Hamulce tarczowe - zestawy

Zakup nowego roweru, albo odnowienie starego roweru zmusza nas do zastanowienia się nad tym jakie hamulce rowerowe będą najlepsze. W wielu rowerach, które zakupić można teraz na rynku dostępne są tylko hamulce tarczowe. Popularne również są hamulce szczękowe. Odróżnienie czym są hamulce hydrauliczne a jak skategoryzować hamulce mechaniczne może nie być łatwe dla laika.

 

Gdybyśmy mieli skategoryzować rodzaje hamulców rowerowych jakie są dostępne na rynku, to podział przedstawia się następująco:

 

Hamulce hydrauliczne są efektywniejsze jeśli chodzi o moc hamowania. W hamulcach hydraulicznych posiadamy również przewody wypełnione płynem hamulcowym wytwarzającym wysokie podciśnienie które następnie wypycha tłoki z klockami na tarczę.  Hamulce mechaniczne funkcjonują na lince hamulcowej. Bardzo łatwo znajdziemy hydrauliczne hamulce tarczowe u rowerów z niższej półki bo cechują się dużą siłą hamowania, łatwością dozowania siły i opornością na warunki pogodowe. W hydraulicznych hamulcach rowerowych używany jest olej mineralny lub płyn hamulcowy.

Cena od
do
zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]