SixSixOne 661

Kategorie
Filtry
Cena

 

Marka SixSixOne powstała w 1991 roku w Południowej Kalifornii. Od początku istnienia, jej twórcom przyświecał jeden cel: stworzyć produkty, które zapewnią najwyższy poziom ochrony jej użytkownikom, którzy z każdym dniem starają się przekraczać swoje własne ograniczenia. Marka 661 skupiła się głównie na produkcji kasków i ochraniaczy dla rowerzystów i motocyklistów. Przez niespełna 30 lat istnienia SixSixSix wymyśliło, dopracowało i opatentowało wiele technologii, których celem jest ochrona głowy i całego ciała. W kaskach 661 znajdziemy takie rozwiązania jak znany z butów rowerowych system BOA, który pozwala jeszcze lepiej dopasować kask oraz zapięcie do kształtu głowy i gwarantuje, że nawet podczas najbardziej szalonej jazdy pozostanie on na swoim miejscu. Inną technologią, której SixSixOne nie stworzył, ale chętnie korzysta z niej przy budowie kasków jest MIPS. Jest to dodatkowa elastyczna wkładka, która imituje pracę płynu rdzeniowo-mózgowego rozkładając punktowe uderzenia na większy obszar głowy. Kaski i ochraniacze 661 to odpowiedni wybór jeśli zależy nam na bezpieczeństwie w czasie uprawiania sportu.

SixSixOne – kaski i ochraniacze do zadań specjalnych

SixSixOne powstało w 1991 w słonecznej południowej Kalifornii. Początkowo siedzibą firmy był garaż, ale dzięki zdobytemu zaufaniu klientów szybko rozrosła się i przeniosła do znaczniej bardziej reprezentacyjnego miejsca. Co jest takiego w produktach oznaczonych logiem 661, że tak chętnie korzystają z nich kolarze i motocykliści na całym świecie? Celem marki od samego początku było zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa niezależnie do tego, czy poruszamy się po chodniku, leśnej ścieżce, ostrym zjeździe off-roadowym czy po ruchliwej ulicy.

 

Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa możliwe było jedynie poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz autorskich rozwiań projektantów z SixSixOne, którzy sami byli doświadczonymi zawodnikami. Ochrona głowy oraz narządów ciała ma kluczowe znacznie we wszystkich dyscyplinach sportowych, w których występuje wysoka prędkość lub trudności techniczne. Jednak wypadki zdarzają się wszędzie. Niewłaściwe użycie przedniego hamulca lub złe najechanie na krawężnik może spowodować wywrotkę, a jeśli do tego niefortunnie upadniemy i rozbijemy głowę to może skończyć się to dla nas wyjątkowo źle. Aby zminimalizować ryzyko urazu dobrym wyjściem jest korzystanie z kasku rowerowego i ochraniaczy.

SixSixOne kaski rowerowe

Produkowane przez markę 661 kaski rowerowe charakteryzują się nie tylko najwyższym stopniem bezpieczeństwa, ale także atrakcyjnym designem, na który wielu kolarzy zwraca szczególną uwagę. Ze stosowanych rozwiązań warto wymienić takie jak:

Ochraniacze rowerowe 661

W ochraniacze rowerowe SIxSixOne możemy ubrać się od stóp do głów. Wspomnieliśmy już o kaskach rowerowych. Oprócz nich znajdziemy w ofercie także zbroje, spodenki z ochraniaczami, rękawiczki rowerowe oraz klasyczne ochraniacze na kolana i łokcie.

SixSixOne Zbroje rowerowe

Zbroja rowerowa to najwyższy stopień wtajemniczenia jeśli chodzi o ochraniacze rowerowe. Wraz z kaskiem chronią to co najważniejsze, czyli mózg, kręgosłup oraz narządy wewnętrzne. Dodatkowo zbroje posiadają wzmocnienia na barkach, łokciach i przedramionach. Z tyłu znajduje się wytrzymały ochraniacz zwany żółwiem, którego zadaniem jest ochrona kręgosłupa. Zbroje 661 są wygodne i przewiewne. Nie krępują ruchów, a przy tym zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Ochraniacze 661 na łokcie i kolana

Najczęściej stosowane podczas jazdy ochraniacze zakłada się na łokcie oraz kolana. Występują dwa typy ochraniaczy: sztywne i miękkie. Sztywne stosowane są podczas najbardziej wymagających dyscyplin takich jak sporty grawitacyjne oraz downhill. Miękkie ochraniacze nie krępują ruchów i można w nich spokojnie pedałować dlatego polecane są do dyscyplin, w których musimy trochę więcej pedałować. Taką dyscypliną kolarską jest na przykład Enduro.

SixSixOne Rękawiczki rowerowe

Rękawiczki nie tylko zapewniają dobry chwyt i chronią przed zimnem. Dobre rękawiczki do ekstremalnych odmian kolarstwa zakłada się także latem, aby chronić ręce w razie upadku. Doświadczenie pokazuje, że to właśnie ręce mają najczęstszy kontakt z podłożem, ponieważ często próbujemy bronić się przed upadkiem właśnie poprzez wyciągnięcie rąk przed siebie. Doświadczeni kolarze starają się upadać inaczej, ale i tak zawsze ręce są mocno narażone na otarcia i skaleczenia. Warto więc postawić na sprawdzone i wytrzymałe rękawiczki rowerowe, abyśmy po pierwszym upadku nie musieli wymieniać ich na nowe.

SixSixOne w Rowertour.com

W naszej ofercie znajdziecie w 100% oryginalne produkty 661, które pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. W kwestii bezpieczeństwa nie warto iść na kompromisy. U nas możecie zaopatrzyć się w ochraniacze, zbroje, kaski fullface, rękawiczki i wiele innych elementów odzieży ochronnej na rower.