Oświetlenie rowerowe

Jazda rowerem po zmroku wymaga szczególnej ostrożności, dlatego potrzebna jest mocna latarka rowerowa. Oświetlenie do roweru, które zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, obejmuje lampa przednia rowerowa i  światło tylne do roweru. Sprawnie działające lampki rowerowe czynią rowerzystę widocznym na drodze i ułatwia jazdę w nocy.

 

W ofercie naszego e-sklepu znajdziesz szeroki wybór lamp przednich, które różnią się długością działania, a także mocą, którą osiągają. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać lampę o mocy 25 LUX lub mocną lampę o potężnej mocy 1600 lumenów ze wbudowanym akumulatorem oraz wskaźnikiem jego naładowania. Oferujemy również lampy rowerowe tylne z kilkoma trybami świecenia: migającym, pulsacyjnym i stałym. Do wyboru mamy także rodzaje zasilania: lampa na rower na baterie, akumulator, lampa rowerowa USB czy lampy rowerowe na dynamo w piaście. Znajdziesz u nas także zestawy lamp przednich i tylnych do roweru, a także lampki czołowe rowerowe


Oświetlenie rowerowe pozwoli na bezpieczne podróżowanie w nocy. Na co przede wszystkim zwracać uwagę wybierając zestaw lampek rowerowych?

 •  Siła lampki – mocne oświetlenie rowerowe przydaje się do jazdy po górach czy w lesie, lub innych odludnych zakątkach, gdzie nie znajdziemy innych źródeł światła niż nasze dobre oświetlenie rowerowe, które powinno wynosić kilkaset lumenów. Gdy poruszasz się po oświetlonej ulicy w mieście, w zupełności wystarczy lampa do roweru o mocy 80 lumenów. 
 • Montaż – im prościej, tym lepiej prawda? Nasze lampki rowerowe to nieskomplikowany montaż, możliwie beż użycia narzędzi. Bez znaczenia czy to tylne lampki rowerowe, czy lampki rowerowe przednie.
 • Jakość wykonania – nasi producenci (Kryptonite, AXA, XLC, Sigma, Author, Bush & Muller, Cateye, Infini) słyną z wysokiej jakości produktów z myślą o zapewnieniu 100% bezpieczeństwa. Mocne lampki rowerowe odznaczające się trwałością materiałów oraz solidnym wykonaniem z pewnością mają znaczenie dla osób uprawiających jazdę wyczynową, tak by uniknąć łatwego uszkodzenia.  
 • Tryb świecenia – może być wolno migający, niski ciągły, średni ciągły, wysoki ciągły, pulsujący. Dobrej jakości oświetlenie na koła rowerowe umożliwiają regulacje mocy świecenia na 20%, 50% lub 100% mocy.
 • Kąt świecenia – najważniejsze by przednie lampki rowerowe oświetlały jak największe pole widzenia rowerzysty, by nie był on punktowy.  
 • Sposób ładowania – istnieje wiele różnych sposobów ładowania: oświetlenie rowerowe USB, lampa rowerowa na baterie lampa rowerowa na dynamo, akumulator.

   

Oświetlenie rowerowe wraz z akcesoriami i odblaskami stanowi ważny element zapewniający rowerzystę na drodze. Nie należy go lekceważyć. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości lampki rowerowe przednielampki rowerowe tylne, a w nich wyróżniamy kolejno: światła rowerowe LEDlampki rowerowe na dynamo w piaścielampki rowerowe LED USB, Ponadto, zapewniamy nie tylko dostawę  lampek na rower, ale też można zamówić produkt jak lampka rowerowa na kask

 

 

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Accent
Author
AXA
Buchel
Busch & Muller
Cateye
Chiba
Fahrer
Infini
Kryptonite
Lezyne
Merida Akcesoria
MET
ProX
Raypal
Rogelli
Selle Royal
Shimano
Sigma
Spanninga
Supacaz
Topeak
Trelock
Union
Uvex
VP
Wowow
X-Light
XLC
Zefal
Cena
Ocena klientów
Ładowanie USB
tak
Zasilanie
akumulator
bateria
dynamo
e-bike
prądnica
Moc światła
4 Lumeny
5 Lumenów
6 Lumenów
7 Lumenów
10 Lumenów
11 Lumenów
12 Lumenów
14 Lumenów
15 Lumenów
16 Lumenów
17 Lumenów
18 Lumenów
20 Lumenów
25 Lumenów
30 Lumenów
32 Lumeny
35 Lumenów
36 Lumenów
40 Lumenów
45 Lumenów
50 Lumenów
60 Lumenów
65 Lumenów
70 Lumenów
75 Lumenów
80 Lumenów
90 Lumenów
100 Lumenów
120 Lumenów
130 Lumenów
140 Lumenów
145 Lumenów
150 Lumenów
160 Lumenów
180 Lumenów
200 Lumenów
210 Lumenów
230 Lumenów
250 Lumenów
290 Lumenów
300 Lumenów
310 Lumenów
350 Lumenów
400 Lumenów
500 Lumenów
600 Lumenów
650 Lumenów
700 Lumenów
800 Lumenów
850 Lumenów
880 Lumenów
900 Lumenów
1000 Lumenów
1100 Lumenów
1200 Lumenów
1300 Lumenów
1600 Lumenów
1700 Lumenów
1800 Lumenów
2000 Lumenów
6000 Lumenów

Widoczność na drodze to podstawowa sprawa. Znajdziesz u nas zestaw lamp rowerowych w super cenie. Lampa przednia rowerowa i lampka tylna rowerowa jest dostępna również poza zestawem. Lampka rowerowa przednia może charakteryzować się bardzo różnorodną budową i mocą. Podobnie jak tylna lampka rowerowa.

