niemała cena rozkładana jest w czasie i jest opłacalną inwestycją. 

 

przyczepka rowerowa dla dziecka hamax outback one z funkcją wózka

Współczesne rydwany, współćzesne areny – czyli przyczepka rowerowa dla dzieci

...i komfort dla rodziców. Współczesna przyczepka rowerowa dla dziecka to zakup który z pewnością się nam w niewymierny sposób zwróci. Przede wszystkim, pozwala na niespotykaną mobilność i wygodę użytkowania. Przewozi dziecko w znacznie większym komforcie niż fotelik i lepiej zabezpiecza je przed warunkami, a dodatkowo może łątwo zmienić się w spacerówkę czy wózek do biegania, pozwalając na dowolną reorganizację naszej aktywności fizycznej. Z której dzięki temu nie musimy rezygnować. Jedyny minus jest taki, że nie będziemy się już mogli wytłumaczyć – skoro mamy wózek rowerowy dla dziecka, to żadne warunki nie zatrzymają nas w domu. A o to przecież chodzi. 

 

Powiązane artykuły

zamknij [x]