Dożywotnia gwarancja na ramy Romet


Dożywotnia gwarancja na ramę rowerową to coś, na co czekało wielu rowerzystów. Szczególnie kupując droższe aluminiowe rowery docenimy nielimitowaną gwarancję i będziemy się mogli nim cieszyć przez wiele, wiele lat. Bez obaw, że pewnego dnia pęknie, a my będziemy musieli wydać sporą sumę na nową ramę.

 

 

Dożywotnia gwarancja na ramy rowerów romet

 

Polski rower z dożywotnią gwarancją na ramę!

Niektórzy producenci rowerowych marek premium objęli dożywotnią gwarancją produkowane przez siebie ramy, ale w Polsce próżno było szukać producenta, który by zaoferował takie rozwiązanie. W sezonie 2020 zdecydowały się na to dwie największe polskie marki. Jedną z nich jest ROMET. Po uruchomieniu w 2019 roku w Dębicy, drugiej pod względem wielkości montowni ram rowerowych w Europie, ROMET wziął odpowiedzialność za swoje ramy i zaproponował klientom dożywotnią gwarancję na wszystkie ramy aluminiowe i stalowe z rocznika 2020 i kolejnych.

Gwarancja dotyczy wszystkich typów ram, tj. stalowych i aluminiowych, które zostały zamontowane w rowerach Romet z wszystkich grup z rocznika 2020 i wyżej. Udzielana jest dożywotnio, chyba że nastąpi przewidziane w niniejszych warunkach zdarzenie powodujące wcześniejsze wygaśnięcie gwarancji.

 

Warto zaznaczyć, że gwarancja udzielana jest jedynie osobom fizycznym. Nie ma możliwości wzięcia na firmę roweru objętego gwarancją.

 

W przypadku odsprzedaży roweru gwarancja może przejść na kolejnego nabywcę, jeśli ten poinformuje o transakcji firmę ROMET w terminie 14 dni od jej zawarcia.

 

Warunkiem przedłużenia gwarancji jest wykonanie w terminie do 3 miesięcy od daty zakupu przeglądu roweru, a następnie powtórzy go w każdym kolejnym roku w okresie wrzesień-grudzień, w jednym z autoryzowanych serwisów rowerowych, których listę znaleźć można na stronie https://romet.pl/serwis-1.

Jeśli reklamacja zostanie uznana na korzyść kupującego otrzyma on naprawioną lub nową ramę. W przypadku nowej warto zwrócić uwagę, że może wrócić do nas rama w innym malowaniu.

 

Jak łatwo można się domyślić gwarancja nie obejmie ramy, która została w jakikolwiek sposób zmodyfikowana konstrukcyjnie, w przypadku komercyjnego wykorzystania roweru, wad wynikających z normalnego zużycia roweru, w przypadku niewłaściwego wykorzystania roweru oraz uszkodzeń eksploatacyjnych. Gwarancja nie obejmuje także powłoki lakierniczej, naklejek oraz elementów dodatkowych.


Na nową ramę poczekamy maksymalnie 30 dni od daty dostarczenia jej do siedziby firmy ROMET. W razie konieczności przeprowadzenia dodatkowej ekspertyzy ten termin może wydłużyć się maksymalnie do 45 dni.

 

 

Warunki gwarancji - Rowery Romet

 

Warunki Przedłużonej gwarancji na ramę

 

 

 

zamknij [x]