Przyrządy do czyszczenia roweru

Dla właściwego działania oraz estetyki roweru ważne jest szczególne dbanie o jego czystość. Przyrządy, które oferujemy w tej kategorii, sprawią, że w sposób prosty i dokładny zadbasz o schludny wygląd każdego elementu Twojego roweru. Takim narzędziem bez problemu doprowadzisz rower po długiej jeździe do stanu gotowości. Szczotka do łańcucha, skrobaczka, ścierki to tylko przykładowe i podstawowe elementy, które ułatwią ci czyszczenie roweru i wydłużą eksploatację części.

 

Nie ma żelaznej zasady odnośnie częstotliwości mycia roweru. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach go eksploatujemy. Łańcuch jest częścią, która bezsprzecznie jest najbardziej narażona na szybkie zabrudzenie. Piach, pył, błoto nie są jego sprzymierzeńcami. Jak zatem prawidłowo zabrać się do czyszczenia łańcucha?

 

Jeżeli łańcuch nie był czyszczony od dłuższego czasu, dobrym pomysłem jest użycie maszynki do czyszczenia łańcucha. W ofercie taki przyrząd do czyszczenia łańcucha jest łatwy i wygodny w użyciu. Na przykład maszynka do czyszczenia łańcucha firmy Finish Line zawiera magnes przyciągający metalowe opiłki znajdujące się na łańcuchu. Można również zdecydować się na produkt, jakim jest szczotka do czyszczenia łańcucha. Aplikujemy wtedy gorącą wodę i preparat do czyszczenia łańcucha i szorujemy łańcuch szczotką z twardym włosiem do czyszczenia łańcucha rowerowego. Nie należy opuszczać miejsc między ogniwami łańcucha.

 

Ostatnim etapem jest wytarcie łańcucha suchą ściereczką. W ofercie polecamy ściereczki wykonane z mikrofibry, które bardzo dobrze chłoną różne substancje. Na umyty łańcuch nakładamy smar, który pozwala na prawidłowe funkcjonowanie mechanizmu. Mycie łańcucha należy regularnie powtarzać, dlatego polecamy zaopatrzyć się w zestaw do czyszczenia łańcucha, który będziecie mieli zawsze pod ręką, a pozwoli Wam na dłuższe użytkowanie roweru.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Bike Hand
Brunox
F100
Finish Line
Motorex
Muc-Off
Park Tool
PRO
ProX
Shimano
Super-B
White Lightning
XLC
Zefal
Cena
Ocena klientów

Dobrze wyczyszczony i naoliwiony łańcuch gwarantuje bezkolizyjną i komfortową jazdę. Wyposażenie w narzędzie do czyszczenia łańcucha, zwłaszcza w rowerach z odsłoniętym napędem, to podstawa. Jednym ze sposobów czyszczenia napędu jest zanurzenie ściereczki w nafcie. Nafta do czyszczenia łańcucha bądź benzyna ekstrakcyjna usunie zabrudzenia, ale dobrym rozwiązaniem jest też maszynka do czyszczenia łańcucha rowerowego. Tego typu urządzenie do czyszczenia łańcucha pozwoli na jego wyczyszczenie bez konieczności rozpinania. Warto wyczyścić również kasetę, korbę i tylną przerzutkę (zębatki).

 

Jaki preparat do czyszczenia łańcucha rowerowego użyć? Posiadamy serie różnych produktów, ale każdy środek do czyszczenia łańcucha rowerowego jest testowany i zapewni pożądany efekt. Oferujemy płyn do czyszczenia łańcucha rowerowego, ale też spray do łańcucha. Z pewnością środki do czyszczenia roweru warto mieć w swojej "domowej apteczce rowerowej". Zapraszamy do składania zamówień.

 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]