Oświetlenie rowerowe

Jazda rowerem po zmroku wymaga szczególnej ostrożności, dlatego potrzebna jest mocna latarka rowerowa. Oświetlenie do roweru, które zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, obejmuje lampa przednia rowerowa i  światło tylne do roweru. Sprawnie działające lampki rowerowe czynią rowerzystę widocznym na drodze i ułatwia jazdę w nocy.

 

W ofercie naszego e-sklepu znajdziesz szeroki wybór lamp przednich, które różnią się długością działania, a także mocą, którą osiągają. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać lampę o mocy 25 lux lub mocną lampę o potężnej mocy 1600 lumenów z wbudowanym akumulatorem oraz wskaźnikiem jego naładowania. Oferujemy również lampy rowerowe tylne z kilkoma trybami świecenia: migającym, pulsacyjnym i stałym. Do wyboru mamy także rodzaje zasilania: lampa na rower na baterie, akumulator, lampa rowerowa usb czy lampy rowerowe na dynamo w piaście. Znajdziesz u nas także zestawy lamp przednich i tylnych do roweru, a także lampki czołowe rowerowe


Oświetlenie rowerowe pozwoli na bezpieczne podróżowanie w nocy. Na co przede wszystkim zwracać uwage wybierając zestaw lampek rowerowych?

 •  Siła lampki – mocne oświetlenie rowerowe przydaje się do jazdy po górach czy w lesie, lub innych odludnych zakątkach, gdzie nie znajdziemy innych źródeł światła niż nasze dobre oświetlenie rowerowe, które powinno wynosić kilkaset lumenów. Gdy poruszasz się po oświetlonej ulicy w mieście w zupełności wystarczy lampa do roweru o mocy 80 lumenów. 
 • Montaż – im prościej tym lepiej, prawda? Nasze lampki rowerowe to nieskomplkowany montaż, możliwie beż użycia narzędzi. Bez znaczenia czy to tylne lampki rowerowe czy lampki rowerowe przednie.
 • Jakość wykonania – nasi producenci (Kryptonite, AXA, XLC, Sigma, Author, Bush & Muller, Cateye, Infini) słyną z wysokiej jakości produktów z myślą o zapewnieniu 100% bezpieczeństwa. Mocne lampki rowerowe odznaczające się trwałością materiałów oraz solidnym wykonaniem z pewnością mają znaczenie dla osób uprawiających jazdę wyczynową, tak by uniknąć łatwego uszkodzenia.  
 • Tryb świecenia – może być wolno migający, niski ciągły, średni ciągły, wysoki ciągły, pulsujący. Dobrej jakości oświetlenie na koła rowerowe umożliwiają regulacje mocy świecenia na 20% , 50% lub 100% mocy.
 • Kąt świecenia – najważniejsze by przednie lampki rowerowe oświetlały jak największe pole widzenia rowerzysty, by nie był on punktowy.  
 • Sposób ładowania – istnieje wiele różnych sposobów ładowania: oświetlenie rowerowe usb, lampa rowerowa na baterie lampa rowerowa na dynamo, akumulator.

   

Oświetlenie rowerowe wraz z akcesoriami i odblaskami stanowi ważny element zapewniajacy rowerzystę na drodze. Nie należy go lekceważyć. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości lampki rowerowe przednielampki rowerowe tylne, a w nich wyróżniamy kolejno: światła rowerowe ledlampki rowerowe na dynamo w piaścielampki rowerowe led usb, Ponadto, zapewniamy nie tylko dostawę  lampek na rower ale też można zamówić produkt jak lampka rowerowa na kask

 

 

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Widoczność na drodze to podstawowa sprawa. Znajdziesz u nas zestaw lamp rowerowych w super cenie. Lampa przednia rowerowa i lampka tylna rowerowa jest dostępna również poza zestawem. Lampka rowerowa przednia może charakteryzowac się bardzo różnorodną budową i mocą. Podobnie jak tylna lampka rowerowa.

