Rower trekkingowy

Rower trekkingowy to bez wątpienia odpowiedź producentów sprzętu rowerowego na zapotrzebowanie rowerzystów na całym świecie. W ostatnim czasie kolarstwo przeżywa swój gwałtowny rozwój, odpowiedni rower powinno więc dopasować się do stylu jazdy, jaki preferujemy. Rosnące zainteresowanie kolarstwem trekkingowym umożliwiającym odbywanie zarówno krótszych jak i długich wycieczek rowerowych sprawiło, że coraz częściej możemy znaleźć te rowery w ofercie sklepów rowerowych. Rowery trekkingowe wykorzystywane są w turystyce rowerowej. Rower trekkingowy uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych rowerów umożliwiających jazdę rowerzystów w praktycznie każdym terenie. Trekkingowy rower umożliwia kobietom oraz mężczyznom uprawianie turystyki rowerowej bez względu na poziom ich kondycji i staż jazdy rowerem. Rower trekkingowy ze względu na swoją budowę umożliwia zamontowanie dodatkowego wyposażenia niezbędnego do dalekich wypraw rowerowych. Dobry rower trekkingowy musi być wyposażony w bagażnik rowerowy, który pozwoli na zamontowanie wodoodpornych sakw rowerowych zdolnych pomieścić cały bagaż i niezbędny ekwipunek.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Rozmiar ramy
21"
L
M
Dostępność
Tylko dostępne
Rura podsiodłowa
40cm
45cm
46cm
48cm
50cm
51cm
54cm
56cm
60cm
Marka
Merida
Romet
Winora
Cena
Ocena klientów
Rozmiar koła
26"
28"
Płeć
damskie
męski
męskie
Marka osprzętu
Shimano
Rodzaj hamulca
V-brake
tarczowe hydrauliczne
tarczowe mechaniczne
Napęd
3x7
3x8
3x9
3x10
Materiał ramy
aluminiowa
Grupa osprzętu
Acera
Alivio
Altus
Deore
Tourney

Rower trekkingowy podczas wycieczek rowerowych oraz wypraw jest poddawany dużym obciążeniom, ponieważ musi umożliwiać podróżowanie kolarza wraz z jego ekwipunkiem przez setki kilometrów. Właśnie dlatego w odróżnieniu od innych typów rowerów, rower trekkingowy jest produkowany z solidnych materiałów i budowany na podstawie trwałych podzespołów umożliwiających długotrwałą jazdę bez ewentualnych awarii. W profesjonalnych sklepach rowerowych można znaleźć rowery trekkingowe dla mężczyzn oraz dla kobiet, które potrafią spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednego rowerzysty.

Rower trekkingowy damski

Rower trekkingowy damski to rower bardzo różniący się od swojego męskiego odpowiednika. Pierwszym elementem odróżniającym rower damski trekkingowy od męskiego jest całkowicie odmienna geometria ramy, która przede wszystkim jest odpowiednio dopasowana do damskiej anatomii, a ponadto do budowy damskiej miednicy. Kobiety zostały obdarzone przez naturę w indywidualne cechy, które powodują, że rowery trekkingowe damskie muszą cechować się specyficznymi parametrami zapewniającymi wszystkim paniom komfort.

Kobiety posiadają dłuższe ręce oraz znacznie krótsze nogi niż mężczyźni. Z tego względu ciężar kobiecego ciała rozkładany jest w zupełnie inny sposób niż w przypadku mężczyzn. Bardzo często damski rower trekkingowy posiada obniżoną górną rurę ułatwiająca wsiadanie i zsiadanie z roweru. Rower trekkingowy ma geometrię ramy, która wymusza inną odległość siodełka od kierownicy, niż to jest w przypadku męskich rowerów trekkingowych. Wszystkie te zmiany są istotne ze względu na komfort jazdy, który jest kluczowym parametrem podczas długich wypraw rowerowych, szczególnie dla kobiet. Jeżeli chodzi o aspekt estetyczny, to damski rower trekkingowy jest malowany za pomocą stonowanych, delikatnych kolorów, bardzo często wykorzystywanymi kolorami są odcienie pastelowe oraz kobiece grafiki i emblematy. Rowery trekkingowe damskie są budowane w taki sposób, aby były maksymalnie lekkie, co pozwoli na ich codzienne używanie nawet drobnym kobietom.

Rower trekkingowy męski

W odróżnieniu od trekkingowego roweru damskiego rower trekkingowy męski zdecydowanie różni się swoją budową. W pierwszej kolejności rower trekkingowy męski posiada zazwyczaj zupełnie inny kształt ramy oraz jej geometrię. Męskie rowery są też zdecydowanie większe i posiadają dużo bardziej agresywne kolory niż ma to miejsce w przypadku modeli rowerów damskich. Rower męski trekkingowy posiada górną rurę w wysokim położeniu, więc nie jak to ma miejsce w przypadku rowerów damskich. Rowery trekkingowe męskie są też zwykle cięższe niż rowery damskie, ponieważ mężczyźni są z reguły więksi, a co za tym idzie, ich waga jest zdecydowanie większa. Z tego powodu rower trekkingowy musi być wykonany solidnie. Grube rury oraz solidne spawy to charakterystyczne rzeczy, które możemy spotkać w męskich rowerach trekkingowych.

Rower trekkingowy w turystyce rowerowej

Chcąc komfortowo uprawiać turystykę rowerową, a co za tym idzie pokonywać zarówno te krótsze wycieczki, jak i długie, wielotygodniowe wyprawy rowerowe należy kupić odpowiedni rower trekkingowy, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Rower trekkingowy zdolny do odbywania ekstremalnych wypraw rowerowych musi być zdolny do przewożenia dodatkowego, dużego obciążenia. Aby taki rower mógł wytrzymać duże obciążenia, musi być on wykonany pod tym właśnie kątem. Marki oferowane w internetowym sklepie rowertour.com takie jak Merida, Romet, Ghost oraz Haibike oferują rowery trekkingowe zbudowane w celu komfortowego pokonywania setek kilometrów przez wiele tygodni z dodatkowym bagażem bez zsiadania z siodełka rowerowego.

 

Rower trekkingowy posiada dodatkowe wyposażenie w postaci pełnych błotników gwarantujących bezpieczeństwo przed błotem i wodą wylatującymi spod kół rowerowych w trakcie jazdy w deszczu lub ciężkim terenie. Bagażniki, w które wyposażone są wysokiej jakości rowery trekkingowe, umożliwiają zamontowanie sakw rowerowych zdolnych udźwignąć dużą ilość ekwipunku rowerowego i dodatkowego sprzętu. Rower trekkingowy marki Merida, Ghost i Romet są wyposażane w niezwykle komfortowe siodełka rowerowe i instalację oświetleniową. Droższe modele posiadają także dynamo w piaście zapewniające stały dostęp do prądu, które może być wykorzystane do zasilania rowerowego oświetlenia, a także do ładowania urządzeń elektronicznych takich jak na przykład smartfon czy powerbank zabierany w podróż.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]