Camelbak

Camelbak - amerykańska firma znana z produkcji plecaków z systemem nawadniających oraz bidonów. Istnieje od 1989 roku, a jej siedziba mieści się w Petaluma w Kalifornii. Ich hasło przewodnie to: "Hydrate or Die" - "Nawadniaj się lub Giń". Pragnienie jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, która musi być stale zaspokajana.


 


Pomysł na założenie firmy zrodził się w głowie Michaela Edisona, w czasie wyścigu Hotter’N Hell 100. Był to 100-milowy wyścig rozgrywanego w Wichita Falls w Teksasie.  Michael – z zawodu ratownik medyczny wykorzystał w czasie tego wyścigu wykorzystał worek, w którym zwykle umieszcza się kroplówkę. Napełnił ją wodą i włożył do koszulki, a wężyk poprowadził przez ramię i zacisnął klamrą do ubrań. Tak powstał pierwszy system nawadniający, z którego można było korzystać bez użycia rąk. Reszta zawodników śmiała się z tego rozwiązania. Minęło 30 lat, a Camelbak jest dziś synonimem plecaka z bukłakiem oraz wiodącym producentem systemów nawadniających na świecie. Firma nie spoczywa na laurach i co roku tworzy innowacyjne produkty jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb klientów.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Tylko dostępne
Ocena klientów
zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]