 

Gdy pomyślimy o wymogach prawa w kwestii jaką jest oświetlenie roweru, polskie przepisy mówią o rozmieszczeniu światła do roweru oraz określają jakie lampy do roweru są wymagane, by rower mógł poruszać się na drodze. Zgodnie z przepisami rower powinien być wyposażony w:

 1. lampka rowerowa przednia: z światłem białym lub żółtym, święcąca ciągle lub migająca;
 2. lampka tylna rowerowa: z światłem czerwonym, świecąca ciągle lub migająca;
 3. światło odblaskowe czerwone (o innym kształcie niż trójkąt) montowane z tyłu.

Oświetlenie na rower, które miga zaczęto używać od 2002 roku. Ponadto, od 2012 roku za dnia rower może poruszać się bez latarki rowerowej – z wyłączeniem czerwonego odblasku -  wcześniej przednia lampa rowerowalampa rowerowa tylna musiały być zamontowane i bez znaczenia była pora dnia. Gdy warunki pogodowe nie są sprzyjające (np.  mgła, ulewa), i wpływają na widocznośc na drodze warto mieć włączone lampki do rowerów pomimo dziennego światła.


Aby lampki na rower dobrze spełniały swoją rolę, należy wybrać odpowiednie parametry techniczne.  W ofercie posiadamy dobre lampki rowerowe, które nie rozczarowują jakością. 

Zdecydowanie prym wiodą lampy rowerowe led. Oświetlenie roweru led wykorzystują diody LED, które są bardzo wydajne. Nie zużywają dużo prądu i starczają na dłuższy czas, a świecą mocną wiązką światła. Nasi producenci oferują przy tym łatwy i szybki system montażu na kierownicy czy uchwycie.

 

Stylowym wyborem są natomiast lampki rowerowe retro na baterie - mają coraz liczniejszych fanów. Wyróżnia je modne wykonanie ale i przyzwoita cena. Najmocniejsze lampy rowerowe posiadają również technikę braku załamania światła oraz precyzyjną optykę. Oświetlenie led rowerowe pomaga zapewnić dobra widoczność na drodze kierowcy roweru i innych pojazdów, są widoczne z boku. 

 

Mogłoby wydawać się, iż hisotorią jest oświetlenie rowerowe na dynamo. W naszeym e-sklepie znajduja się lampy rowerowe retro łączące w sobie funkcje lampy rowerowej na dynamo. Oprate jest o pracę koła, także ma tę przewagę, że można stosować je generując niskie koszty utrzymania, a cena zakupu równiez jest niska. Dynamo generuje jednak opór na kole i może to utrudniać pedałowanie. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest oświetlenie rowerowe na dynamo w piaście - - opór jest zmniejszony, ale też ogranicza się ryzyko zsunięcia prądnicy z koła, jak i straty prądu. Kombinacje jak lampka led na dynamo? Niemiecka marka Bush & Muller posiada lampy rowerowe na dynamo o wielkiej mocy 60 lux-ów (300 % więcej niż wymaga tego prawo unijne). 


Jeśli chodzi o intensywność światła wytwarzanego przez zestaw oświetlenia rowerowego, określa się ją używając miary zwanej lumenami lub luxami. Lampa rowerowa przednia o sile 30-40 lumenów zapewni rowerzyście widoczność podczas jazdy na oświetlonej ulicy.  Jeśli planujemy wyprawe po nieoświetlonym obszarze, lampka rowerowa o mocy 170 lumenów będzie nam niezbędna. Mocna lampa rowerowa o sile ponad 200 lumenów będzie nam oświetlać każdą nawet, najciemniejsza noc, ale potrzebny będzie system chłodzenia, który upora się ze zbytnim nagrzewaniem diód. 

 

Aby mieć całkowitą pewność, że rower będzie dobrze widoczny na drodze lampki rowerowe uzupełniamy o odblaski. Lista odblaskowych produktów, które warto mieć by zabezpieczyć życie swoje i innych to chociażby: odblaski na pedały,  odblaski na szprychy, odblaski na błotniki. Rowerzyści dodatkowo uzupełniają odblaski rowerowe o opaski na nogi lub kamizelki,  kaski. Aby lampki do roweru zabezpieczały rowerzystę w pełni, muszą być ustawione na odpowiedniej wysokości. Powinna ona wynosić 25-150 cm od powierzchni jezdni. Widocznośći odblasków i światła natomiast to min. 150 metrów, przy dobrej przejrzystości powietrza. 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]