Oświetlenie rowerowe

Marka
Accent
Author
AXA
Buchel
Busch & Muller
Cateye
Infini
Kryptonite
Lezyne
Merida Akcesoria
Peruzzo
ProX
Sigma
Spanninga
Topeak
Trelock
X-Light
XLC
Montaż
przód
tył
zestaw
Cena
Ładowanie USB
tak
Zasilanie
akumulator
bateria
dynamo
e-bike
prądnica
Moc światła
4 Lumeny
5 Lumenów
7 Lumenów
10 Lumenów
12 Lumenów
13 Lumenów
14 Lumenów
15 Lumenów
17 Lumenów
18 Lumenów
20 Lumenów
25 Lumenów
30 Lumenów
32 Lumeny
35 Lumenów
36 Lumenów
40 Lumenów
45 Lumenów
50 Lumenów
60 Lumenów
65 Lumenów
70 Lumenów
75 Lumenów
80 Lumenów
100 Lumenów
120 Lumenów
130 Lumenów
140 Lumenów
145 Lumenów
150 Lumenów
160 Lumenów
180 Lumenów
200 Lumenów
210 Lumenów
250 Lumenów
290 Lumenów
300 Lumenów
310 Lumenów
350 Lumenów
400 Lumenów
500 Lumenów
550 Lumenów
600 Lumenów
650 Lumenów
700 Lumenów
750 Lumenów
800 Lumenów
880 Lumenów
900 Lumenów
1000 Lumenów
1100 Lumenów
1200 Lumenów
1300 Lumenów
1600 Lumenów
1800 Lumenów
2000 Lumenów
Mocowanie
bagażnik
błotnik
inne
kierownica
Sposób montażu
inny
klips
obejma/pasek
śruba
Ocena klientów

Światła do roweru jako obowiązkowe wyposażenie

Poza zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa na drodze, inwestycja w oświetlenie rowerowe uchroni Cię również od otrzymania mandatu karnego. Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym każdy rower poruszający się po drogach publicznych powinien posiadać z przodu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej, a z tyłu jedno światło pozycyjne barwy czerwonej. W związku z tym, aby nie narazić się służbom mundurowym, wystarczy że do naszego jednośladu zamontujemy oświetlenie na rower. Spójrz na to w ten sposób, że za równowartość opłacenia jednego mandatu karnego nałożonego za brak odpowiedniego wyposażenia roweru, w naszym sklepie mógłbyś kupić dobrej jakości latarki rowerowe.

Jakie oświetlenie do roweru wybrać?

Dobór odpowiedniego oświetlenia proponujemy rozpocząć od określenia właściwych potrzeb. To jakie światełko do roweru kupisz będzie zależało przede wszystkim od rodzaju aktywności, typu posiadanego jednośladu czy indywidualnych potrzeb. Dotyczy to chociażby takich aspektów jak rodzaj źródła zasilania, generowana moc czy czas pracy na jednym ładowaniu. Każdy z tych czynników niewątpliwie przyczyni się do dokonania ostatecznego wyboru.

 

W związku z powyższym oświetlenie rowerowe  możemy podzielić na kilka głównych kategorii. Pierwszą z nich są lampy na przód. Mogą to być zarówno produkty których zadaniem jest jedynie ostrzeganie innych użytkowników ruchu o naszej obecności na drodze, lub doświetlanie drogi w taki sposób, abyśmy w bezpieczny sposób mogli się przemieszczać po zmroku nawet poza terenem zurbanizowanym. Oczywiście te także różnią się od siebie sposobem montażu, generowaną mocą, źródłem zasilania czy czasem pracy na jednym ładowaniu, dlatego w razie zainteresowania konkretną pozycją zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem produktu który zawsze znajdziecie na naszej stronie.

 

Kolejną kategorią świateł do roweru są produkty przeznaczone do montażu z tyłu roweru. Te w odróżnieniu od lamp przednich mają za zadanie jedynie zasygnalizować naszą obecność na drodze. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy poświęcić mniej uwagi na wybór tego elementu wyposażenia roweru. Wręcz przeciwnie. Podczas zakupu zwróć uwagę na moc jaką generuje dane światełko, czas pracy oraz co bardzo istotne ze względu na miejsce montażu – czy dany produkt jest wodoszczelny. W większości przypadków podczas jazdy w niesprzyjających warunkach to właśnie tylne oświetlenie rowerowe poddawane jest najcięższym próbom.

 

W zależności od producenta, zarówno przednie jak i tylne światełka posiadają dodatkowe funkcje które w znaczny sposób mogą wpłynąć na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Poza tak oczywistymi właściwościami jak ilość trybów świecenia, ich zróżnicowanie czy czas pracy na poszczególnym z nich, niektóre firmy oferują również możliwość zamiennego wykorzystywania tego samego modelu zarówno jako lampka rowerowa na przód jak i na tył. Istnieją również światełka, które podczas pracy synchronizują między sobą częstotliwość pracy, a cała obsługa odbywa się z poziomu jednej z nich. Założenie jest jednak takie, że muszą one stanowić komplet jednego producenta. Opcji jest bardzo wiele – wystarczy zapoznać się z naszą ofertą.

 

Podczas wybierania konkretnego produktu weź również pod uwagę ilość dostępnych do danego modelu opcjonalnych akcesoriów. Mogą one znacząco podnieść funkcjonalność światełek. Możliwość zamontowania lampy na kasku, wykorzystania jej jako latarki ręcznej czy przymocowanie do elementów o nieregularnych kształtach może mieć kluczowe znaczenie podczas wypadów rowerowych. Oświetlenie rowerowe wykorzystywane jest wówczas w optymalny sposób, a Ty tym samym zapewnisz sobie doskonałe pole widzenia.

 

Wszystkie te, jak również wiele innych produktów znajdziecie w bogatej ofercie naszego sklepu. Przy każdej z pozycji znajdziecie dokładny opis jak również specyfikację techniczną konkretnego światełka. Znajdziecie tu również informację o aktualnie trwających promocjach czy przecenach. Decydując się na konkretną lampę zachęcamy również do zajrzenia do zakładek w których te same produkty możecie znaleźć w zestawach w jeszcze bardziej korzystnych cenowo ofertach.

 

Oświetlenie do roweru to bardzo szerokie zagadnienie, dlatego jeśli mimo wszystko będziecie mieli pytania dotyczące specyfikacji czy dostępności konkretnego produktu, zachęcamy do skontaktowania się z nami za pośrednictwem znajdującego na stronie formularza lub danych teleadresowych jakie znajdziecie w zakładce „kontakt”.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]