Ortlieb

Wiosną 1981 roku młody Hartmut Ortlieb jadąc na rowerze w typową, angielską, deszczową pogodę, cały przemoczony zauważył przyczepę z plandeką. Pomimo mocnych opadów towar znajdujący się pod plandeką był suchy. To wydarzenie zainspirowało Hartmuta do stworzenia na maszynie do szycia swojej pierwszej jeszcze nie w 100% wodoszczelnej sakwy rowerowej, która za pomocą haczyków i pasków ze sklepu narzędziowego została przytwierdzona do roweru. Następnie dodał kolejną torbę, a coraz więcej znajomych i obcych osób zaczęło się nimi interesować. Po niespełna roku działalności jednoosobowa firma nie nadąża z produkcją. Do pomocy przyłącza się rodzina i znajomi tworząc firmę ORTLIEB. Obecnie zatrudnienie znajduje tutaj 220 osób, liczba pojedynczych produktów przekracza 500, a zarząd, dział projektowy, marketing, produkcja i dystrybucja wciąż znajdują się pod jednym dachem. Jedynie testy odbywają się na całym świecie. Można chyba śmiało stwierdzić, że nie ma kraju na świecie, w którym nie byłoby rowerzysty-podróżnika wyposażonego w bagażnikisakwy Ortlieb.


 


 

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Cena
Ocena klientów

Każdego miesiąca ORTLIEB zdobywa nagrody za produkty w kategorii: "Najlepszy zakup", czy "Polecane".  Technologie i materiały używane przez Ortlieb sygnowane są wizytówką: "Made in Germany". Od ponad 30 lat niemacka jakość Ortlieb zapełnia rynek rowerowy i outodoorowy, wyznaczając nowe standardy. Ortlieb ma jeden cel: sprawić by uczestnicy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu mogli być niezależni od czynnika jakim jest pogoda. 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]