Trenażer rolkowy

Trenażery rolkowe – Niezawodne i zapewniające wysoką wydajność trenażery kolarskie rolkowe to idealny sprzęt dla zapalonych kolarzy, którzy nie mogą odpuścić sobie żadnego treningu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko nie zapomnisz, jak się jeździ na rowerze, ale również poprawisz technikę jazdy. Trenażer rolkowy jest bardziej skomplikowany w użyciu, niż trenażer pod tylne koło, jednak dzięki swoim złożonym funkcjom bardziej odzwierciedlają naturalną jazdę na rowerze. Model tego urządzenia głównie jest stosowany podczas rozgrzewki przed startami wyścigów czy sprawdzianami wykonując wyczerpujące ćwiczenia. Do tego modelu wystarczą standardowe opony szosowe czy szytki.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Elite
Cena
Ocena klientów

Trenażer rolkowy to wygodne urządzenie, które wymaga jednak nieco wprawy i wyczucia równowagi, jeśli chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał treningowy. Zawodowi kolarze nie od dziś wykorzystują rolki jako element rozgrzewki lub treningu kolarskiego, który ma poprawić równowagę, pewność na rowerze, a przy tym wzmocnić wytrzymałość.

Budowa trenażera rolkowego

Rolki zajmują niewiele miejsca. Najczęściej można je złożyć na pół, gdy ich nie używamy i schować np. pod łóżko. Budowa jest bardzo prosta. Mamy ramę składającą się z dwóch elementów, trzy rolki (dwie pod tylne koło i jedna pod przednie), a także gumę, którą łączy dwie rolki.

Rolki bez oporu

Tradycyjny trenażer rolkowy nie mają dodatkowego oporu, dlatego możemy na nich jechać z bardzo dużą prędkością i wysoką kadencją, ale bardziej intensywne treningi i imitowanie jazdy pod górę nie będzie możliwe. Są to najtańsze modele, których cena oscyluje w granicach 650zł.

Trenażer rolkowy z oporem

Trenażery rolkowe z możliwością regulowania oporu to doskonały wynalazek, który umożliwia wykonanie każdej jednostki treningowej tak jak na zwykłym trenażerze pod tylne koło, a przy okazji wciąż będziemy rozwijać mięśnie głębokie i ćwiczyć równowagę. Ich cena jest już nieco wyższa. Najtańsze modele z oporem magnetycznym to koszt niespełna 900zł. Warto jednak dołożyć do rolek magnetycznych, aby można było wykonać na nich każdy rodzaj treningu.

Dodatkowe opcje w trenażerach rolkowych

Obecnie najwyższej klasy trenażery rolkowe posiadają możliwość połączenia z tabletem lub komputerem, za pomocą których możemy dopasować obciążenie do zaplanowanego treningu. Ciekawym rozwiązaniem jest też tzw. „system pływający”, który spodoba się szczególnie początkującym użytkownikom. Pochłania on nagłe ruchy i sprawia, że dużo łatwiej przyzwyczaić się do jazdy na nich. Przed wypadnięciem pomagają też paraboliczne rolki, które na końcach płynnie zwiększają swoją średnicę. Dzięki temu znacznie trudniej jest wypaść z rolek, ponieważ gdy zbliżymy się do ich krawędzi, dzięki zagięciu ponownie nasze koło zjedzie do ich środka.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]