Camelbak

(593)
Cena
Ocena klientów

Camelbak - historia marki

Historia marki Camelbak sięga roku 1989 i narodziła się z jednej z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, czyli pragnienia. Tego roku Michael Edison, który z zawodu był ratownikiem medycznym postanowił wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów rowerów rozgrywanych w ówczesnych czasach, czyli Hotter’N Hell 100. Ten liczący 100 mil (około 160km) wyścig znany był z bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Odbywał się bowiem w lipcu, w Wichita Falls znajdującym się w Teksasie. Łatwo sobie wyobrazić jakie warunki wówczas tam panowały. Aby ukończyć taki wyścig trzeba nie tylko mieć dobrą kondycję, mocną głowę i lubić upały, ale przede wszystkim odpowiednio rozplanować nawadnianie. Michael postanowił przetestować swój nowy wynalazek, który składał się z worka od kroplówki, włożonego w skarpetę, którą z kolei umieścił w tylnej kieszeni koszulki rowerowe. Z worka wystawał wężyk, który przeciągnął po plecach i przez ramię. Wężyk przypiął klamerką do ubrań. Tak zrodzić się system nawadniania, a Edison mógł jechać i pić, nie odrywając rąk od kierownicy. Jeśli się dobrze nad tym zastanowimy to dojdziemy do wniosku, że prototyp Michaela Edisona praktycznie nie zmienił się od tamtego czasu. Zmieniły się jedynie materiały zastosowane do produkcji, ale bukłak na plecach, wężyk i mocowanie wężyka na wysokości klatki piersiowej pozostały niezmienne i stanowią najbardziej optymalne i wygodne rozwiązanie stosowane od ponad 30 lat.


W całej tej historii dużą rolę odegrał także Jeff Wemmer, któremu tak spodobał się system Camelbak, że sam zaczął reklamować go na wyścigach, a w 1993 został zatrudniony jako przedstawiciel handlowy i ruszył w trasę od Florydy po Kalifornię, aby promować produkty Camelbak. Kolejne lata to dynamiczny rozwój firmy oraz ekspansja na rynki całego świata.

Camelbak - plecaki

Sztandarowym produktem marki Camelbak jest to, od czego wszystko się zaczęło, czyli plecaki z systemem nawadniającym. Od worka w skarpecie po dziesiątki modeli o różnym przeznaczeniu, wielkościach i kolorystyce. Plecaki Camelbak używane są przez kolarzy, biegaczy górskich, biegaczy ultra dystansowych, podróżników górskich, turystów, kajakarzy, narciarzy oraz po prostu jako plecki do codziennego użytku. Wewnątrz plecaka znajdują się szczelne, pojemne, wyjątkowo wytrzymałe, łatwe w napełnianiu i indywidualnie dopasowane do danego modelu plecaka bukłaki, które pozwalają w szybki i wygodny sposób nawadniać się bez użycia rąk. Rozwiązanie wymyślone 30 lat temu obecnie w wielu dyscyplinach sportowych stało się bardziej powszechne, niż klasyczne bidony i butelki.

Camelbak - bidony

Bidony rowerowe Camelbak to nie są zwykłe butelki sportowe, w które możemy nalać nasz ulubiony napój. Tworzone są z najwyższej jakości materiałów wolnych od BPA (Bisfenol A), BPS oraz BPF, takich jak polipropylen trustate z jonami srebra. Nie musimy więc obawiać się o nasze zdrowie oraz o to, że napój przejdzie zapachem i smakiem plastiku. Będzie smakować dokładnie tak samo jak ze szklanej butelki. Warto także zwrócić uwagę na zastosowany ustnik – Jet Valve. Doskonale chroni on przed przeciekaniem oraz rozlaniem. Płyn wylatuje z bidonu jedynie wtedy, kiedy tego chcemy. W dodatku jest łatwy w demontażu, więc bez trudu będziemy mogli go bardzo dokładnie wyczyścić. Ciekawym rozwiązaniem są też bidony termiczne Camelbak. Uważane za jedne z najlepszych na rynku. Bardzo długo utrzymują temperaturę napoju, dzięki wyjątkowo szczelnej izolacji termicznej. Zimny napój w gorący dzień lub ciepły w czasie zimowych aktywności. To możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji i najlepszych materiałach wykorzystywanych do produkcji bidonów Camelbak.

Camelbak - akcesoria

Camelbak oferuje wymienne akcesoria do swoich produktów. Jest to dość nietypowe posunięcie, którym może pochwalić się jedynie garstka producentów. Większość woli, aby po zużyciu lub zniszczeniu klient zakupił nowy produkt. Camelbak w trosce o klienta oraz środowisko oferuje części zamienne do swoich produktów. To świetne rozwiązanie znacznie wydłuża żywotność bidonów, bukłaków, butelek i wielu innych akcesoriów Camelbak.

Camelbak - kamizelki, nerki i miękkie butelki

Camelbak nie zwalnia tempa i co roku zaskakuje sportowy świat nowymi rozwiązaniami. Dla biegaczy wymyślono specjalne koszulki, które mieszczą w sobie wodę oraz kamizelki, w których możemy umieścić miękkie bidony. Miękkie bidony to genialne rozwiązanie dla biegaczy. Taka butelka przypomina nieco bułkach (jest wykonana z tego samego materiału) zakończony ustnikiem. Jest lekka, wygodna, a po opróżnieniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki specjalnemu uchwytowi na dłoń możemy mieć ją zawsze pod ręką (lub w ręce) w ogóle o niej nie myśląc. Osoby, które chciałby korzystać z bukłaka, ale nie przepadają za plecakami powinny zainteresować się nerkami, czyli niewielkich rozmiarów torebkami mocowanymi na biodrach, w których można umieścić dedykowany bukłak i cieszyć się z systemu nawadniającego bez użycia plecaka.

 


zamknij [x]