DT Swiss

Filtry
Cena

Początek historii marki DT SWISS

Marka wywodzi się ze Szwajcarii. Została założona w 1994 roku, nie może więc pochwalić się długą tradycją. To jednak nie przeszkodziło jej twórcom: Frankowi Bockmannowi, Mauricio D’Alberto oraz Marco Zinggowi w krótkim czasie rozwinąć firmy, która jest obecnie jednym z największych i najbardziej znanych producentów kół rowerowych na świecie. Firma nie powstała z myślą o budowaniu carbonowych kół rowerowych najwyższej jakości. Na początku w DT Swiss zajmowano się produkcją szprych rowerowych. Zastosowanie kilku nietypowych jak na tamte czasy rozwiązań pozwoliło produkować szprychy najwyższej, jak na Szwajcarię przystało jakości i precyzji. Szybko firma została doceniona, a ich szprychy trafiały do wielu wyścigowych kół. Z czasem DT Swiss poszerzył swoją ofertę o pełne koła tworząc doskonałe modele, po które chętnie sięgają zawodowi kolarze oraz ambitni amatorzy z całego świata.

DT SWISS Dystrybutor i producent

Niewiele osób pewnie wie, że DT SWISS Polska (DT4you) to nie tylko dystrybutor, ale i producent kół. Jedna z fabryk mieści się w Obornikach niedaleko Poznania. Tworzone tam koła i elementy kół trafiają następnie na półki sklepowe w całej Europie.

DT SWISS oferta

Już rok po założeniu firmy produkującej szprychy firma mogła pochwalić się koncepcją własnej piasty. W 2003 roku powstała pierwsza obręcz rowerowa, by w kolejnym roku składać już własne pełne modele kół rowerowych. Obecnie w ofercie DT SWISS obejmuje koła MTB do różnych dyscyplin, szosowe oraz do rowerów elektrycznych. Oferta nie jest bardzo szeroka. Nie znajdziemy tu tysięcy produktów. Jedynie kilkadziesiąt wyselekcjonowanych i dopracowanych modeli ze średniej i wysokiej półki.

Koła MTB DT SWISS

Cechują się doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości. Znajdziemy tu aluminiowe oraz carbonowe koła do Cross Country, All Mountain, bardziej wytrzymałe modele do Enduro, Downhill’u i Freeride’u, do Graveli, a także jedną obręcz przeznaczoną do Fat bike’ów. Piasty zastosowane w kołach to tradycyjne 100 lub 135 mm, a także obecnie najchętniej wybierane modele ze sztywną osią oraz w systemie Boost.

Koła szosowe DT SWISS

Wśród kół szosowych znajdziemy bardzo dużo modeli o różnych właściwościach. Najlepsze z nich reprezentuje linia Dicut. Dostępne modele wykonane są oczywiście z włókna węglowego, posiadają aerodynamiczne szprychy, z których słynie DT SWISS oraz obręcze o wysokim stożku. Dostępne są 48 mm, 62 mm oraz model idealny pod tylne koło do roweru czasowego, czyli 80 mm. Linia Permormace to 6 modeli. Podstawowy z linii P zbudowany został na aluminiowej obręczy o wysokości 23 mm lub 32 mm. Wyższa linia modeli to PR. Tutaj także znajdziemy aluminiową obręcz o tych samych wysokościach (23 i 32 mm). Najwyższe modele aluminiowe to PR Dicut o rewelacyjnej wadze 1417 g (komplet) oraz model OXiC. Zwieńczeniem tej wyścigowej grupy są koła PRC, czyli modele na carbonowej obręczy. Najlżejsza para może pochwalić się wagą na poziomie zaledwie 1311 g.

 

Ostatnia grupa szosowa to koła treningowe i do wyścigów długodystansowych, czyli wytrzymała grupa Endurance. Tutaj także znajdziemy szeroką linię 5 modeli, od aluminiowych, budżetowych kół po carbonowe ERC Dicut. Ponadto oferta DT SWISS obejmuje wyścigowe oraz treningowe koła do przełajów oraz używane przez najlepszych zawodników na świecie koła do jazdy na torze.

Amortyzatory DT SWISS

Oferta DT Swiss nie ogranicza się jedynie do kół. Producent w pewnym momencie rozszerzył swoją działalność o unikatowe projekty amortyzatorów przednich, tylnych oraz sztyc regulowanych. To co wyróżnia te modele na tle konkurencji to z pewnością niebanalny design. Każdy element jest niezwykle dopracowany. Występują we wszystkich najbardziej popularnych rozmiarach i systemach. Dampery dzielą się na dwie linie. Pierwsza z nich kryje 8 modeli o skoku od 40 do 55 mm, a druga to aż 14 modeli o skoku od 30 do 65 mm. Pasują zarówno do standardowego typu mocowania jak i do Trunnion.

DT SWISS oferta odzieży

Oprócz kół i amortyzatorów DT SWISS posiada także ofertę odzieży sportowej, którą możemy podzielić na dwa typy: sportową oraz casual. W grupie sportowej znajdziemy koszulki kolarskie, spodenki (tzw. BIB), kamizelki oraz przeznaczone do MTB koszulki, szorty i longsleevy. Ponadto zawsze przydatne rękawki i skarpetki. Jak na Szwajcarów przystało wszystkie ubrania wykonane są z niezwykłą starannością, a do ich produkcji użyto najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów, które szybko odprowadzają wilgoć, są wygodne i przewiewne. Linia Casual to przede wszystkim koszulki (T-shirt) o wygodnym kroju i świetnym designie, polówki, bluzy, ciepłe puchowe kurtki oraz dodatki takie jak czapki z daszkiem oraz czapki zimowe. W DT SWISS możemy ubrać się zarówno na zawody jak i na co dzień.

DT SWISS w Rowertour.com

W naszym sklepie znajdziecie zawsze uzupełnioną i dobrze opisaną ofertę DT SWISS oraz produkty starsze, w promocyjnych cenach. Decydując się na wybór kół czy amortyzatora właśnie tej marki możecie mieć pewność, że otrzymacie najwyższej jakości produkt, który z pewnością spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

 


zamknij [x]