 

Gdy pomyślimy o wymogach prawa w kwestii, jaką jest oświetlenie roweru, polskie przepisy mówią o rozmieszczeniu światła do roweru oraz określają jakie lampy do roweru są wymagane, by rower mógł poruszać się na drodze. Zgodnie z przepisami rower powinien być wyposażony w:

 1. lampka rowerowa przednia: ze światłem białym lub żółtym, święcąca ciągle lub migająca;
 2. lampka tylna rowerowa: ze światłem czerwonym, świecąca ciągle lub migająca;
 3. światło odblaskowe czerwone (o innym kształcie niż trójkąt) montowane z tyłu.

Oświetlenie na rower, które miga, zaczęto używać od 2002 roku. Ponadto, od 2012 roku za dnia rower może poruszać się bez latarki rowerowej – z wyłączeniem czerwonego odblasku -  wcześniej przednia lampa rowerowalampa rowerowa tylna musiały być zamontowane i bez znaczenia była pora dnia. Gdy warunki pogodowe nie są sprzyjające (np.  mgła, ulewa), i wpływają na widoczność na drodze, warto mieć włączone lampki do rowerów pomimo dziennego światła.


Aby lampki na rower dobrze spełniały swoją rolę, należy wybrać odpowiednie parametry techniczne. W ofercie posiadamy dobre lampki rowerowe, które nie rozczarowują jakością. 

Zdecydowanie prym wiodą lampy rowerowe LED. Oświetlenie roweru LED wykorzystują diody LED, które są bardzo wydajne. Nie zużywają dużo prądu i starczają na dłuższy czas, a świecą mocną wiązką światła. Nasi producenci oferują przy tym łatwy i szybki system montażu na kierownicy czy uchwycie.

 

Stylowym wyborem są natomiast lampki rowerowe retro na baterie - mają coraz liczniejszych fanów. Wyróżnia je modne wykonanie, ale i przyzwoita cena. Najmocniejsze lampy rowerowe posiadają również technikę braku załamania światła oraz precyzyjną optykę. Oświetlenie LED rowerowe pomaga zapewnić dobra widoczność na drodze kierowcy roweru i innych pojazdów, są widoczne z boku. 

 

Mogłoby wydawać się, iż historią jest oświetlenie rowerowe na dynamo. W naszym e-sklepie znajdują się lampy rowerowe retro łączące w sobie funkcje lampy rowerowej na dynamo. Oparte jest o pracę koła, także ma tę przewagę, że można stosować je, generując niskie koszty utrzymania, a cena zakupu również jest niska. Dynamo generuje jednak opór na kole i może to utrudniać pedałowanie. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest, oświetlenie rowerowe na dynamo w piaście - - opór jest zmniejszony, ale też ogranicza się ryzyko zsunięcia prądnicy z koła, jak i straty prądu. Kombinacje jak lampka LED na dynamo? Niemiecka marka Bush & Muller posiada lampy rowerowe na dynamo o wielkiej mocy 60 LUX (300% więcej niż wymaga tego prawo unijne). 


Jeśli chodzi o intensywność światła wytwarzanego przez zestaw oświetlenia rowerowego, określa się ją, używając miary zwanej Lumenami lub Luxami. Lampa rowerowa przednia o sile 30-40 lumenów zapewni rowerzyście widoczność podczas jazdy na oświetlonej ulicy.  Jeśli planujemy wyprawę po nieoświetlonym obszarze, lampka rowerowa o mocy 170 lumenów będzie nam niezbędna. Mocna lampa rowerowa o sile ponad 200 lumenów będzie nam oświetlać każdą nawet, najciemniejsza noc, ale potrzebny będzie system chłodzenia, który upora się ze zbytnim nagrzewaniem diod. 

 

Aby mieć całkowitą pewność, że rower będzie dobrze widoczny na drodze, lampki rowerowe uzupełniamy o odblaski. Lista odblaskowych produktów, które warto mieć, by zabezpieczyć życie swoje i innych to chociażby: odblaski na pedały,  odblaski na szprychy, odblaski na błotniki. Rowerzyści dodatkowo uzupełniają odblaski rowerowe o opaski na nogi lub kamizelki,  kaski. Aby lampki do roweru zabezpieczały rowerzystę w pełni, muszą być ustawione na odpowiedniej wysokości. Powinna ona wynosić 25-150 cm od powierzchni jezdni. Widoczności odblasków i światła natomiast to min. 150 metrów, przy dobrej przejrzystości powietrza. 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]