GT - Dożywotnia gwarancja na rowery


Producent rowerów GT, zapewnia swoim klientom niezawodną ochronę dzięki dożywotniej gwarancji na ramy w swoich rowerach. Rozszerzona gwarancja jest udzielana tylko pierwszemu właścicielowi roweru i dotyczy tylko rowerów zakupionych u oficjalnych sprzedawców firmy GT. Aby skorzystać z gwarancji, rower musi być zakupiony u polskiego sprzedawcy detalicznego i zarejestrowany na stronie internetowej www.gtbicycles.pl.

 

 

Dożywotnia gwarancja na rowery GT

 

Co obejmuje dożywotnia gwarancja producenta?

Firma GT zapewnia swoim klientom niezawodną ochronę dzięki dożywotniej gwarancji na wady materiałowe, konstrukcyjne i produkcyjne ramy roweru, widelce Lefty i korby Hollowgram. Niestety, nie obejmuje ona powłok lakierniczych ramy i jej dodatkowych części (takich jak osłony, przelotki, nity, inserty itp.), a także części widelców Lefty, które podlegają normalnemu zużyciu.

 

Dożywotnia gwarancja dotyczy tylko oryginalnej ramy. Nowa rama wymieniona na gwarancji ma standardowy 2-letni okres ochrony.

 

Od roku modelowego 2020, modele w pełni amortyzowane objęte są 5-letnią gwarancją na wahacz. Należy jednak pamiętać, że dożywotnia gwarancja nie dotyczy ram przeznaczonych do dyscyplin takich jak: Freeride, Dirt Jump, BMX, a także komponentów produkowanych przez inne firmy niż GT, które podlegają gwarancji producenta.

 

Warunki dożywotniej gwarancji na rowery GT

Należy pamiętać, że gwarancja dotyczy jedynie rowerów zakupionych u autoryzowanego sprzedawcy w Polsce i przysługuje wyłącznie pierwszemu właścicielowi roweru GT po zarejestrowaniu na stronie www.gtbicycles.pl. Nie można jej przenieść na inne osoby.

 

Rejestracja powinna zostać dokonana w ciągu 30 dni od daty zakupu roweru.

 

W przypadku reklamacji gwarancyjnej, rower należy dostarczyć do sprzedawcy, u którego został zakupiony. Należy też zabrać ze sobą oryginalny dowód zakupu (pamiętaj, aby przechowywać go w bezpiecznym miejscu!) i unikalny kod dożywotniej gwarancji uzyskany podczas rejestracji online.

 

Dożywotnia gwarancja obejmuje wyłącznie rowery kompletnie zmontowane zgodnie z wytycznymi autoryzowanego sprzedawcy marki GT. Nie obejmuje ona rowerów, które są narażone na nadużycia, zaniedbane, nieodpowiednio naprawione, nieodpowiednio konserwowane, modyfikowane, uszkodzone w wyniku wypadku lub narażone na inne niezwykłe, nieuzasadnione lub nieodpowiednie użytkowanie.

 

Gwarancja nie pokrywa także uszkodzeń powstałych w wyniku normalnego zużycia części, w tym zmęczenia materiału. Właściciel jest zobowiązany do wykonywania regularnych kontroli swojego roweru, w tym jego ramy.

 

Lakier i naklejki objęte są gwarancją przez 6 miesięcy. Zmiana koloru lakieru lub naklejek z powodu działania intensywnego nasłonecznienia i promieni UV nie podlega gwarancji.

 

Pozostałe komponenty objęte są standardową 2-letnią gwarancją, z wyjątkiem części podlegających naturalnemu zużyciu.

 

Wszelkie koszty związane z serwisem gwarancyjnym, ponosi właściciel roweru.

 

Dane potrzebne u producenta, aby zarejestrować swój rower GT

Podczas rejestracji swojego roweru, właściciel składający wniosek, będzie musiał podać takie dane jak:

 

Podstawowe:

  • Imię i nazwisko,
  • Adres email,
  • Miasto,
  • Województwo.

 

Informacje o produkcie:

  • Model roweru,
  • Rozmiar,
  • Numer seryjny,
  • Date zakup,
  • Sklep w jakim rower został zakupiony,
  • Miasto w jakim został rower zakupiony.

 

Gdzie mogę znaleźć numer seryjny roweru GT?

Numer seryjny roweru znajdziesz na naklejce z kodem kreskowym, która to powinna się znajdować na mufie suportu. Najprostszym sposobem na sprawdzenie numeru seryjnego jest odwrócenie roweru i zrobienie zdjęcia naklejce.

 

Numer seryjny roweru Cannondale na mufie suportu

 

Naprawa roweru przez producenta w procesie gwarancyjnym

W przypadku uszkodzenia, firma zobowiązuje się do naprawy lub wymiany ramy na taką samą, lub podobną i porównywalną ramę, która jest dostępna w chwili zgłoszenia reklamacji. Właściciel roweru ponosi wszystkie koszty związane z instalacją nowej ramy. Gwarancja dotyczy wyłącznie samej ramy i nie obejmuje kosztów serwisu w przypadku konieczności ulepszenia roweru.

 

Ważne jest, aby dokładnie przechowywać dokumenty otrzymane wraz z rowerem. W przypadku braku dostępności komponentów, producent może zaoferować właścicielowi rekompensatę finansową.

 

Termin rozpatrzenia reklamacji z tytułu dożywotniej gwarancji GTpo upływie 2 lat od zakupu produktu nie wynosi ustawowych 14 dni, lecz opiera się wyłącznie na aktualnej dostępności odpowiedniego zamiennika.

 

 

Kliknij ->TU<- aby zarejestrować swój rower GT

 

 

zamknij [x]